Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3410 diody. Czy brak pięciu diod może powodować nie włączanie się telefonu?

jacek3210 21 Lut 2005 19:33 660 6
  • #1 21 Lut 2005 19:33
    jacek3210
    Poziom 17  

Czy jak brakuje diod 5szt na plycie to fon moze sie nie wlaczac czy ktos uwalil plytke wymieniajac diody???????????

0 6
  • #2 21 Lut 2005 20:16
    NOKTEL
    Poziom 27  

raczej to drugie diody sa od swiecenia

0
  • #3 28 Lut 2005 13:30
    Nita's
    Poziom 12  

telefon bedzie dzialal nawet bez zadnej diody, nic mu nie bedzie.... przy wymianie musisz tylko uwazac zeby zwarc nie zrobic...powodzenia

0
  • #4 28 Lut 2005 19:16
    hotairserwis
    Poziom 15  

Pamietaj ,ze w tej nokii blosko diodek sa malugkie kondensatorki itp no i jest tez cobba i inne bga - jak nawalisz na diody sporo pasty to potem stopi sie ona i wleje pod uklady bga i moze spowodowac ,ze potem po wystygnieciu i zakrzepnieciu pasty fon sie nie wlacz - umyj dobrze plyte izopropanolem alebo spirytem , a najlepiej przedmuchas sprzerzonym powietrzem pod ukladami bgaale to juz dla wtajemniczonych ; )
    Pozdrawiam

0
  • #5 01 Mar 2005 00:03
    501238975
    Poziom 21  

Pasty do lutowania diod !!! Po co stosować pastę ??? Marnować czas, pieniądze i ryzykować uwaleniem fona. HOT`a używam tylko do demontażu a jeżeli chodzi o montaż to kolbówka w dłoń 350 stopni na blat i cyna w ręke - najlepszy i najsolidniejszy sposób !!!

Co do Twojego postu, to sprawdź czy telefonik ładuje, tzn. czy po podłączeniu ładowary skaczą kreski od baterii na wyświetlaczu. Co prawda tak jak koledzy piszą telefonik wstanie nawet bez diod, ale przy próbie wymiany i delikatnym zwarciu można uwalić telefon na amen (np. procek)
    Oby tak nie było w Twoim przypadku :-)
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

0
  • #6 01 Mar 2005 00:24
    hotairserwis
    Poziom 15  

Ja wymieniam diody dokladnie tak jak Ty - wylutowuje hotem i kolba wlutowuje ale pasty uzywam chocby do tego aby dioda sie do niej przykleila. Łatwiej sie wtedy ja wlutowuje - ale to nie konieczne - jak sie wymieni juz wiele podswietlan w tel to ile juz tasmowo ; ) . Ja mam odsysacz na kolbie to taki zestaw z hotem lut Aoyue 968 - czy mozna zdemontowac ten odsysacz jakoś ? Ma ktos moze taka lutownice ? Pozdrawiam

0
  • #7 01 Mar 2005 01:00
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

501238975 napisał:
    Co do Twojego postu, to sprawdź czy telefonik ładuje, tzn. czy po podłączeniu ładowary skaczą kreski od baterii na wyświetlaczu.

oo.... ja mam taki problem ( ale stało sie to tak od siebie- żadne diody nie były wymieniane )jak to naprawić ??

0