Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Luxman L-210 - Przerywanie w prawym i lewym kanale

skyrocket 26 Mar 2013 13:32 1524 6
  • #1 26 Mar 2013 13:32
    skyrocket
    Poziom 16  

Witam,

Problem wygląda tak. Wzmacniacz po kilku miesiącach użytkowania od kiedy go kupiłem zaczął przerywać pomiędzy kanałami. Na samym początku był to tylko jeden kanał, później doszedł drugi. Przerywaniom towarzyszyły również ściszenia w kanałach. Nieraz po podkręceniu głośności na jakiś czas problem znikał. Na samym początku obstawiałem że może to być jakiś przekaźnik, ale pod podniesieniu obudowy okazało się że go nie ma ;). Teraz skłaniam się ku potencjometrowi... Domyślam się że problem jest bardzo popularny w tych wzmacniaczach. Jeśli jakaś doświadczona osoba, która miała z czymś takim do czynienia będzie mogła mnie nakierować konkretnie która część jest wadliwa byłbym wdzięczny i zaoszczędziło by mi to szukania.
    Jeśli jest to wina potencjometru to zapewne ciężko będzie znaleźć drugi taki sam, ponieważ ma nietypową ilość odczepów a zapewne psiknięcie kontaktem pr nie wiele da, albo na krótką metę.
    Liczę na Waszą konkretną pomoc w tej sprawie ;)

Z pozdrowieniami
    P.

0 6
  • #2 26 Mar 2013 13:58
    kwarek23
    Poziom 18  

Przejrzyj dokładnie płytkę pod kątem przerw i zimnych lutów.
    Powodzenia.

PS. Ciężko o konkrety :-(

0
  • Pomocny post
    #3 26 Mar 2013 15:46
    Mr.Ekko
    Poziom 7  

Przeczyść też ten przełącznik Input selektor odpowiedzialny za przełączanie tuner, aux, phono. Może to być mało profesjonalne ale ja przeważnie używam do tego kontaktu do potencjometrów i zawsze się sprawdza, ewentualnie kontakt S ale on nie ma właściwości smarujących.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Mar 2013 17:33
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 26 Mar 2013 18:00
    Mr.Ekko
    Poziom 7  

Oczywiście zgadzam się jak najbardziej, ale proszę zwrócić uwagę na obwolutę preparatu kontakt PR "Zawiera rewelacyjny składnik usuwający wszelkie zanieczyszczenia (w tym tlenki i siarczki) powstałe podczas eksploatacji. Zawiera specjalny smar zapewniający prawidłowy poślizg." Moje osobiste spostrzeżenie jest takie, kontakt S sprawdza się, ale używając go do przycisków zawsze miałem wrazenie jakby dostał sie "piasek" przy wciskaniu, używając Kontakt PR nigdy tego nie odczułem a działanie zawsze przynosiło rezultaty.

0
  • #6 26 Mar 2013 18:10
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Mar 2013 09:18
    skyrocket
    Poziom 16  

W wyniku lenistwa i tego co miałem pod ręką potraktowałem kontaktem pr zarówno przełącznik jak i sam potencjometr. Efekt przerywania dźwięku oraz jego ściszania w poszczególnych kanałach zniknął, na jak długo? to się okaże ;). Teraz ciężko powiedzieć co było przyczyną ponieważ obie części posmarowałem jednocześnie.

0