logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć dysk Seagate Barracuda 7200.10 bez złącza Molex?

blazejkrzem 13 Kwi 2013 08:47 2496 11
REKLAMA
  • #1 12192329
    blazejkrzem
    Poziom 15  
    Posty: 268
    Ocena: 19
    Witam. Obecnie mam jakiś dysk WD i jest on podłączony zwykłym kablem sata data i molexem. Wszystko pięknie chodzi. Lecz teraz kupiłem nowy dysk Seagate Barracuda 7200.10 400 GB. Kompletnie nie wiem jak to podłączyć. Ani tak by chodziły dwa dyski, ani tak by jeden . Dodam że na tym Seagate nie ma wyjścia molex tylko sata power, sata data i jumper block.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 12192356
    krakarak
    Poziom 42  
    Posty: 8864
    Pomógł: 681
    Ocena: 1842
    Masz dysk zasilany Molexem a dane przesyłane SATA ? Kuriozum albo niewiedza. Napisz jaki masz dysk stary, jaka płyta główna, jaki zasilacz ( ma zasilanie SATA ? ). Są przejściówki zasilania z Molex -> SATA.
  • #4 12192393
    blazejkrzem
    Poziom 15  
    Posty: 268
    Ocena: 19
    plyte mam asrock n68c, zasilacz chieftec 450w gps-450aa-101a, dysk stary to WDC W1600js-55mhb1 scsi.
  • #5 12192408
    krakarak
    Poziom 42  
    Posty: 8864
    Pomógł: 681
    Ocena: 1842
    No to ja już nie rozumiem w czym ty masz ten problem ? Płyta ma gniazda SATA, połącz dysk z jednym z jej gniazd, do dysku podepnij zasilanie w zasilacza ( wtyk SATA jest ). Wg symbolu twój dysk WD też jest SATA a nie SCSI. Tam umiałeś podłączyć a zrobić identycznie już nie ?
  • #6 12192420
    blazejkrzem
    Poziom 15  
    Posty: 268
    Ocena: 19
    Tamto jest juz podlaczone od poczatku jak kupilem komputer. poczekajcie . sprobuje jeszcze raz i dam znac.
  • REKLAMA
  • #7 12192439
    perlit
    Poziom 39  
    Posty: 6368
    Pomógł: 152
    Ocena: 456
    Podaj nazwę modelu nowego dysku Seagate Barracuda 7200.10 400 GB.
  • #8 12192559
    Dacomos
    Poziom 33  
    Posty: 2220
    Pomógł: 125
    Ocena: 192
    krakarak napisał:
    Masz dysk zasilany Molexem a dane przesyłane SATA ? Kuriozum albo niewiedza. Napisz jaki masz dysk stary, jaka płyta główna, jaki zasilacz ( ma zasilanie SATA ? ). Są przejściówki zasilania z Molex -> SATA.


    Jaki kuriozum przecież takie dyski są i działają
  • #9 12192642
    krakarak
    Poziom 42  
    Posty: 8864
    Pomógł: 681
    Ocena: 1842
    Dacomos napisał:
    ...Jaki kuriozum przecież takie dyski są i działają

    Masz coś napisać to nie dukaj a napisz wraz z przykładem, podaj model. Chętnie uzupełnię swoją wiedzę, by nie żyć w nieświadomości.
  • #10 12192655
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45620
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    krakarak napisał:
    Chętnie uzupełnię swoją wiedzę, by nie żyć w nieświadomości.

    To będziesz musiał ją uzupełnić. Np.: WD4000AAJS

    Jak podłączyć dysk Seagate Barracuda 7200.10 bez złącza Molex?
  • REKLAMA
  • #11 12192669
    krakarak
    Poziom 42  
    Posty: 8864
    Pomógł: 681
    Ocena: 1842
    Przecież napisałem, że chętnie. Za zdjęcie pięknie dziękuję, teraz jestem mądrzejszy.
    Miłego dnia.
    A tutaj już ten sam dysk jest bez Molexa. I bądź tu mądry. Kombinują ...

    Jak podłączyć dysk Seagate Barracuda 7200.10 bez złącza Molex?
  • #12 12192955
    rafix25
    Poziom 24  
    Posty: 615
    Pomógł: 57
    Ocena: 28
    krakarak napisał:
    A tutaj już ten sam dysk jest bez Molexa. I bądź tu mądry.

    Te z molex-em były pierwszymi dyskami po wprowadzeniu SATA i miały być przystosowane do starszych zasilaczy nie posiadających jeszcze takiego wyprowadzenia. Stąd owa "kombinacja". Pamiętać należy też, że podłączamy tylko jedno zasilanie w takim dysku, tj. SATA lub MOLEX a nie to i to. :D

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z podłączeniem nowego dysku Seagate Barracuda 7200.10 400 GB, który nie posiada złącza Molex, a jedynie SATA power i SATA data. W odpowiedziach zasugerowano, aby nie ruszać zworki (jumper block) i podłączyć dysk do płyty głównej za pomocą osobnych kabli SATA. Użytkownik został również poinformowany, że zasilanie dysku powinno być podłączone przez wtyk SATA, a nie Molex. Wskazano, że starsze dyski mogły mieć złącza Molex dla kompatybilności z starszymi zasilaczami, ale w przypadku nowego dysku należy używać tylko jednego typu zasilania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA