Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor samsung DVB-T wybór kanałów

kincho2 04 Maj 2013 15:58 1392 2
  • #1 04 Maj 2013 15:58
    kincho2
    Poziom 2  

Witam.
    Od pewnego czasu walczę z telewizją naziemną i napotkałem kilka problemów. Główny to taki, że obraz nie jest idealny. Klatkuje mocno (siłą sygnału ok. 30%, a ilość błędów skacze nawet do 2000). Mam tak na dwóch telewizorach z różną anteną. Dużo już poczytałem na ten temat i w zasadzie żaden sposób nie pomógł. Problem, który chcę poruszyć dotyczy wyboru kanałów przez telewizor samsung UE32es6100. Otóż mam antenę kierunkową skierowaną na nadajnik Sławoborze, oddalony ode mnie o 40km. Na nim MUX-1 i MUX-2 znajdują się odpowiednio na kanale 45 i 50. Jednak telewizor zapisuje programy z kanałów 44 i 47, które pochodzą z nadajnika Gołogóra (30km ode mnie).Niestety nie mam możliwości skierowania anteny bezpośrednio w kierunku Gołogóry. Dodam, ze nadajnik z Gołogóry ma moc 100 kW, a w Sławoborzu 50 kW. Czy ktoś wie, jak zmusić ten telewizor do odbioru sygnału ze Sławoborza?

0 2
  • #2 04 Maj 2013 16:34
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

kincho2 napisał:
    Czy ktoś wie, jak zmusić ten telewizor do odbioru sygnału ze Sławoborza?

Przeszukać i zaprogramować kanały RĘCZNIE wg Instrukcji.

Pozdrawiam.

0
  • #3 04 Maj 2013 17:43
    kincho2
    Poziom 2  

Udało się znaleźć odpowiednia opcję, jednak zmiana kanałów na Sławoborze nic nie pomogła :( a wręcz pogorszyła odbiór. Wykończy ta telewizja człowieka. no nic, dziękuję. Temat rozwiazany

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo