Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam taniego elektronicznego regulatora temperatury

8zaxior8 08 Maj 2013 18:38 2076 3
  • #1 08 Maj 2013 18:38
    8zaxior8
    Poziom 9  

Witam serdecznie!

Jak w temacie poszukuję taniego regulatora temperatury. Potrzebuję regulatora z uniwersalnym wejściem lub tylko J, K którym będzie można regulować temperaturę w zakresie od 0 do 400 °C z wyjściem na przekaźnik SSR. Regulator ten musi posiadać jednak możliwość regulacji mocy na wyjściu procentowo od 0 do 100% w razie uszkodzenia termopary. Szukałem takich regulatorów w internecie ale ceny zaczynają się od 300 zł netto a to dla mnie za drogo. Może znacie jakiegoś producenta który zrobi mi takie regulatory na zamówienie lub posiada takowe w swoich produktach. Pozdrawiam!

• Fibaro
  • #2 08 Maj 2013 20:33
    Romantello
    Poziom 13  

Najtańsza wersja jest do kupienia na eBay - REX-C100 Temperature Controller w wersji z wyjściem sterowania SSR to koszt ok 60 zł ale przesyłka popłynie pewnie ok 3-4 tyg ; na alledrogo masz np: regulator AIKS G9 ok 220 zł z przesyłką.
    Żaden regulator temperatury nie ma możliwości sterowania wyjściem w czasie uszkodzenia czujnika - to jest sytuacja alarmowa także ten warunek nie ma specjalnie sensu. Trzeba dobrać czujnik na odpowiednio większy zakres temperatur od wymaganej roboczej temp. i w obudowie która zapewni wytrzymałość mechaniczną w razie potrzeby - wtedy będzie prawie niezniszczalny.

• Fibaro
  • #3 09 Maj 2013 09:07
    FastProject
    Poziom 28  

A w jakim celu ma być ta regulacja mocy na wyjściu?
    Jakiego rodzaju miała by o być regulacja?
    Czy sam regulator ma regulować mocą podczas pracy, w zależności od temperatury, czy wystarczyło by mu regulacja ON-OFF?

Jaku budżet na 1szt Pan przewiduje, bo może udało by się coś takiego zaprojektować?

• Fibaro
  • #4 14 Maj 2013 17:52
    8zaxior8
    Poziom 9  

Witam ponownie.

Ja znalazłem coś takiego firmy APAR jednak są to regulatory uniwersalne nadają się do mojego projektu tylko cena jest zdecydowanie za wysoka. Chciałem zmieścić się tak gdzieś w 150 zł. Może znacie jakiś tańszy zamiennik. A co do moich wymagań odnośnie ręcznej regulacji mocy na wyjściu to w opisie tych regulatorów jest taki punkt:

"tryb ręczny (otwarta pętla regulacji) dostępny dla wyjść dwustanowych oraz analogowych, pozwalający zadawać wartość sygnału wyjściowego w zakresie 0 ÷ 100%"
    2.html

Panie FatsProject

Odnośnie regulacji mocy podczas pracy to regulator powinien regulować moc w zależności do temperatury. Regulacja mocy na wyjściu służy po to aby po osiągnięciu zadanej temperatury na grzałkę nie podawać pełnej mocy jeżeli nie jest to konieczne. Jeszcze jedno pytanko jaki projekt ma Pan na myśli?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo