Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai TV-2000 MKII - Rodzaj podłączenia dekoder - telewizor

kamill111 08 Maj 2013 22:48 4851 12
  • #1 08 Maj 2013 22:48
    kamill111
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Borykam się z pewnym problemem. Potrzebuję połączyć dekoder odbiory cyfrowej telewizji naziemnej z ze starym typem telewizora (Funai TV-2000 MK II) za pomocą przejściówki jaką posiadam (o ile jest to możliwe).

Funai TV-2000 MKII - Rodzaj podłączenia dekoder - telewizor Funai TV-2000 MKII - Rodzaj podłączenia dekoder - telewizor

Wiem, że potrzebuję adaptera BNC i na tym moja wiedza niestety się kończy.
    Próbowałem szukać tutaj na forum jak i w innych źródłach ale rodzajów tych adapterów jest bardzo dużo i po prostu nie wiem który jest właściwy.

Dlatego prosiłbym o informację na temat rodzaju/modelu tej przejściówki najlepiej ze zdjęciem :)

Dziękuję i pozdrawiam,
    Kamil.

0 12
  • Montersi
  • #3 09 Maj 2013 09:44
    egon42
    Poziom 37  

KJaniczak napisał:
    Jaki to dekoder? Niektóre można podpinać za pomocą wejścia antenowego w TV tak jak kiedyś odtwarzacze VHS :wink:
    Pytanie tylko po co?, lepiej kupić przejściówkę a jakość obrazu będzie lepsza niż po gnieździe antenowym.

0
  • #4 09 Maj 2013 12:50
    kamill111
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc, przejściówkę już zamówiłem :)

0
  • Montersi
  • #5 02 Cze 2013 14:22
    dawid1654
    Poziom 8  

odświeżam ponieważ borykam się z podobnym problemem jak kolega... Posiadam również tv firmy Funai ale inny model chociaż wejścia z Tył są identyczne jak u kolegi wyżej, posiadam przejściówki.. ale czy ktoś mógłby napisać jak podłączyć ten kabel euro z chinchami ?? Bo jestem w tym zielony a w żaden sposób mi nie wychodzi...

z góry dzięki

3.1.13. /Olek II/

0
  • #6 02 Cze 2013 14:40
    leszekpo59
    Poziom 26  

dawid1654 napisał:
    odświeżam ponieważ borykam się z podobnym problemem jak kolega... Posiadam również tv firmy Funai ale inny model chociaż wejścia z Tył są identyczne jak u kolegi wyżej, posiadam przejściówki.. ale czy ktoś mógłby napisać jak podłączyć ten kabel euro z chinchami ?? Bo jestem w tym zielony a w żaden sposób mi nie wychodzi...

z góry dzięki

Witaj. Przejściówkę nakładasz do TV na VIDEO IN i w tym momencie masz standardowe gniazda do podłączenia przewodu chincz. Z dekodera wychodzisz z gniazda euroscard, a mając 6 przewodów, po kolei podłączasz pod wejście IN AUDIO i VIDEO w TV, do momentu, aż pojawi się obraz i usłyszysz głos. Oczywiście, aby mieć kontrole nad tym co się dzieje, proszę TV ustawić w tryb AV. Nie powinno być z tym większych problemów. Pozdrawiam.

0
  • #7 02 Cze 2013 15:10
    dawid1654
    Poziom 8  

ok i do tej pory co piszesz to wychodzi ale zeby jeszcze ustawić obraz itp muszę wejść z pilota w menu ale jak próbuje to robić to nic sie nie otwiera
    3.1.13. /Olek II/

0
  • #8 02 Cze 2013 21:03
    peterpz
    Poziom 9  

Hej,

Mam ten sam problem z swoim Funai TV-2000 MKII. Chciałbym uściślić, czy dobrze rozumuję:

1. Na gniazdo video-in nakładam adapter BNC: http://www.eltrox.pl/przej%C3%82%C2%A6ci%C3%8...0%9Cwka-wtyk-bnc-na-gniazdo-cinch-p-1976.html
    2. Tuner Cabletech URZ0191: http://tunery.tv/files/urz0191przod.jpg
    3. Wyjście CVBS łączę z video in w telewizorze poprzez adapter (kabel cinch).
    4. R lub L audio łączę z audio in w telewizorze (kabel cinch). Jak zrobić, żeby sygnał mono był jakoś łączony z obu wyjść (czasem przy stereo wiadomo jeden kanał gra inaczej).

Czy może nie bawić się w kupowanie tunera z cinchami i wziąć dowolny ze scartem i przejściówkę: http://sklepwideo.pl/details.php?id=ai101120 ?

PS: A dopytuję, bo wyżej ktoś pisał coś o 6 kablach (!?) - mi wychodzi, że potrzeba dwa - audio i video.

0
  • #9 02 Cze 2013 21:45
    pp74
    Poziom 24  

peterpz napisał:
    Czy może nie bawić się w kupowanie tunera z cinchami i wziąć dowolny ze scartem i przejściówkę

Sygnały na wyjściach Chinch oraz EuroScart będą w tym przypadku dokładnie takie same więc równie dobrze możesz kupić tuner tylko z EuroScart.

peterpz napisał:
    R lub L audio łączę z audio in w telewizorze (kabel cinch). Jak zrobić, żeby sygnał mono był jakoś łączony z obu wyjść (czasem przy stereo wiadomo jeden kanał gra inaczej).

W takim przypadku podłącz tylko kanał L. Łączenie obu wyjść niczego dobrego nie wniesie.

peterpz napisał:
    PS: A dopytuję, bo wyżej ktoś pisał coś o 6 kablach (!?) - mi wychodzi, że potrzeba dwa - audio i video.

6 wyjść to Video IN, Video OUT, Audio L IN, Audio L OUT, Audio R IN oraz Audio R OUT. Tobie potrzebne są dwa Video OUT oraz Audio L OUT

0
  • #10 03 Cze 2013 18:48
    leszekpo59
    Poziom 26  

peterpz napisał:
    PS: A dopytuję, bo wyżej ktoś pisał coś o 6 kablach (!?) - mi wychodzi, że potrzeba dwa - audio i video

Witaj. Przytaczasz tu moje słowa, dlatego już Tobie wyjaśniam, dlaczego potrzebując dwóch przewodów, zalecam kupno sześciu. Otóż, tak, jak napisał pp74, wśród tych sześciu przewodów, są te dwa, które Ty potrzebujesz. W sprzedaży są dostępne przejściówki z dwoma lub czterema przewodami, jednak nie mamy pewności pod które są podłączone. Przy sześciu przewodach, na pewno te dwa nam potrzebne będą. Dlatego proponuje od razu z sześcioma. Pozdrawiam.

0
  • #11 03 Cze 2013 19:12
    peterpz
    Poziom 9  

leszekpo59 napisał:
    peterpz napisał:
    PS: A dopytuję, bo wyżej ktoś pisał coś o 6 kablach (!?) - mi wychodzi, że potrzeba dwa - audio i video

Witaj. Przytaczasz tu moje słowa, dlatego już Tobie wyjaśniam, dlaczego potrzebując dwóch przewodów, zalecam kupno sześciu. Otóż, tak, jak napisał pp74, wśród tych sześciu przewodów, są te dwa, które Ty potrzebujesz. W sprzedaży są dostępne przejściówki z dwoma lub czterema przewodami, jednak nie mamy pewności pod które są podłączone. Przy sześciu przewodach, na pewno te dwa nam potrzebne będą. Dlatego proponuje od razu z sześcioma. Pozdrawiam.

Git - dzięki, po prostu chciałem być pewnym. W sumie się zgadzam, bo taki kabel jest na pewno bardziej elastyczny pod kątem wykorzystania w przyszłości.

PS: A na pewno nie ma problemów z kodowaniem (jakieś kwestie PAL/NTSC), bo ten telewizor ma 20 lat? Będzie kolor w przyzwoitej jakości? :)

0
  • #12 03 Cze 2013 19:41
    pp74
    Poziom 24  

peterpz napisał:
    : A na pewno nie ma problemów z kodowaniem (jakieś kwestie PAL/NTSC), bo ten telewizor ma 20 lat?

Nie w tym przypadku nie będzie żadnych problemów

peterpz napisał:
    Będzie kolor w przyzwoitej jakości?

Tego się nie dowiesz dopóki nie podłączysz sygnału.
    Jeśli nie masz jeszcze tunera podłącz jakikolwiek sygnał (z DVD; magnetowidu etc. )
    Może się okazać że telewizorek odsłużył już swoje i nic z tego nie będzie.
    Jeżeli działał niedawno na analogowej TV naziemnej i jakość Ci odpowiadała to będzie OK.
    Natomiast jeśli wykopałeś go z piwnicy po 10 latach nieużytkowania to lepiej najpierw go sprawdzić żeby uniknąć rozczarowań

0
  • #13 03 Cze 2013 20:12
    Olek II
    Moderator

leszekpo59 napisał:
    W sprzedaży są dostępne przejściówki z dwoma lub czterema przewodami, jednak nie mamy pewności pod które są podłączone. Przy sześciu przewodach, na pewno te dwa nam potrzebne będą. Dlatego proponuje od razu z sześcioma.

Po co utrudniasz komuś życie? Gdybyś popatrzył na tył dekodera który posiada, to zobaczysz, że najprościej podłączyć dekoder z telewizorem przez podwójny kabel chinch. Dekoder ma wyjścia chinch, wizje i fonię. Oczywiście można połączyć oba kanały foniczne ze sobą jeśli telewizor ma jedno wejście audio, nic niepoprawnego nie będzie, wręcz przeciwnie zsumowane będą kanały foniczne, co będzie lepsze dla naszych uszu.

0