Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG LS 62840L - wymiana łożysk

garsija100 11 Maj 2013 18:30 3450 6
  • #1 11 Maj 2013 18:30
    garsija100
    Poziom 9  

Podczas wirowania zaczęły hałasować łożyska bębna.
    Pytanie do znawców tematu:
    - czy w tym modelu łożyska da się wymienić bez większych problemów?
    - jeśli tak to może ktoś zna symbol łożysk?
    Szukałem na forum, ale nie znalazłem informacji na temat tego modelu. Za wszelkie wskazówki bardzo dziękuję.

0 6
  • Pomocny post
    #2 12 Maj 2013 01:45
    mrice
    Specjalista AGD

Niestety kolego, zbiornik jest nierozbieralny, w myśl założeń producenta do wymiany idzie cały zespół piorący (zbiornik i bęben z łożyskowaniem) dla bardziej doświadczonych można podjąć próbę rozcinania i klejenia zespołu piorącego (nie polecam amatorom) lub wyjąć zespół piorący i poszukać kogoś kto się podejmie cięcia, wymiany łożysk i klejenia.

0
  • #3 13 Maj 2013 09:25
    garsija100
    Poziom 9  

Dzięki za informację. Faktycznie wystarczy zdjąć osłonę żeby zobaczyć że zbiornik jest sklejony. Poszukam może ktoś podejmie się takiej naprawy.

0
  • #4 13 Maj 2013 20:17
    mrice
    Specjalista AGD

poszukaj dobrze w sieci, kiedyś znalazłem ofertę firmy która przysyła po zespół piorący kuriera, robi w nim łożyska i odsyła, koszty w miarę sensowne były (jeśli mnie pamięć nie myli to 150zł + transport) ale wybacz, za diabła nie pamiętam jak się nazywała i jaki miała adres. Oczywiście musiał byś sam go wyjąć z obudowy i później poskładać.

0
  • Pomocny post
    #5 13 Maj 2013 21:59
    jpkowiec
    Poziom 11  

Stałem kiedyś przed faktem wymiany łożysk w pralce z bębnem nie rozbieralnym, była co prawda Whirlpool ale podejrzewam, że zasada ta sama. Koszt max 30-40 zł plus małe zdolności majsterkowicza. W razie czego służę poradą na e-mail.

0
  • #6 13 Maj 2013 22:13
    garsija100
    Poziom 9  

jpkowiec napisał:
    W razie czego służę poradą na e-mail.

Bardzo chętnie przyjmę każdą poradę (garsija@onet.eu). Oblukałem pralkę i widzę że z wyjęciem zbiornika sobie poradzę. Schody pewnie zaczną się później, ale najwyżej zepsuję pralkę która i tak niedługo by się nie nadawała do niczego. Łożysko będzie tylko gorzej huczało aż w końcu i tak się rozleci. Dzwoniłem po serwisach i koszt całego zespołu piorącego to ponad 600zł. Tak więc wymiana na nowy jest moim zdaniem nieopłacalna.

0
  • #7 17 Maj 2013 18:56
    garsija100
    Poziom 9  

A więc zabrałem się za wymianę łożysk. Tutaj specjalne podziękowania dla kolegi "jpkowiec" za informację jak się do tego przygotować.
    Po rozcięciu zbiornika szlifierką kątową i wybiciu łożysk oczom ukazał się oto taki widok:
    AEG LS 62840L - wymiana łożysk
    Odczytałem numery łożysk, uszczelniacza i do sklepu po nowe. Podaje wymiary może komuś się przyda:
    małe - 6304
    duże - 6206
    uszczelniacz - 35x62x11/12,5
    Do sklejenia użyłem silikonu wysokotemperaturowego i skręciłem dodatkowo śrubami. Montaż wszystkiego w całość, płukanie potem pranie testowe. Jak do tej pory wszystko hula. Koszty to ok. 100zł. Kilka browarków plus dwa dni dłubaniny. Mam nadzieje że się opłaciło.
    Aha, dzwoniłem do warsztatu żeby dowiedzieć jakie są koszty spawania plastiku. W jednym to ok. 200zł a w drugim 3zł za cm. więc sobie darowałem.

0