Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VHS - Czy magnes niszczy VHS ?

19 Maj 2013 00:36 4338 9
  • Poziom 13  
    Witam.

Czy tasmy w kasetach VHS moga sie zniszczyc w "domowym" polu magnetycznym ?
    Czy zapisane cyfrowo vhs sa rowniez sa podatne na magnesy ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Domowe pole magnetyczne mialem na mysli zwykle magnesy ktore mozna spotkac w domu (glosniki itd), a nie magnesy przemyslowe.

Dwie odmienne odpowiedzi :) to jak jest naprawde ?
  • Poziom 25  
    Zgodze się z kolegą który twierdzi że nie wykasuje się zawartości kaset magnesem,ale już nie z tym że kasecie nic się nie stanie.Kaseta będzie uszkodzona i już odtwarzanie już nie będzie takie jak przedtem.
  • Poziom 36  
    Kiedyś szukałem szybkiego sposobu na skasowanie taśm vhs i aby taką taśmę skasować za pomocą magnesu z głośnika trzeba całą taśmę przesunąć po takim magnesie czyli trzeba by np. włączyć przewijanie w vcr przyłożyć do taśmy magnes i całą kasetę przewinąć w ten sposób wtedy dopiero zapis się skasował.
  • Poziom 36  
    egon42 napisał:
    szukałem szybkiego sposobu na skasowanie taśm vhs

Ja używałem do tego silnego i dużego elektromagnesu przez którego rdzeń przesuwało się kasetę video/audio. Po przesunięciu 2x nic nie pozostawało na kasecie i można było ją ponownie używać jak nową. Sam magnes nie wiele szkód zrobi choć w wielu miejscach pojawią się błędy i zakłócenia. Ale do skasowania całej kasety zwykły magnes się nie nadaje.
    A co do "domowych pól magnetycznych": sam mam kasety nagrane w 1988 roku i nadal mają znakomitą jakość obrazu (nagrywane na 2-głowicowym Hitachi). Stoją w różnych miejscach i nic im sie nie stało przez 25 lat :) . Od czsu do czasu tylko je przewijam tam i z powrotem.
  • Poziom 9  
    Nie da się zniszczyć nagrania na kasecie VHS. To jeden z najmocniejszych i najtrwalszych nośników danych w historii. Namagnesowanie spowoduje jedynie pogorszenie jakości nagrania. Jedynie wilgoć (spleśnienie taśmy) uszkadza w znaczny sposób zawartość kasety.
  • Poziom 13  
    Dzięki za interesującą dyskusję :)