Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Wyszukiwanie podobnych tematów nie przyniosły mi żadnych konkretnych odpowiedzi, zapoznałem się z regulaminem, więc jeśli coś opisałem mało precyzyjnie to proszę o wyrozumiałość.
Padło moje DVD (Hyundai DV2X227DU), a konkretnie płytka na której znajduje się przetwornica.
Na płytce na której znajduje się przetwornica przepalił się bezpiecznik (F2AL250V), lecz za każdym razem gdy go wymieniam (na bezpiecznik o takich samych wartościach), on od razu się przepala.
Nie ma chyba sensu naprawiać tej płytki, bo nie wiem co dokładnie jest na niej uszkodzone, a uszkodzenie te powoduje przepalanie się nowego bezpiecznika za każdym razem gdy podłączam DVD do zasilania.
Do płyty głównej muszę doprowadzić 4 kabelki oznaczone wartościami napięć: -12V, +12V, +5V i GND.
Z tego co do tej pory wyczytałem na tym forum to -12V i +12V to po prostu napięcia które uzyskam z dwóch biegunów zasilacza 24V, lecz nie wiem jak mam uzyskać to drugie napięcie +5V i GND. GND to uziemienie, lecz nie wiem jak bym to miał podłączyć z innego zasilacza.
Dodaję w załączniku zdjęcie płytki na której znajduje się bezpiecznik, oraz zdjęcie płytki do której muszę doprowadzić zasilanie.
Prosił bym o pomoc w znalezieniu alternatywnego rozwiązania na zasilenie tego DVD, lub wskazanie innej możliwej usterki na płytce z przetwornicą, która mogłaby powodować przepalanie się bezpiecznika
Pozdrawiam, chinesespall
Czerwony: +12V
Żółty: -12V
Niebieski: GND
Pomarańczowy: +5V
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Wyszukiwanie podobnych tematów nie przyniosły mi żadnych konkretnych odpowiedzi, zapoznałem się z regulaminem, więc jeśli coś opisałem mało precyzyjnie to proszę o wyrozumiałość.
Padło moje DVD (Hyundai DV2X227DU), a konkretnie płytka na której znajduje się przetwornica.
Na płytce na której znajduje się przetwornica przepalił się bezpiecznik (F2AL250V), lecz za każdym razem gdy go wymieniam (na bezpiecznik o takich samych wartościach), on od razu się przepala.
Nie ma chyba sensu naprawiać tej płytki, bo nie wiem co dokładnie jest na niej uszkodzone, a uszkodzenie te powoduje przepalanie się nowego bezpiecznika za każdym razem gdy podłączam DVD do zasilania.
Do płyty głównej muszę doprowadzić 4 kabelki oznaczone wartościami napięć: -12V, +12V, +5V i GND.
Z tego co do tej pory wyczytałem na tym forum to -12V i +12V to po prostu napięcia które uzyskam z dwóch biegunów zasilacza 24V, lecz nie wiem jak mam uzyskać to drugie napięcie +5V i GND. GND to uziemienie, lecz nie wiem jak bym to miał podłączyć z innego zasilacza.
Dodaję w załączniku zdjęcie płytki na której znajduje się bezpiecznik, oraz zdjęcie płytki do której muszę doprowadzić zasilanie.
Prosił bym o pomoc w znalezieniu alternatywnego rozwiązania na zasilenie tego DVD, lub wskazanie innej możliwej usterki na płytce z przetwornicą, która mogłaby powodować przepalanie się bezpiecznika
Pozdrawiam, chinesespall
Czerwony: +12V
Żółty: -12V
Niebieski: GND
Pomarańczowy: +5V