Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DiskStation DS1512+ Synology Nie uruchamia sie

26 Maj 2013 01:47 2070 1
  • Poziom 13  
    Nazwa: DiskStation
    Model: DS1512+
    Firma: Synology

Problem.

Nie uruchamia sie. Przycisk zasilania podswietla sie na niebiesko i caly czas miga.
    W sciagnietym z internetowej strony Synology - "Przewodnik szybkiej instalacji" - rozdzial 2 "Instalacja sprzetu"-, "Dodawanie modulu pamieci RAM w serwerze DiskStation", punkt: 1 do 5 mozemy przeczytac, jak prawidlowo dodac modul pamieci, a w "Dodatek B" (strona 22) napisano ze, jezeli ta LED zasilania MIGA to:

a) Wolumen uszkodzony lub zdegradowany.
    b) Brak wolumenu.

W innym dokumencie, "Synology RAM Module" "For expanding your Synology DiskStation memory capacity" czytamy ze, mozemy dodac ekstra modul ale...

a) Capacity: 2GB
    b) DDR3-1066 unbuffered So-DIMM 204pin CL=7 1.5V

Kupilismy PRAWIDLOWY i dodalismy go, przed uruchomieniem serwera (jak ZALECALA- fabryka).

Naprawa.

1. Wylacz serwer z sieci zasilajacej.
    2. Odkrec 5 srubek od obudowy.
    3. Wyjmij dodana pamiec i umiesc ja w... koszu na smieci.
    4. Zamow nowa u INNEGO producenta (ta byla z firmy "Corsair").

Po usunieciu pamieci, serwer wystartowal prawidlowo. "Power" nie migal i zaswiecily sie pomaranczowe diody: "STATUS" i "LAN1".
    Mozna teraz uruchomic CD i rozpoczac proces instalacji z pomoca "Synology Assistant" (jesli chcesz to, zacznij czytac instrukcje od str.8) a Synology "Setup-wizard" i tak poprowadzi "za reke".

Dodatkowa informacja.

Po uruchomieniu serwera dodana ponownie pamiec (ta z kosza na smieci) blokuje go. Serwer NIE CHCE z nia wystartowac.
    Nie wymieniam jej na nowa, (mimo ze, ma ona "dozywotnia gwarancje").
    Za duzo zachodu z jej zwrotem i reklamacja (wypelnianiem papierkow, nowa oplata kuriera, telefony: czy dotarla do sprzedawcy(?) kiedy wysla mi nowa(?) i.t.d.).
    Trudno, 20 dolarow poszlo... (wiadomo gdzie), a serwer bardzo dobrze dziala narazie z 1GB pamieci.

Powodzenia w uruchamianiu serwera.
    A.Z.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Odkopie trochę ;) ten temat dla potomnych.

Co prawda u mnie nie ten model Synology a model Synology DS713+/DX513 - i wymieniłem pamięć fabryczną na inną.
    Była jakaś 1 GB Adata a jest:
    Patriot SO-DIMM DDR3 4GB 1333MHz CL9 512x8 1 rank.

Na czym polega "dowcip", że tamta Autorowi nie działała - zapewne na ilości kości (banków pamięci) składająca się na całą kość, i ilości RAM obsługiwanej przez procesor Jego serwera.
    http://ark.intel.com/pl/products/59683/Intel-Atom-Processor-D2700-1M-Cache-2_13-GHz
    Jak widać - pamięć RAM max to 4 GB DDR3 800/1066 i kontroler pamięci jednokanałowy.

Próbowałem też różnych i u mnie zadziałała dopiero wskazana (i każda następna) składająca się z banku pamięci NIE większym niż 512 MB w jednej kości.
    Czyli 4 banki po 512 MB każdy i mamy na JEDNĄ stronę 2 GB - to samo z drugiej strony.

Odpowiada za to kontroler pamięci w procesorze głównym serwera - w moim wypadku był to kontroler z kanałem pojedynczym z maksymalną obsługą RAM do 4 GB - i działa.

Podejrzewam, że pamięć którą ja zakupiłem do mojego serwera, pasowała by do serwera Autora.

Jeśli chcemy powiększyć pamięć serwera (Synology, Qnap) - to sprawdzamy jaką maksymalną ilość pamięci RAM on obsłuży (procesor) i ilu kanałowy jest kontroler pamięci.

Obecnie np. Synology DS 716+ bez najmniejszego problemu uruchamia się z kością RAM 8 GB tego samego producenta - dlaczego działa tutaj już 8 GB - bo procesor ma podwójny kontroler pamięci i procesor tam zamontowany obsługuje 8 GB RAM:
    https://ark.intel.com/products/87258/Intel-Celeron-Processor-N3150-2M-Cache-up-to-2_08-GHz