Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8051,edsim51di - Zegarek i kalendarz na wyświetlaczu LCD z ręcznym ustawianiem

kneos 29 Maj 2013 12:44 2931 0
    kneos
    Poziom 9  
    Witam,
    napisałem program w assemblerze pod mikroprocesor 8051, który wyświetla na LCD godziny, minuty, lata, miesiące i dni. Można modyfikować te wartości za pomocą trzech klawiszy (z klawiatury * - set,0 - <,# - >). Program został skrupulatnie przetestowany na symulatorze edsim51di - program uwzględnia lata przestępne a także walidacje dni miesiąca przy ustawianiu. Schemat zegarka na LCD:
    gg:mm - 1 linia
    rrrr-mm-dd - 2 linia
    Dwukropek pomiędzy godzinami a minutami miga z okresem 0.5 sekundy.
    Ustawianie polega na wciśnięciu klawisza set po czym podświetlona jest pozycja godzin, którą można modyfikować klawiszami < i >. Następne naciśnięcie klawisza set powoduje podświetlenie następnej pozycji (minut) i tak aż do dni. Kolejne naciśnięcie klawisza set powoduje wznowienie pracy zegarka.

Schemat z którego korzystałem: 8051,edsim51di - Zegarek i kalendarz na wyświetlaczu LCD z ręcznym ustawianiem

Symulator z którego korzystałem i do którego można przekopiować kod pod tym linkiem.

Tutaj kod:
    Kod: asm
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Teraz pytania do was:
    1) Czy nie ma w kodzie jakichś błędów, których nie zdołałem wychwycić?
    2) Od czego powinienem zacząć, aby ten projekt zrealizować na prawdziwym mikrokontrolerze i wyświetlaczu LCD?