Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ebook Vedia eReader K7M - problemy z ładowaniem

03 Cze 2013 21:18 1422 1
  • Poziom 21  
    Witam!
    Piszę w imieniu swojej mamy, która na święta dostała czytnik Vedia eReader K7M. Używa go raczej dużo, ale nigdy go nie upuściła ani nie obtłukła. Ostatnio przestała go używać przez jakiś miesiąc, a gdy wieczorem podlączyła go do ładowania i zostawiła na noc, widząc, że się ładuje. Rano odłączyła go i spróbowała włączyć, niestety bez efektu. Było z tym trochę zamieszania, ale wydedukowałem, że ebook ładuje się do połowy, a następnie rozładowuje. Podłączając go do ładowania przez USB mieliśmy złudzenie, iż urządzenie się ładuje, lecz po odłączeniu go po około 7-10 godzinach ładowania był nadal naładowany do połowy i się rozładował dość szybko. Pomierzyliśmy napięcia z ładowarki (4V) i z USB (6V), ale to raczej nie miało znaczenia. Proszę o pomoc, mojej mamie bardzo zależy na tym sprzęcie :P
    P.S. Dodam, że mój ebook z empika ma rozbity ekran, przerobione wejście jack, ale nadal działa i się ładuje. Tyle razy spadł albo oberwał...
    EDIT:
    Dodam, że po ładowaniu wskaźnik naładowania jest pełen, ale po kilkunastu sekundach nagle spada...
  • Testo
  • Poziom 21  
    Problem rozwiązany, zastąpiłem akumulatorek baterią od starego telefonu, która miała 0,1 V mniej i połowę podanej pojemności na baterii ebooka, ale urządzenie teraz normalnie się ładuje. Podejrzewam, że ten spadek pojemności spowodowany był ładowaniem ebooka ładowarką, która miała chyba 1A, miast dwóch.