Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tracer - założenie hasła do sieci bezprzewodowej

markus36211 04 Jun 2013 16:24 3252 24
Telkom Telmor
    markus36211
    Level 9  
    Cześć mam dostawce internetu livebox i mam modem który rozsyła zasięg wi-fi ale że z drugiego kompa na górze nie chciało mi się łączyć to podłączyłęm router firmy tracer w306r i jest podłączony do modemu i do kompa i działą bez zainstalowanego oprogramowania a chciałbym założyć hasło bo sąsiedzi mi się podłączają a net strasznie muli co zrobić?
  • Telkom Telmor
    patrykik
    Level 12  
    musisz wejść w jego ustawienia na spodzie routera będziesz miał napisane IP;Login i hasło wpisz to w przeglądarce i tam wejdź w zakładkę Quick Setup :)
  • Telkom Telmor
    markus36211
    Level 9  
    ale chce założyć hasło na router bo na modem od liveboxa już jest hasło a router rozsyła z kompa zupełnie nową "fale" o innej nazwie
    CHACA
    Level 43  
    W zakładce WLAN settings-opcja Security Settings. Tam ustawisz hasło dla swojej sieci.
    markus36211
    Level 9  
    gdzie mam szukać tej zakładki wlan? jestem w tym zielony
    Shutdown04
    Level 11  
    W ustawieniach router'a:
    Link
    Na pierwszym zdjęciu widać w kolumnie po lewej stronie, czwarta pozycja.
    markus36211
    Level 9  
    ale ja nie mam oprogramowania do tego routera a on działa i tak ;) a płytka się gdzieś zapodziała
    Shutdown04
    Level 11  
    patrykik wrote:
    musisz wejść w jego ustawienia na spodzie routera będziesz miał napisane IP;Login i hasło wpisz to w przeglądarce i tam wejdź w zakładkę [...]

np ff, opera, chrome, ie czy cokolwiek innego co używasz.
    tam gdzie wpisujesz adres www wpisujesz IP routera, np.: 192.168.0.1
    wyskoczy monit o podanie nazwy użytkownika i hasła.
    markus36211
    Level 9  
    no okej to wszystko mam ale to jest strona z ustawieniami do LIVEBOX 2.0 a ja chce ustawić hasło na router TRACER
    Shutdown04
    Level 11  
    połącz się z routerem za pomocą wi-fi lub kabla. Dopiero po podłączeniu się do niego będziesz mógł działać.
    markus36211
    Level 9  
    ale ja już router mam podłączony do LIVEBOXA od pół roku i ten router (tracer) po podłączeniu do liveboxa działał bez instalowania jakich kolwiek programów z płytki, rozumiesz?
    Shutdown04
    Level 11  
    markus36211 wrote:
    [...] router rozsyła z kompa zupełnie nową "fale" o innej nazwie

jesteś podłączony poprzez nową "falę" czy do Livebox'a?
    markus36211
    Level 9  
    dobra okej mój błąd, router jest podłączony do liveboxa ;)
    Shutdown04
    Level 11  
    no tak. Wychodzi, że Ty również. A żeby coś na nim zrobić to musisz się do niego podłączyć. Zapewne w połączeniach sieci bezprzewodowej będziesz miał SSID rozsyłane przez router i lvbx. Ty będąc podłączonym do Lvbx poprzez przeglądarkę wejdziesz w jego ustawiena, ale nie ustawienia tracer'a.
    markus36211
    Level 9  
    no i na ustawieniach liveboxa w przeglądarce byłem i kompletnie nie da się tam zabezpieczyć tracera tak?
    Shutdown04
    Level 11  
    tak.
    TY-- livebox -tak jest teraz zapewne
    TY -- router tracer -tak się łączysz i się bawisz ustawieniami wlan.
    zapewne będziesz musiał się rozłączyć z livebox'em.
    markus36211
    Level 9  
    ale to jest tak że livebox jest podłączony do kompa i też rozsyła wifi ale że ma za krótki zasieg to dokupiłęm do tego tracera który rozsyłą internet z liveboxa i tak się łącze z tracerem, czyli co bym musiał zrobić?
    Shutdown04
    Level 11  
    Ostatecznie wyłączyć livebox'a z gniazdka:D i połączyć się z tracer'em.
    Odłącz lbxa od kompa i nie łącz się z nim bezprzewodowo. Połącz się kablem lub bezprzewodowo z trcer'em i reszta jak wcześniej. powinno pójść. Chyba, e nie rozumiem całkowicie jak to jest połączone.
    markus36211
    Level 9  
    okej tłumacze jeszcze raz :P livebox-(modem) tracer-(router) livebox jest podłączony kablem erthernat do komputera i w tym całym liveboxie są 4 wejścia na dodatkowe komputery ale ja zamiast prowadzić do tego liveboxa dodatkowy kabel z góry z drugiego kompa to wolałęm kupić router i ten cały router jest podłączony w jedno z miejsc do tego liveboxa i rozsyłą zasięg wifi. i ja teraz chciałbym zabezpieczyć ten cały router hasłęm. inaczej nie umiem wytłumaczyć :/
    Shutdown04
    Level 11  
    nom. I Ty jesteś podłączony do routera czy modemu? Jeśli modemu to musisz się rozłączyć i połączy z routerem, tak jak jest podłączony 2 komputer. I wtedy wpiszesz adres IP podany na routerze
    markus36211
    Level 9  
    ja jestem podłączony do routera ale przez sticka który mam podłączony do drugigo kompa i ściaga ten właśnie zasieg wifi z routera (tracera)
    Shutdown04
    Level 11  
    Coś mi tu nie gra.
    najlepiej i najprościej oraz najszybciej zrobisz to jak wyłączysz livebox'a od zasilania i podepniesz się bezpośrednio kablem do routera. Połączysz się z nim. Będzie pokazywało brak dostępu do sieci, ale to nie przeszkadza w jego konfiguracji.
    markus36211
    Level 9  
    aha i wtedy bez pośrednio muszę wejść w ip tak jak na liveboxie? bo pod spodem pod tym routerem nie mam żadnego ip
  • Helpful post
    Shutdown04
    Level 11  
    tak, w przeglądarkę wpisujesz. Może być na opakowaniu.
    Jeśli nie to kiedy się połączysz wejdź w ustawienia sieci i tam klikniesz PPM na połączeniu lan oraz wybierzesz opcję "Stan", a następnie "Szczegóły"
    Będzie tam takie coś jak brama domyślna IPv4, o ile konfiguracja przebiegnie automatycznie, i ten adres IP bramy domyślnej wpiszesz w przeglądarce. Będzie to adres routera.
    markus36211
    Level 9  
    zrobiłęm tak jak mówiłeś ale adres ip routera nie było poprawne bo nie chciało wejść na nic