Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor dla rodziców ok. 40''

loleq999 12 Cze 2013 00:15 5823 30
  • #1 12 Cze 2013 00:15
    loleq999
    Poziom 7  

Witam.
    Rodzice (po pięćdziesiątce) w końcu zdecydowali się wymienić telewizor na taki co by się nadawał do naziemnej cyfrówki, ale chcieliby wydać na niego jak najmniej. Wymagań specjalnie dużych nie mają (typu smart czy 3d, a już na pewno dopłacać za to nie będą). Szczegóły poniżej. Z góry dzięki za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Jakieś 20-25 m²
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Różnie. Albo na kanapie - i wtedy to będzie pewnie i 3,5-4 m. albo fotele i wtedy 2-2,5 m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    jedna/dwie, czasem 3, sporadycznie nawet 5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Raczej na wprost, choć z boku też, ale nie pod jakimś wybitnie dużym kątem. No i czasem leżąc na dywanie z głową opartą o bok fotela.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać. Jakieś o,5 m nad ziemią.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Wszystkie okna są na prostopadłej ścianie (jakieś 2 metry od krawędzi starego TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Jakiegoś Samsunga CRT 25 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Nie musi być smart ani 3d. Najważniejsze, żeby obraz z naziemnej TV był jak najlepszy (zarówno SD (głownie TVP Kultura, TVP1 HD, TVP2 HD). Przydałoby się też odtwarzanie z USB i ew. nagrywanie jeśli nie trzeba za nie dużo dopłacać.
    No i nie wiem jak z tymi Hz. Z tego co ludzie piszą w necie to 50Hz powinno wystarczyć, ale sam nie wiem. W kazdym razie jeśli byloby to jednak 100 Hz, to żeby dalo się przestawić na 50Hz na życzenie.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Przede wszystkim zwykła naziemna telewizja cyfrowa, DVD. Rzadziej jakieś dluższe pliki video (divx itp.)W przyszlości może Blu-Ray, ale dopiero jak zaczną dodawać płyty do gazet jak dzisiaj DVD albo ich ceny w empikach itp. bedą podobne jak DVD.
    10 .Jakie urządzenia?
    Na pewno odtwarzacz DVD, może w przyszłości Blu-Ray (ale to pewnie dopiero jak te płyty będą dodawać do gazet za 10 PLN ;)), pamieć USB.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    kilka (3-6)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Zdecydowanie matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Informacyjne, seriale, filmy fabularne, z rzadka sport (skoki narciarskie, pilka nożna, siatkowka, igrzyska olimpijskie letnie i zimowe)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie
    16. Preferencje co do marki?
    Jakaś solidna (nie Tesco Value ;))
    17. Preferencje co do wielkości?
    39-42 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Długie przełączanie kanałów, przekłamane kolory, brak możliwości ręcznego sortowania kanałow, skomplikowana obsługa, niewygodny w obsłudze pilot, duże zużycie prądu.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami, często przy slabym świetle.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1500-1700 Może odrobinę więcej jesli padlyby jakieś mocne argumenty.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie. To kompletnie zbędne.

• #2 12 Cze 2013 11:06
    Ramlak
    Poziom 9  

Witam
    Mam podobny dylemat, stoję przed zakupem 37" - 42" do kwoty 1600zł.
    Jest kilka pozycji ale nie wiem co jest warte uwagi bo nie widziałem ich w akcji.

• #3 12 Cze 2013 14:57
    Doradca LG
    Poziom 12  

Witam,

A może LG 42LS5600? Z podświetleniem LED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wyposażony jest w złącze HDMI oraz USB. Inteligentny System Oszczędzania Energii umożliwia sterowanie poziomem oświetlenia ekranu. Automatyczny czujnik na podstawie oświetlenia w pomieszczeniu ustawia najlepsza jakość obrazu. A ponadto funkcja podkreślająca ludzki głos na tle hałasu otoczenia w oglądanych programach.

Pozdrawiam,
    Doradca LG

• #6 13 Cze 2013 22:23
    loleq999
    Poziom 7  

Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi.
    Poczytam o tych telewizorach. A ktoś może miał styczność z SAMSUNGIEM UE40EH5020? Z tego co widzę niedrogi (nawet za 1450 można go kupić) Oceny zbiera całkiem dobre. Tylko że on ma 50Hz (jedni twierdzą, że to widać, inni, że oglądają mecz lub tenisa i nic się nie gubi). Nie wiem tez, jak radzi sobie ze skalowaniem SD i nienajlepszym sygnałem.

• #7 13 Cze 2013 22:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 14 Cze 2013 15:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #10 20 Cze 2013 20:31
    loleq999
    Poziom 7  

Z tego co widzę, to większość producentów nie podaje czy matryca jest matowa czy nie. Na początku myślałem, że to po prostu standard w dzisiejszych LCD, ale wychodzi na to, że nie do końca. Właśnie sobie przypomniałem, że rodzice oglądają TV głównie wieczorem i w nocy, ale przy tym prawie zawsze mają włączoną co lampę stojącą w rogu pokoju lub górne światło (kiedy jest calkiem ciemno na dworze). Szczególnie lampa bardzo odbija się w starym TV.
    Dlatego prosiłbym o informację, które telewizory w cenie 1500-1800 (może trochę więcej jeśli będzie to uzasadnione) mają matową matrycę i najlepiej nadają się do naziemnej cyfrówki SD i HD.

Ostatnio widziałem u kolegi ponoć całkiem porządny TV LG SL8000. Obraz SD (Vectra) z nóg nie zwalał (HD oczywiście lepszy), ale nawet gdyby był idealny, to i tak odbica nie tylko światła słonecznego, ale w ogóle wszystkiego w tym TV czynią go dodatkowym lustrem w domu za całkiem spore swego czasu pieniądze.

• #11 20 Cze 2013 20:48
    jacekRCA
    Poziom 25  

Ja tu widzę trzy rozwiązania:
    1. najtańsze, dokupić dekoder
    2. Kupić tania plazmę, wymagania nie są duże więc w tej senie spokojnie znajdziesz taki produkt, np 42 calowy LG 42PA4500 http://www.komputronik.pl/product/162609/RTV_/Telewizory/42_LG_42PA4500.html,, albo TX-P42X60 E http://media-joker.pl/karta/26127
    3. To wycisnąć maksymalnie ile się da z budżetu i dołożyć np 100zł do http://www.ceneo.pl/23598998,,

Nie są potrzebne funkcje smart? A rodzice nie oglądają seriali?

• #12 20 Cze 2013 22:02
    loleq999
    Poziom 7  

Funkcje smart są w tym przypadku zbędne, a mama głównie ogląda polskie seriale w TVP i czasem jakiś film w kocham kino na przykład . Na pewno w użyciu będzie też TVP kultura i filmy stamtąd. Dekoder nie wchodzi w grę, bo ten stary samsung (25 calowy chyba) jest po pierwsze za mały, po drugie dekodery (wypróbowane dwa) i tak troche ucinanają obraz z lewej strony, po trzecie prądożerne toto, a po czwarte czasem znika w nim obraz nawet na kilka minut i w ogóle widać, że dlugo chłopina nie pociągnie (choć obraz z dekodera całkiem przyzwoity - nic się nie tnie i nie smuży (niejeden LCDek może się schować pod tym względem :P

A ten "eldżik" jest matowy czy nie? I dlaczego akurat ten? To znaczy, co ma on czego nie mają inne z tego przedziału cenowego?

Dodano po 13 [minuty]:

A plazmy są z tego co wiem bardziej prądożerne (skądś ta klasa energetyczna B się bierze) i raczej trudno dostać tanią plazmę, która jest matowa, albo jakim innym cudem nie odbija światła wcale lbu prawie wcale. A jak jest z LCDkami? Na pewno mają klasy energetyczne A lub A+ (nawet funaje), a co do ekranów matowych to sam już nie wiem jak to jest. Czy matowe konstrukcje zaczynają się od jakiejś ceny w żwyż, czy zależy to od producenta, czy może w ogóle nie ma reguły?

• #13 21 Cze 2013 11:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #14 21 Cze 2013 16:53
    loleq999
    Poziom 7  

No chyba jednak nie wszystko: W teście jest mowa o "błyszcząca matrycy", a w podsumowaniu, że "przydałaby się lepsze powłoka antyrefleksowa". Na zdjęciach pod tym względem wygląda mało zachęcająco. A coś w ogóle matowego w w cenie do 2000 (choć najlepiej mniej) da się dostać (oprócz moniotra oczywiście ;))? Internet w TV jest kompletnie zbędny (nawet mnie, a co do piero im), a 3D nawet bardziej niż zbędne, co innego player USB do zdjęć i filmów (ale widzę, że to standard). Może jeszcze nagrywanie na USB by się przydało (choć całkiem możliwe, że skorzystaliby z tego tylko w celach testowych. Wtedy pewnie jakiś podstawowy SMART musiałby to być, ale wątpię, żeby chcieli specjalnie za tę funkcję dopłacać kilakset złotych. Jeśli miałbym ich jakoś przekonać do niekupowania telewizora za 1500 zł, to na pewno nie internetem, ale już taka matowość matrycy czy 100 Hz mogłoby zadziałać. Informacje czy telewizor ma 50Hz czy 100 Hz zwykle można znaleźć na stronie producenta albo w testach. Z matowością jest już gorzej niestety (to już tylko w niektórych testach).

• #15 21 Cze 2013 19:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #17 23 Cze 2013 18:10
    loleq999
    Poziom 7  

OK, budżet zwiększył się do ok. 2000. Matowość chyba jednak nie jest aż tak ważna jak się początkowo wydawało, choć mile widziana. Nagrywanie (PVR?) na zewnętrzny też nie obligatoryjne, ale mile widziane.
    Slyszałem, że dzisiejsze plazmy wcale nie zużywają wyraźnie więcej prądu niż tzw. LEDy. Może to też jakaś opcja. Czy to prawda to, że plazmy są lepsze do naziemnej cyfrówki (jakość obrazu) niż LEDy? I czy przeciętny użytkownik jest w stanie tę różnicę docenić? Jeśli chodzi o plazmy to zastanawia mnie, że w niektórych rozdzielczość wynosi zaledwie 1024x768 a piszą, że to HD Ready.

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

• #19 24 Cze 2013 19:56
    loleq999
    Poziom 7  

Ale każda nowa plazma dobrze sobie radzi z SD czy tylko określone marki, droższe modele?
    Zapomniałem dodać, że ważny jest dźwięk, bo choć istnieje możliwość połączenia leciwej miniwieży sony (tylko bez HDMI, nie wiem nawet czy cyfrowe optyczne jest), to wiem, że będą to robili tylko od czasu do czasu, bo to przecież więcej prądu zużywa niż TV i trzeba włączać dwa urządzenia, a to ma być TV, który nie zużywa więcej prądu niż potrzeba i włącza się i wyłącza jednym pilotem. Słyszałem, że z ledów najlepiej grają panasoniki i philipsy.

Na podstawie jednego z tańszych sklepów internetowych wytypowałem kilka ledów i prosiłbym o pomoc w ustaleniu, który z nich jest najlepszy do naziemnej cyfrowki z dużym udzialem SD (na razie dekoder złapał tylko jednek kanal prawie HD - TVP2 HD. Jedynka pewnie będzie z SD, póki się nie uda złapać HD (zresztą na kanałach HD TVP i tak prawie zawsze leci SD, nawet bywają 4:3):

Philips 42PFL4208H
    Philips 39PFL3008H

Panasonic TX-L39E6EK
    Panasonic TX-L39EM6E

Sharp LC-40LE540E
    Sharp LC-40LE730EVNET

Toshiba 39L4333DG
    ------------------------

Początkowo napalilem się na te sharpy, ale ludzie często skarżą się, że dźwięk mają kiepski (głoski szeleszczące ponoć bardzo syczą), no i czytałem, że włączają się ponad 20 sekund(!) Kusi matowa matryca 100Hz (ponoć w tym przypadku bez ściemy) i ponoć niezły obraz, choć chyba głównie HD. No i A+ Ponoć też nienajlepiej radzą sobie z filmami na USB (tną się i często nie dizałają napisy).

• #21 24 Cze 2013 22:10
    loleq999
    Poziom 7  

A jakie mają wady i zalety (oprócz tego co można wyczytać w specyfikacji)?

A ten Sharp LC-40LE540E faktycznie ma taki kiepski dżwięk, bardzo długo się włącza i wolno zmienia knały, a USB się tnie i gubi napisy? Czy to może być kwestia wadliwych egzemplarzy?
    Ten drozszy Sharp podobno też ma te rzekome wady. 3D do niczego niepotrzebne, ale jak rozumiem dzięki temu ma nawet lepszą matrycę od LE540E. Jakieś inne istotne różnice jeśli chodzi o te 2 modele (matowa matryca i 100Hz nadal kusi). Jak z dźwiękiem w obu tych modelach?

Philips z tego co widzę ma Perfect Motion Rate 200 Hz. Czy to oznacza, że mam matrycę 100Hz czy to tylko 50Hz?

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Jeszcze takiego PHILIPSa 3D znalazłem: 40PFL4308H/12
    2 cale mniejszy, ale poza tym nie widzę szczególnych różnic (może lepsza matryca ze względu na 3d)?

• #22 25 Cze 2013 22:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #23 26 Cze 2013 00:43
    loleq999
    Poziom 7  

A czym się te 2 Sharpy różnią prócz ceny? Oba mają te same rozwiązania głośnikowe czyli słabsze (przynajmniej jeśli chodzi o moc) niż inne TV głośniki odpowiadające pewnie za średnie wysokie tony + coś na kształt subwoofera 10 W. Pytanie czy ten subwoofer do czegokolwiek się nadaje oprócz buczenia (w końcu to płaski telewizor) i czy przez takie rozwiązanie nie cierpią tony średnie i trochę niższe). Oba chwalą się natywnym 100Hz. Gdybym się koniec końców zdecydowałał na Sharpa, to czy jest jakikolwiek sens dopłacać 120 pln do LE730 tylko za 3d, którego nikt nie będzie na nim oglądał, tym bardziej, że jeszcze pewnie z kilkaset złotych trzebaby dać za okulary? Zastanawia mnie też, czemu Sharp (różne modele) zbiera tyle negatywnych opinii na stronach sklepów i porównywarek, a do tego nijak nie mogę znaleźć w sieci recenzji/testu żadnego z tych, które mnie interesują.

Wciąż w grę wchodzi także plazma. Z tych tańszych, to chyba tylko dwa modele, bo inne są trudno dostępne, czyli: PANASONIC TX P42X60 i PANASONIC TX-P42X50E. Są jeszcze łatwo dostępne plazmy LG i Samsunga i trochę większy wybór, ale jakoś Panasonic bardziej mi się kojarzy z dobrymi plazmami. Ciekawe tylko, że obie te plazmy są nieco tańsze niż samsungi (o cal większe), a nawet LG (na neo24.pl). Nie znam się na plazmach, ale z tego co czytałem, to Panasonic na tym polu nie ma konkurencji w danej klasie cenowej, chyba że ostatnio coś się zmieniło.

Zastanawia mnie jak się te plazmy Panasonica mają do tych modeli ledów, które wspólnie wytypowaliśmy. Zewsząd słyszę, że kanały SD, to ich domena. Obraz HD wyświetlają w HD ready, ale to chyba też niewielki problem, bo w końcu to nie rodzielczość jest najważniejsza, tylko jakość obrazu (przede wszystkim w ruchu). Najważniejszy dodatek, czyli player USB posiadają, innych nie trzeba (ew. tuner z nagrywaniem na USB można dokupić za ok. 100 pln)
    No ale jakieś istotne wady te plazmy chyba muszą mieć, skoro tak mało kosztują?

• #24 27 Cze 2013 11:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Plazma jest HD ready.
    Sharp Fulll Hd
    Model LE 730 jest właśnie dodatkowo 3D. Ponieważ musi wykonywać więcej operacji w tym samym czasie , ma więc również szybsze procesory.
    Ja bym został z Sharpem
    Ale wybór należy do Ciebie.

• #25 27 Cze 2013 18:19
    loleq999
    Poziom 7  

No ja wiem, że plazma jest HD ready, chociaż takie dziwne trochę, bo 1024x768. LCDeki HD ready mialy i mają trochę lepszą rozdzielczość (przynajmniej na papierze). Gdyby chodziło głównie o Blu-Raya i jakąś cyfrową tlewizję Full HD, to nie byłoby kwestii - HD ready odpada. Ale sytuacja jest trochę inna. Rodzice, choć całkiem młodzi jeszcze (50+) oglądali przez kilkadziesiąt lat 3 kanały, a właściwie to 2 i to czasem, przy gorszej pogodzie odbiór pozostawiał wiele do życzenia. Przy czym stać by ich było spokojnie na kablowke czy innego FunPacka w jakiejś nawet bardzo wypasionej wersji, ale oni wychodzą z założenia, że nie potrzebne im więcej kanałów płatnych. Tym bardziej teraz, kiedy doszło kilkanaście darmowych (w tym kilka wartościowych). TVP 1 i TVP 2 objętnie czy HD czy nie, jeszcze długo nie będą miały wiele wspólnego z full HD, a nawet z realnym HD ready. TVP Kultura czy TVP historia to już w ogóle HD nie grozi przez dłuuugie lata. A odbiór tych, a nie innych kanałów DVBT (plus incydentalnie polsat i TVN) to będzie główna działalność tego nowego TV. Rzadziej DVD (Blu-Ray dopiero wtedy, kiedy stanie się czymś tak powszechnym jak DVD, czyli nie szybko) i filmy z netu przez USB (ale też nie jakieś wielogigabajtowe). 3D takie jakie jest w dzisiejszych telewizorach zbędne. No może ewentualnie korzystanie z Iplex.pl czy innych tego typu darmowych wypożyczalni filmów mogłoby się przydać w przyszłości (i wtedy już musiałby to być SMART TV).

Co do Sharpa, to zastanawiają mnie, że towarzyszą im bardzo rozbieżne opinie (chyba żadna inna marka takich nie ma przy każdym właściwie modelu). Słyszałem też, że niektóre tańsze Sharpy to tak naprawdę Philipsy, tylko z logiem Sharpa. No i że są powolne (15-30 sekund startują i długo zmieniają kanały). Czy Pan je może widział w akcji (te konkretne modele) i mógłby wymienić wszystkie ich istotne wady i zalety tych modeli z własnego punktu widzenia? Byłbym wdzięczny.

Jeszcze coś takiego znalazłem: Toshiba 40RL939
    Na EURO RTV AGD ma 53 oceny i tylko kilka negatywnych. Tylko, że Toshiba to mi się bardziej z notebookami kojarzy. Nigdy nie widziałem żadnego telewizora tej firmy w akcji. W różnych sklepach internetowych mają sporo ocen, głównie bardzo pozytywnych.

Inna sprawa, że jak się czyta niektóre recenzje negatywne (ale takie wyglądające na rzeczowe), to w ogóle strach cokolwiek kupować ;)

• #26 27 Cze 2013 22:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips kiedyś w ramach rozliczeń wzajemnych produkował telewizory dla Sharpa.
    Ale nacisk na słowo "kiedyś" jak najbardziej adekwatne.

Sharp nie ma teraz problemów z przełączaniem, trwa to tyle samo co w innych modelach innych firm. Załączanie globalnie będzie trwało dłużej bo Procesory muszą zgłaszać coraz więcej funkcji do gotowości.
    To że to czasami trwa dłużej to zaleta a nie wada.
    Dlaczego zaleta ?
    Dlatego że teraz telewizory z jednej fabryki idą na cały świat albo chociaż na cały region.
    Wówczas nie ma podziałów na lepszy i na gorszych. Jeszcze nie dawno telewizory na Wschód nie przypominały jakości modeli na Zachód. Tam były inne rygory. Teraz te rygory trafiają do nas. Dlatego jest to dla mnie historycznie zawsze lepsze rozwiązanie.
    Sharp ma lepszą ostrość i lepszą obróbkę, nie masz wrażenia "zaciągania" obrazu.

• #27 28 Cze 2013 20:27
    loleq999
    Poziom 7  

Czyli to tak jest, że ja się TV włącza wyranie szybciej niz inne, to znaczy że ma słabszy procesor i przez to gorszy obraz?
    A jak ze skalowaniem w Sharpach, bo to w przypadku dvb-t ważna rzecz?

Ustaliliśmy już, że niektóre Sharpy ok. 2 tys. mają rzeczewiście 100 Hz matryce. Czy są jakieś telewizory innych marek, które tez tak mają czy to wyjątek. Pytam o te bez 3D, bo te jak rozumiem muszą mieć co najmniej takie matryce(?)

Czy można założyć, że jeśli w specyfikacji danego TV jest coś w stylu Mega Motion 100 Hz, to zawsze chodzi o realne 50Hz + lepszy lub gorszy algorytm (chyba, że wprost jest napisane o 100Hz matrycy jak w przypadku Sharpa)?
    A jeżeli w specyfikacji nie napisano nic wprost o 100 hz matrycy, tylko jest coś w stylu 200 Hz Mega Motion, to można się wtedy spodziewać 100Hz matrycy czy nie ma to związku?

• #28 29 Cze 2013 03:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp jest trochę inną firmą jak inne. To japoński koncern. Tu cyferki muszą się zgadzać.
    Ja bym zdecydowanie został - jeśli ma być 3D - przy 40LE 730.

• #29 29 Cze 2013 14:21
    loleq999
    Poziom 7  

3D jest całkowicie zbędne (i tu nie ma najmniejszych wątpliwości, juz bardziej prawdopodobne, że kiedys przydadzą się widgety typu iplex, a co za tym idzie, internet). Chodzi tylko o to, zeby matryca była 100Hz. Wiem mniej więcej na czym polegają te różne Motion coś tam. Pytanie tylko, co tak naprawdę daje 100Hz matryca? Czy to oznacza, że wtedy tzw. efekt teatru nie będzie się dał wyłączyć? Czy ten paremetr nie ma z tym związku, a za ten efekt odpowiedzialne są algorytmy poprawiające płynność? No i czy taka 100Hz matryca daje lepszy obraz rownież podczas oglądania knałów TV, głównie SD czy to dopiero widać na Blu-Rayu?

• #30 26 Lis 2013 10:04
    damianglowacki45
    Poziom 6  

Posiadam Sharp LC-40le540e. Bardzo dobry obraz i dźwięk. Nad dźwiękiem trzeba dużo popracować (dużo zmienia się wraz z odległością TV od ściany). Pierwsze wrażenie jest mylące (przy dużej ilości sopranów faktycznie szeleści). W moim musiałem soprany skręcić o połowę. Wbudowany subwoofer. Szału z basem nie ma, ale schodzi zaskakująco nisko(jak na TV) i jest energiczny, lepszy od wielu innych TV w tej cenie. Kolejny plus to duża liczba wejść HDMI (4) i co rzadko spotykane: obrotowa podstawa. Jedyny minus-trzeba uważać na aktualizacje. Ja przy zaktualizowaniu do 1.6 uwaliłem TV. Naprawiony na gwarancji, ale to zawsze jakaś obiekcja.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME