Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NavRoad XARO (nowosć 06.2013)- Czy warto kupić?? Wybór navi do 500zł

20 Cze 2013 12:10 6210 5
  • Poziom 8  
    Cześć wszystkim,
    niedługo chciałbym kupić nawigację - miałem na języku auro 2 s ale widzę że navroad wprowadził nową navi z androidem - navroad xaro. Navi używałbym głównie do navigacji ale też pobawiłbym się nią niby jako "tablet" do szybkiego przeglądania czy sprawdzenia poczty - dla mnie świetna sprawa!

Jest sens inwestować w starego już trochę auro 2 s? Czy lepiej poczekać na pierwsze opinie o xaro i wziąć go? Na popularnym serwisie aukcyjnym jest już od 425zł z wysyłką gratis - roznica 65 zł od auro 2s za 359zł i też gratis wysyłka.

Chciałbym też zapytać jakie są generalne różnice pomiędzy automapą na androida a tą na win ce. czy jest sens się pakować w nowe technologie w nawigacji - system android czy lepiej zaufać windzie ce?

Jestem średnio zorientowany co i jak funkcjonuje i czy automapa android = automapa z windowsa ce.

Chciałbym też kupić bardziej xaro bo dopiero wyszła na rynek a wiekowy już auro 2s może i jest dobry ale już niedługo skończy rok a ja navi chciałbym mieć na lata :)

Zastanawiam się jeszcze na modelem - Modecom FreeWAY MX3 HD

Słucham waszych opinii :D

Link xaro: http://www.navroad.com/pl/produkt,127.htm
    Link auro 2s: http://www.navroad.com/pl/produkt,121.htm
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Podpinam się do zapytania kolegi,bo też chce się prześiąść z nawigacji z wince 6.0 na androida jak tam działają mapy a szczególnie automapa bo to w końcu jest nawigacja a dopiero reszta potem co nieśie posiadanie systemu android ?
  • Poziom 2  
    Podstawowa różnica pomiędzy AM na Androida a na WinCE jest taka, że po wykupieniu licencji na Win przez rok można ściągać aktualizacje map, a po roku z mapy można dalej korzystać bez względu na to, czy wykupimy dalsze aktualizacje czy nie.
    Na Androidzie licencja jest czasowa - wykupujemy powiedzmy na rok, przez rok korzystamy, a po roku znowu musimy wykupić. Czyli po upływie wykupionej licencji z map nie możemy już korzystać.

Jeśli nawigacja ma służyć głównie jako nawigacja, polecam Win CE, jeśli ma być dodatkiem do funkcji tabletu (bo na tablecie głównie nam zależy) można wypróbować Androida.
    Ja osobiście wolę do navi urządzenie na WinCE, z takiego korzystam i nie zamierzam się przenosić.
  • Poziom 1  
    Ja osobiście używam Automapy na win CE ale miałem styczność z Automapą zainstalowaną na Samsungu Galaxy S Advance i szczerze mówiąc interfejs i ogólnie wygląd i szybkość działania na Androidzie jest według mnie nie do porównania w stosunku do win CE. Niestety win CE jest juz trochę przestarzałym tworem i nie wymagajmy od niego zbyt wiele. A poza tym urządzenia pod Androida mają troszkę lepsze parametry techniczne niż te pod CE. Ja też w najbliższym czasie przymierzam się do zmiany nawigacji i myślę że będzie to właśnie Navroad Xaro albo jakiś tablet z GPS.
  • Poziom 36  
    Na stronie producenta, w faq Automapy napisane jest, że "Zakupiona licencja jest ważna bezterminowo. Przez pierwszy rok użytkowania istnieje możliwość pobierania najnowszych wersji. Po tym okresie, aby pobierać nowe wersje, należy wykupić subskrypcję ważną przez kolejny rok". http://www.navroad.com/pl/am/FAQ.html
    Zapewniają też o możliwości korzystania z programu po upływie ważności subskrypcji.
    Koledzy -jak to jest w końcu z tą nawigacją?
  • Poziom 11  
    Ano taka, że w Androidzie kupujesz licencję np na rok, i po wygaśnięciu możesz tylko przeglądac mapę ale nie masz już funkcji nawigacji. Na WinCe jak nie wykupisz licencji na następny rok, dalej masz funkcję nawigacji, ale na ostatnich legalnych mapach. pozdr