Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei 367u-8 - Dostęp do internetu od innego operatora na brandowym modemie

rysiekgomula 30 Cze 2013 13:20 2403 6
  • #1 30 Cze 2013 13:20
    rysiekgomula
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam brandowy modem od CP (Cyfrowy Polsat, Huawei E367u-8) i internet od T-mobile. Zastanawiam się czy jest możliwość, aby kartę SIM od T-mobile włożyć do modemu od CP i normalnie móc korzystać, aby nie musieć kupować kolejnego modemu.

Zainstalowałem Mobile Partner, jednak modem nie nawiązuje żadnego połączenia z kartą od T-mobile.

Stąd przypuszczenie, że modem może mieć nałożony SIMLOCK od Polsatu. Dlatego podjąłem próbę programem ściągniętym z tego forum.

Z tego co jednak widzę, to program wykrywa że modem jest odblokowany. Nie wiem jakie działania mogę dalej podjąć.
    Jak mogę skutecznie sprawdzić czy modem nie ma blokady SIMLOCK?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

0 6
  • #2 30 Cze 2013 13:47
    LeszekLan
    Poziom 11  

Witam

Z reguły modemy w CP nie mają sim-locka.
    Sposób na sprawdzenie połączenia:
    w profilach ustawiasz nowy profil, numer - *99#, APN - internet.
    Wybierasz ustawiony profil jako domyślny i próbujesz się połączyć.
    Jeśli się połączy to nie masz sim-locka, jeśli nie to masz.

Jeszcze jedno, jeśli modem ma sim-locka to nie zaloguje się do sieci T-Mobile nawet przed próbą połączenia.

Pozdrawiam
    Leszek

0
  • #3 30 Cze 2013 14:06
    rysiekgomula
    Poziom 2  

Próbuję tak, ale modem nawet nie chce zalogować się do sieci (miga dwukrotnie na zielono). Nie mówiąc już o nawiązaniu połączenia.

Zastanawiam się nad inną kwestią. Umowa z Polsatem została zerwana po roku (a była na 2).
    Czy to możliwe, że oni zablokowali numer IMEI tego sprzętu i dlatego nie może on się zarejestrować w sieci?

Edit: no właśnie nie chce się nawet zarejestrować w sieci. W jaki więc sposób mogę zdjąć simlocka?

0
  • #4 30 Cze 2013 17:13
    LeszekLan
    Poziom 11  

Witam ponownie

Więc, tak: żeby sprawdzić czy IMEI jest zablokowany przez operatora trzeba kupić kartę prepaid CP, jeśli się zaloguje do sieci - nie jest zablokowany.
    Co do sim-locka to można go zdjąć w komisie GSM lub ogólnie dostępnym oprogramowaniem do usuwania sim-locka z modemów Huawei.
    Jest jeszcze trzecia możliwość - uszkodzenie modemu.

Pozdrawiam
    Leszek

0
  • #5 01 Lip 2013 13:03
    witoj
    Poziom 29  

Może nie masz zasięgu 3G z T-mobile ?
    Ustawiałeś , przestawiałeś coś gdzie wyszukuje się sieci i tryb wyszukiwania ?
    Ta karta sim jest do internetu albo do rozmów ?

0
  • #6 01 Lip 2013 22:55
    prosiak22
    Poziom 22  

Monit wygląda na nieaktywną kartę ( brak zaięgu ).

0
  • #7 01 Cze 2014 22:38
    professionalGSM
    Poziom 12  

Wiem, że nieco OT, ale dla innych mających taki sam problem. Pobrałem najnowszy Mobile Partner (oficjalny, czysty), dodałem ręcznie profil połączenia i modem połączył się z Playem bez problemu;]
    PS. Na custom Mobile Partner jak i na oficjalnym od Cyfrowego Polsatu za cholerę nie mogłem się połączyć.

0
  Szukaj w 5mln produktów