Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor LCD/LED 32" do 1300zł dla standardowych zastosowań osoby sta

pawel_03 04 Jul 2013 23:25 2682 10
    pawel_03
    Level 11  
    Witam
    Poszukuję telewizor LCD lub LED 32" do 1100-1300zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Również bokiem, myślę że kąt 90-110stopni względem płaszczyzny ekranu
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okno jest na tej samej ścianie przy której będzie stał telewizor. 1,5m obok.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    CURTIS CRT 20-24" ( nie sprawdzałem dokładnie )
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Względnie najnowsze technologie, koniecznie USB, 3D nie wymagam
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Dekoder telewizji orange, a w najbliższym czasie możliwe że TV naziemna (dekoder obsługuje TV naziemną)
    10 .Jakie urządzenia?
    Dekoder, Pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    1-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Nie mam porównania - od zawsze mam 30-letniego CRT-ka ;)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Informacyjne, przyrodnicze, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Jak najbardziej, choć pewnie w cenie się nie zmieszczę ;)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie
    16. Preferencje co do marki?
    Bez różnicy.
    17. Preferencje co do wielkości?
    32" ( ew. 37 ale raczej ciężko w tej cenie )
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Zbyt mały kąt widzenia, blade kolory.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Dzień/Wieczór - 30/70
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1300zł jest to górna granica, osobiście rozglądam się za promocjami w granicach 1100zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Raczej nie
    Doradca LG
    Level 13  
    Witam,
    Proponuję LG 32LS3400. Telewizor z podświetleniem LED o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Posiada przejrzyste menu i wysoką jakość obrazu dzięki MCI udoskonalającemu płynność ruchów na ekranie. Funkcja Intelligent Sensor automatycznie wykrywa jasność otoczenia odpowiednio dostosowując do niej natężenie jasności obrazu. Infinite Surround poprawia odtwarzanie dźwięku gwarantując uzyskanie dźwięku przestrzennego. Ponadto 2 wejscia HDMI, 1 USB. Pozytywnie oceniany model za wysoką jakość w przystępnej cenie.

Pozdrawiam
    Doradca LG
    User removed account
    Level 1  
    jacekRCA
    Level 25  
    Niekoniecznie zły, jeżeli starsza osoba do tej pory oglądała tv na 20 calowym to znaczy, że taka wielkość odpowiada. Niektóre starsze osoby mają lepszy wzrok niż np. ja sam. Może coś z tv tego rocznych np. LG 32LN575S ( http://www.agito.pl/telewizor-lg-32-led-32ln5...pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=843367), SAMSUNG UE32F5300 ( http://www.neo24.pl/?p=samsung_ue32f5300&aff_id=101372) albo LG 32LN5400 ( http://www.neo24.pl/?p=lg_32ln5400&aff_id=101372). Wszystkie trzy mają matrycę fullHD.

Poprawiono linki!
    [_P_]
    User removed account
    Level 1  
    pawel_03
    Level 11  
    @ Doradca LG, dziękuje za propozycje ale myśle że nie ma sensu kupować 1366x768 skoro FullHD nie różnią się ceną.
    @ LOCOLOCO, dlaczego tragedia ? Można usiąść również i bliżej ale nie ma takiej potrzeby. Owszem, równie często siada się w odległości bliższej. Myślę że odległość od telewizora w przypadku mojego wyboru TV nie ma znaczenia. Babcia nie ma najmniejszych problemów ze wzrokiem ;)
    @ jacekRCA, no nie do końca oznacza to, że taka wielkość jej w 100% odpowiadała, nie narzekała, ale wiem że większy komfort będzie na większym ekranie. Telewizory które wymieniłeś lekko przekraczają mój budżet no ale jest smartTV.
    @ LOCOLOCO, co jest złym wyborem ? To, że biorę 32 a nie 42" ? Nie mam funduszy na 42. Szczerze mówiąc to myślałem o 37 ale ograniczają mnie finanse.

Dziękuje bardzo za wszystkie sugestie. Weekend mam jeszcze do zastanowienia się, w poniedziałek jadę do sklepu lub zamawiam.
    Czy ktoś może mi jeszcze powiedzieć o co dokładnie chodzi w tym SmartTV ? Mam telewizję z Orange, dekoder jest podłączony do Liveboxa, czy to wystarczy abym miał internet w TV ?
    User removed account
    Level 1  
    pawel_03
    Level 11  
    Okej, wielkość już sobie wybiore na podstawie oferty sklepów. Jeśli faktycznie nie wystarczy mi pieniędzy na 37" to wezmę 32" i będe celował w te wymienione w tym temacie.
    Mam jeszcze jedno pytanie w związku z funkcją SmartTV.
    Mianowicie, czy do odpowiedniego działania tej funkcji wystarczy mi to, że dekoder telewizji Orange podłączony jest do routera ( liveboxa ) ?
    User removed account
    Level 1  
    pawel_03
    Level 11  
    Dla osoby starszej.
    Poruszyłem temat SmartTv ponieważ skoro telewizory 32" bez tej funkcji są 100-150zł tańsze to sam byłbym skłonny dopłacić za SmartTV, mimo że tylko ja bym z tego korzystał.
    Temat nie jest zamknięty, odwiedziłem dziś sklep RTV i ciągle myślę czy brać z SmartTV czy też bez.

Tak więc, wie ktoś jak wygląda kwestia podłączenia internetu do takiego telewizora ?
    Wystarczy to, że dekoder jest podpięty do routera czy osobnym kablem trzeba podłączyć sygnał do TV ?
    User removed account
    Level 1