Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fax Panasonic KX-F2350 - brak linii i coś jeszcze...(...)

06 Mar 2005 00:32 1466 7
 • Poziom 20  
  Model wyglądem zbliżony (chyba) do Panasonic KX-F230, w białej obudowie. Fax z napisami po angielsku ale na rynek niemiecki (przystosowany do sieci 230V 50Hz).

  Na początku nie było sygnału, zmostkowałem piny i dalej nie było. Zacząłem kombinowac z przekaźnikiem i niechcący zrobiłem na nim zwarcie. Teraz oprócz tego, że nie sygnału to jak podnoszę słuchawkę nie załącza się przekaźnik na płycie liniowej. Napięcia na przekaźniku spprawdzalem i są dobre. Nie wiem co się mogło stać. Przed "niekontrolowanym" zwarciem na faks nie można się było dodzwonić, nawet przy podniesionej słuchawce linia nie była zajęta.

  Dodano po 54 [minuty]:

  Jeszcze jedno pytanko.... czy kto wie jakie napięcia powinien dawać zasilacz w tym faksie? Czy powinno w nim być + 12V? Bo mierzyłem i nie znalazłem.....
  (...) - ozdobniki? [h]
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  sprawdz moze przez to zwarcie zjarales tranzystor sterujacy przekaznikiem wszelkie diody tez do sprawdzenia......hmmm...nie robi sie zwarc na plycie jak sie niewie jaki skutek to odniesie a ty zrobiles zwarcie na zasilaniu bodajze tego przekaznika i po podniesieniu sluchawki niedawany jest sygnal na wysterowanie tego przekaznika ..... linia w tych faksach z niemiec jest po zewnetrznych pinach rj11


  pozdrawiam

  oscar2000
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 30  
  No pięknie.

  Ta 'zenerka' to jest warystor zabezpeiczający przed przepięciami. Normalnie ma być nieskończona oporność. Jak zadziała to z reguły zwiera się co widać i czuć.

  07K151 - napięcie robocze 150V≈/200V= , energia tłumienia 11J, max udar prądowy 1200A
 • Poziom 20  
  A..... to warystor jest OK. Myślałem że to Zenerka (mierzyłem i wyglądało na przerwę). :-)) Pytanie tylko, czy w tym faksie jest napięcie +12V? -12V jest, +5V i +25V. W paru innych modelach Panasoniców było również i +12V.
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  A nie da się pomierzyć napięć jakie generuje zasilacz? Przecież wystarczy rzut okiem, pare pomiarów i wszystko jasne.
 • Poziom 20  
  No i faks zrobiony. spalony tranzystor sterujący przekaźnikiem (Q6), spalona cewka oznaczona jako L2, sygnał w tym faksie przychodzi po zewnętrznym i wewnętrzym pinie. Dzięki Heniu i Oscar za pomoc !