Witam Was!
Jakiś czas temu coś uderzyło mi do głowy i postanowiłem zainstalować sobie Windows 8 (pomimo że oryginalnie laptop posiadał Windows 7 HP x64). Zrobiłem to z czystej ciekawości. Windows 8 nie był w żaden sposób aktywowany /bo jak?/ bo nie miałem klucza, była to wersja na 30 dni. Po zainstalowaniu Windows 8 system zapytał mnie przy uruchamianiu czy chcę uruchomić Windows 8, czy chcę uruchomić instalator Windows 7. Wybrałem rozruch Windows 8. Kiedy ciekawość została zaspokojona chciałem z powrotem powrócić do oryginalnego Windows 7. Więc tak jak zwykle chciałem przywrócić system do stanu fabrycznego (Acer eRecovery - podczas uruchamiania trzeba nadusić Alt+F10 i dalej się już przywraca.) Niestety tym razem podczas przywracania program nie wiadomo dlaczego wybrał sobie za docelową ukrytą partycję Acera o pojemności 3,5gb. Nie ma możliwości wybrania dotychczasowej partycji c:. Jakoś udało mi się usunąć tą partycję (Acer 3,5gb) i z powrotem zainstalować Windows 7 z partycji Recovery.
Ale przecgodząc do sedna mam teraz taki kłopot.
Przy uruchamianiu komputera (na oryginalnym Windows 7) pojawia mi się menu do wyboru: czy chcę uruchomić system Windows 7, lub czy chcę uruchomić instalator Windows 7 (jeśli uruchomię instalator to włącza się przywracanie systemy - Acer eRecovery)
Co możecie na to poradzić? Wiem że się trochę rozpisałem ale chciałem jak najlepiej nakreślić problem.
Wg mnie jakimś cudem partycja recovery jakimś cudem stała się aktywna i w tym jest problem, ale jak temu zaradzić?
Dodaję screen'a z zarządzania dyskami.
Z góry dziękuję za pomoc.
Jakiś czas temu coś uderzyło mi do głowy i postanowiłem zainstalować sobie Windows 8 (pomimo że oryginalnie laptop posiadał Windows 7 HP x64). Zrobiłem to z czystej ciekawości. Windows 8 nie był w żaden sposób aktywowany /bo jak?/ bo nie miałem klucza, była to wersja na 30 dni. Po zainstalowaniu Windows 8 system zapytał mnie przy uruchamianiu czy chcę uruchomić Windows 8, czy chcę uruchomić instalator Windows 7. Wybrałem rozruch Windows 8. Kiedy ciekawość została zaspokojona chciałem z powrotem powrócić do oryginalnego Windows 7. Więc tak jak zwykle chciałem przywrócić system do stanu fabrycznego (Acer eRecovery - podczas uruchamiania trzeba nadusić Alt+F10 i dalej się już przywraca.) Niestety tym razem podczas przywracania program nie wiadomo dlaczego wybrał sobie za docelową ukrytą partycję Acera o pojemności 3,5gb. Nie ma możliwości wybrania dotychczasowej partycji c:. Jakoś udało mi się usunąć tą partycję (Acer 3,5gb) i z powrotem zainstalować Windows 7 z partycji Recovery.
Ale przecgodząc do sedna mam teraz taki kłopot.
Przy uruchamianiu komputera (na oryginalnym Windows 7) pojawia mi się menu do wyboru: czy chcę uruchomić system Windows 7, lub czy chcę uruchomić instalator Windows 7 (jeśli uruchomię instalator to włącza się przywracanie systemy - Acer eRecovery)
Co możecie na to poradzić? Wiem że się trochę rozpisałem ale chciałem jak najlepiej nakreślić problem.
Wg mnie jakimś cudem partycja recovery jakimś cudem stała się aktywna i w tym jest problem, ale jak temu zaradzić?
Dodaję screen'a z zarządzania dyskami.
Z góry dziękuję za pomoc.