Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora do tunera przez czincze

chinek23 04 Sie 2013 15:07 8667 14
  • #1 04 Sie 2013 15:07
    chinek23
    Poziom 8  

Witam. Posiadam telewizor, który nie ma wbudowanego gniazda euro, są tylko wejścia na czincze. I tu pojawia się problem, ponieważ dekoder DVBT, który zakupiłem, nie działa, gdy przy telewizorze jest czincz, a on sam ma tylko wejście euro, więc nie ma możliwości zamiany stron mojego kabla czincz na euro. Na innym telewizorze, podłączająć kabel euro w tv i euro w dekoderze, działa bez problemu.
    Próbowałem wszystkich kombinacji z czinczami
    Telewizor jest w porządku i ma kanał AV.

Co robić aby śmigało? Czy jeśli kupię kabel czincz na wtykę do euro i podłącze do niego euro i euro do dekodera, to zadziała?

1 14
  • Sklep HeluKabel
  • #2 04 Sie 2013 15:43
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Proponuje od razu zakupić przewód EURO z jednej strony a z drugiej 6 X chincz. Coś takiego, jak masz na poniższej fotografii.

Dlatego 6 końcówek, gdyż na pewno są tam takie, które potrzebujesz do swojego układu połączeń. Pozostałe, to dodatkowy kanał audio i trzy w stronę przeciwną ( video i 2 X audio L, R), od tej którą Ty potrzebujesz. Pozdrawiam.

-1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 04 Sie 2013 15:48
    anmedia
    Poziom 39  

chinek23 napisał:
    a on sam ma tylko wejście euro, więc nie ma możliwości zamiany stron mojego kabla czincz na euro

Jak to nie ma?

chinek23 napisał:
    Czy jeśli kupię kabel czincz na wtykę do euro i podłącze do niego euro i euro do dekodera, to zadziała?

Kup sobie taka przejsciowke:
    plus komplet czinczy. Jesli to TV monofoniczny wystarcza wtedy dwa czincze, do stereo trzy.

Ta przejsciowka ma przelacznik we/wy wiec nie ma mozliwosci pomylki przy podlaczaniu kabli. Dodatkowo po zakupie nowego TV przejsciowka bedzie praktycznie bezuzyteczna, a czincze zawsze sie przydadza.

0
  • #4 04 Sie 2013 16:06
    chinek23
    Poziom 8  

Dekoder wygląda tak, dlatego nie ma możliwości zamiany stron mojego kabla, na którym mam już taką samą przejściówkę jak wrzuciłeś, a z drugiej trzy czincze.

0
  • #5 04 Sie 2013 17:29
    anmedia
    Poziom 39  

Ale to zapewne nie wina dekodera. Daj zdjecie z tylu telewizora.

0
  • #7 04 Sie 2013 17:54
    anmedia
    Poziom 39  

Czy miales tak podlaczone (czerwony, bialy i zolty)?

Przy takim podlaczeniu powinie zadzialac. Przelacznik w pozycji OUTPUT (jak nie zadziala to na chwilke mozesz przelaczyc na input - dla ewentualnego wyeliminowania pomylki w zlaczach wewnatrz przelacznika).

Jesli proba powyzej nie powiedzie sie ostatnia mozliwosc podlaczenia za pomoca kabla S-Video (czarna przerywana linia).

oczywiscie w kazym wypadku TV przelaczony na AV (chyba ze masz wiecej opcji to nalezy sprawdzic na innej np AV1) Czy w TV jest rowniez mozliwosc przelaczenia na S-Video?

0
  • #8 04 Sie 2013 17:56
    pp74
    Poziom 24  

Na przejściówce masz przełącznik IN-OUT ?

1
  • #9 04 Sie 2013 17:57
    anmedia
    Poziom 39  

pp74 napisał:

chinek23 napisał:
    na którym mam już taką samą przejściówkę jak wrzuciłeś, a z drugiej trzy czincze.

0
  • #10 04 Sie 2013 17:58
    pp74
    Poziom 24  

anmedia napisał:
    pp74 napisał:

chinek23 napisał:
    na którym mam już taką samą przejściówkę jak wrzuciłeś, a z drugiej trzy czincze.

Wydaje mi się ze na zdjęciu nie widać przełącznika.

0
  • #11 04 Sie 2013 18:02
    anmedia
    Poziom 39  

Faktycznie, masz racje nie zwrocilem uwagi na zdjeciu jest przejsciowka ale bez przelacznika - przepraszam.

1
  • #12 04 Sie 2013 18:30
    chinek23
    Poziom 8  

Czincze podłączone tak jak na obrazku, av oraz s-video nie dzieje się nic. Nie posiadam jedynie tego kabla s-video. Czy on na pewno jest konieczny? Przy podłączaniu DVD, wystarczy podłączyć czincze.

0
  • #13 04 Sie 2013 18:43
    anmedia
    Poziom 39  

Kolega pp74 zwrocil uwage na fakt ze nie masz tej samej przejsciowki. U Ciebie brakuje przelacznika INPUT - OUTPU. Byc moze masz wlasnie przejsciowke Euro-Input, dlatego nie mozesz uzyskac obrazu.

Dla pewnosci zrob zdjecie tej przejsciowki ktora posiadasz, szczegolnie tam gdzie jest przelacznik lub gdzie sa napisy informacyjne.

0
  • #14 05 Sie 2013 20:02
    chinek23
    Poziom 8  

Przy telewizorze mam weścia input oraz output, a przy przejściówce nie ma żadnego napisu.

0
  • #15 06 Sie 2013 15:38
    egon42
    Poziom 37  

Jak można napisać tyle postów na temat takiej głupoty jak podłączenie tv z tunerem już w 1 odpowiedzi masz rozwiązanie problemu trzeba kupić kabel euro najlepiej na 6 czincz i odpowiednio podłączyć do tv. twoja redukcja może nie pasować bo nie ma przełącznika im-out.

0