Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer Stacjonarny nie działa

23 Aug 2013 18:48 1572 27
  • Level 8  
    Mam problem, mianowicie gdy tylko podłączam mój komputer do zasilania włączają się diody ale komputer pozostaje wyłączony, to znaczy nie ma obrazu, dzwięku ani wiatraki nie pracują. Wszelkie próby włączenia komputera przyciskiem zawodzą, a na płycie głównej nie mam przycisków power i reset więc nie mogę go inaczej włączyć. Próbowałem już wielu rzeczy, wymieniłem zasilacz, posmarowalem procesor nową pastą i próbowałem wyjmować wszystkie podzespoły po kolei aby sprawdzić czy nie są zepsute. Niestety nic nie zadziałało, czasami jednak zdaża się tak że po podłączeniu do zasilania. Wiatraki włączają się na sekundę i wyłączją bez przerwy, aż do czasu kiedy odłącze zasilanie. Więc mam pytanie jak to naprawić i czy cokolwiek mogę sam z tym zrobić?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    jak wiatraki się włączają na sekundę to coś robi zwarcie odłącz kartę graficzną i podłącz na zintegrowanej jeżeli masz na płycie gł.
  • Level 28  
    Odłącz kable od resetu, włącząnia i diody zasilania.

Wystartuj PC za pomocą zworki.

Czy pc jest uziemiony?
  • Level 18  
    Kiedy pojawiły się te problemy?
    Jaki zasilacz?

Obstawiam płytę albo procek- jeżeli masz możliwość to podmień najpierw procek, a potem płytę.
  • Level 43  
    Kol. MateuszTopolinsk- podaj pełną konfigurację komputera z zasilaczem włącznie.
    Jak napisał kol. simon1m, może jest uszkodzony włącznik i zwierając na krótko styki "Power on" na płycie, eliminujemy jedną z wielu możliwości.
  • Level 8  
    To tak. Komputer to Acer M5811
    Intel core i5 650
    4gb ram
    1 tb
    Ati radeon hd 5750 1024mb
    Zasilacz corsair vs450

Problem pojawil się okolo 2 miesiące temu.
    I nie wiem jak dokladnie wlaczyc komputer zwierając styki, więc byłbym wdzięczny za wytłumaczenie lub zdjęcie.
  • Level 43  
    Komputer Stacjonarny nie działa
    Zewrzeć piny 6 i 8, tylko na momęt. Jaka nastąpi reakcja.
  • Level 24  
    Znajdujesz kable od włącznika, szukasz który to power, odłączasz go.
    Bierzesz np. śrubokręt i dotykasz tych pinów co do nich był podłączony ten kabelek POWER
  • Level 8  
    To niestety mam problem ponieważ niemam oddzielnych kabelkow tylko wszystkie są złączone.
  • Level 18  
    To żaden problem- wypnij wszystkie i znajdź piny odpowiedzialne za włączanie/wyłączanie.
  • Level 8  
    Ok udało mi się, ale tylko wiatraczek ruszył na pół sekundy i znowu nic
  • Level 24  
    Typowy przypadek zwarcia, wyjmij wszystko na biurko i tam uruchom.
  • Level 8  
    Wszystkona biurku włączam i tym razem pojawia się juz wymieniony przeze mnie problem , mianowicie wiatraki właczaja sie i wylaczaja bez przerwy do czasu az wylacze zasilanie.
  • Level 24  
    Masz beeper? Wydaję jakieś piski ?
  • Moderator of Computers service
    Przyjrzyj się dokładnie sekcji zasilania płyty czy nie ma spuchniętych kondensatorów.
  • Level 8  
    Nie sluchac piskow.

Dodano po 55 [sekundy]:

Nie ma tez spuchnietych kondensatorów.
  • Level 8  
    Masz na myśli źródło czy zasilacz. I to i to zmienione ale problem ten sam.
  • Level 24  
    Tak, tylko MARKOWY, napisałeś że wymieniałeś zasilacz, ale nie wiemy na jaki, może wymieniłeś, też na czarną listę i ma za mało mocy lub uszkodzony/
  • Level 8  
    Zmienilem na zasilacz Corsair vs450. Taki jest dobry?
  • Moderator on vacation ...
    CamerDisco wrote:
    Tak, tylko MARKOWY, napisałeś że wymieniałeś zasilacz, ale nie wiemy na jaki, może wymieniłeś, też na czarną listę i ma za mało mocy lub uszkodzony/

Dlaczego "też"? Przecież Corsair to biała lista i bardzo dobry zasilacz.
  • Level 8  
    Wszystko na plycie jest ok.
  • Level 18  
    Już wyczerpałeś chyba wszystkie możliwości- jeżeli nie posiadasz na podmiankę procesora i płyty to udaj się do jakiegoś serwisu i niech Ci sprawdzą (jak dobrze zagadasz to Ci może nawet za darmo sprawdzą).
    Jestem przekonany, że walnięta jest płyta albo procesor.
  • Level 8  
    Ok. Dzięki wszystkim za rady. Jutro pojadę do serwisu i zobaczę, co da się zrobić.

Dodano po 2 [minuty]:

A i mam jeszcze pytanie. Może ktoś polecić dobry serwis na terenie Warszawy?