Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE46F6400 - Kalibracja obrazu

04 Wrz 2013 22:33 3459 1
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich na forum.

Od pewnego czasu mam problem z kalibracją niedawno zakupionego telewizora.
    Bawiłem się trochę w ręczne ustawianie i efekty były różne, jednak nigdy w pełni zadowalające. Korzystałem także z obrazów testowych (poradnik komputerświat), tu jednak problem był taki, że nie mogłem ustawić albo dobrych odcieni jasnych(biel) lub czerni. Zawsze wracam do ustawień fabrycznych i zaczynam od nowa kalibrację. Głównym moim problemem jest rozmazywanie. Nie wiem czy jest to spowodowane złym ustawieniem kontrastu czy ostrości a może w ogóle czegoś innego. Widoczne jest to głównie gdy wyświetlany jest na telewizorze tekst, pisany małą czcionką(reklamy), a także podczas oglądania meczu, kiedy to napisów na bandach reklamowych nie widzę w ogóle, a także tablica z wynikiem jest rozmazana (nie ma ostrych krawędzi).

Jakby ktoś mógł to proszę Was o podesłanie waszych ustawień lub wskazówki co powinienem zmienić(zaczynając od ustawień fabrycznych). Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Nie wpadł kolega na to że problemem może być sygnał dochodzący do tv bo nic o nim nie wiemy. Po 2 ustawienia to rzecz gustu a gust każdy ma inny.