Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP ProBook 4530s - wykrywa 0% baterii, nie ładuje + niski "voltage" ~1

adek755 06 Wrz 2013 00:01 3087 6
  • #1 06 Wrz 2013 00:01
    adek755
    Poziom 13  

Witam. Mam tytułowy problem, wdzięczny będę za diagnozę i komentarz:
    W moim laptopie HP 4530s oryginalna, 2-letnia bateria (Li-Ion, 47Wh, 6 cell, 10,8V) nie ładuje się.

Jeszcze tydzień temu wyświetlało około 30% pojemności, choć po wyciągnięciu wtyczki zasilacza laptop i tak się wyłączał, a bateria nie ładowała się. Od kilku dni pojemność to już 0%, bateria również nie ładuje się, no i oczywiście laptop pada po wyciągnięciu wtyczki zasilacza.

Mam nadzieję, że to problem z baterią, bo swoje przeszła (praktycznie całe 2 lata pracowałem na niej), jednak zastanawia mnie "voltage" - dlaczego jest taka niska wartość ~1.3V? :| Wdzięczny będę za komentarze i ew. porady - co robić - jakaś regeneracja: ogniwa, kontroler (jestem zielony) czy zakup od razu nowej baterii)?

HP ProBook 4530s - wykrywa 0% baterii, nie ładuje + niski "voltage" ~1

0 6
  • #3 06 Wrz 2013 11:07
    adek755
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedź.

Przyznam szczerze, że nie mam wiedzy o regeneracji baterii - jaki koszt będzie takich operacji i czy na pewno to pomoże i nie włożę kasę w błoto? Nowa, oryginalna bateria HP to koszt widzę 160zł, zamiennik 130zł.

Aha, kwestia jeszcze tego sterownika. Pojemność baterii przed totalnym 0% wynosiła 17690mWh z fabrycznych 47000mWh, tak więc prawie 40%. Jeszcze kilka dni temu te 40% były osiągane i pracowałem na tej baterii godzinę czasu spokojnie - czy ten sterownik nie zablokował się przedwcześnie? Jest możliwość odblokowania samego sterownika i zużycia tych ogniw bardziej, czy takie akcje raczej nie wchodzą w grę?

0
  • Pomocny post
    #4 06 Wrz 2013 11:13
    Lupo - baterie

Poziom 23  

Nie chce mi się wierzyć, żeby bateria miała tylko 1V tak jak pokazuje to BatteryMon. Trzeba by sprawdzić faktyczne napięcie na ogniwach. Otwórz baterie i pomierz napięcie na każdej z sekcji. Sprawdź również bezpiecznik baterii. Oryginalna bateria za 160 zł? Co najwyżej od jakiegoś resellera, gdzie bateria wcześniej leżała 2-3 lata na półce zanim do niego trafiła. Jeżeli szukasz oryginalnej baterii to kupuj wyłącznie u autoryzowanych przedstawicieli HP. Dzięki temu będziesz miał pewność, że bateria jest nowa.

0
  • #5 06 Wrz 2013 11:39
    adek755
    Poziom 13  

Rozumiem. Jeszcze ponowię pytanie:
    o regeneracji baterii - jaki koszt będzie takich operacji i czy na pewno to pomoże i nie włożę kasę w błoto?

0
  • Pomocny post
    #6 06 Wrz 2013 12:05
    Lupo - baterie

Poziom 23  

O kosztach regeneracji znajdziesz na tym forum. Żeby mówić o konkretach, to najpierw sprawdź jaki masz kontroler baterii. Jeżeli sam planujesz przeprowadzić regenerację, to przygotuj się na koszty samego oprogramowania w granicach 30$ plus nowe ogniwa.

0
  • Pomocny post
    #7 06 Wrz 2013 22:02
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Zawsze pozostaje jeszcze możliwość oddania baterii do regeneracji.

0