Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AQXL109EU - Po skończeniu pranie nie odblokowuje drzwi

Bernard Pach 06 Wrz 2013 20:15 1512 3
 • #1 06 Wrz 2013 20:15
  Bernard Pach
  Poziom 7  

  Pralka Ariston AQXL109eu była niezawodna do momentu awarii elektryczności. Upaliło się *zero* przy liczniku spowodowało wzrost napięcia, popaliło sprzęt RTV, głośniki, router, dekoder i zepsuła się pralka, a mianowicie nie zwalnia się blokada drzwi trzeba to robić ręcznie.

  Był Pan z punktu napraw wykonał pomiar napięcia, które dochodzi do blokady i przy wyłączonej pralce wskazuje 241V stwierdził, że uszkodzony i do wymiany jest moduł. Może ktoś miał podobny przypadek,proszę o podpowiedź.
  Bernard

  0 3
 • #2 07 Wrz 2013 00:49
  machefi
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Bernard Pach napisał:
  zepsuła się pralka,a mianowicie nie zwalnia się blokada drzwi trzeba to robić ręcznie.

  A jakieś inne czynności programowe wykonuje ?

  0
 • #3 07 Wrz 2013 07:56
  Bernard Pach
  Poziom 7  

  Witam-dziękuje za śledzenie tematu.Podczas gdy nastąpiła ta awaria elektryczności pralka wykonywała pranie,po usunięciu awarii program doszedł do końca tylko nie zwolniła się blokada, nie rozłączyła się nawet po wyłączeniu kabla z gniazdka.Po tym praniu wykonane było jeszcze jedno na jakimś krótkim programie i również przeszło do końca,tylko przy włożeniu wtyczki do gniazdka zaraz załączył się kluczyk blokady co zawsze włączała się po wybraniu programu i uruchomieniu.Po zakończeniu znowu otworzyć trzeba było ręcznie odblokowując drzwi.Bernard

  0
 • Pomocny post
  #4 07 Wrz 2013 23:09
  machefi
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Bernard Pach napisał:
  nie zwolniła się blokada, nie rozłączyła się nawet po wyłączeniu kabla z gniazdka.

  Tam jest blokada elektromechaniczna i nie zwolni się jeśli wyłączymy napięcie zasilające , musi dostać krótki impuls napięciowy 230V z programatora po zakończeniu prania , jeśli tego nie robi , trzeba sprawdzić elementy na programatorze które załączają te napięcie . Jeśli nie czujesz się na siłach by je odszukać i sprawdzić , oddaj płytkę jakiemuś elektronikowi z doświadczeniem w modułach pralkowych . Jesli jednak sam chcesz naprawiać , daj dobre obustronne zdjęcia modułu .

  0
  Szukaj w 5mln produktów