Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rational 61E - Piec konwekcyjno-parowy kod błedu 40

09 Wrz 2013 16:21 4146 3
  • Poziom 12  
    Czy jet ktoś w stanie naprowadzić mnie gdzie szukać przyczyny błędu nr 40- "możliwe mycie ograniczone". Błąd pojawił się w prawie nie eksploatowanym urządzeniu po dłuższym przestoju podczas mycia. Przeprowadziłem drugie mycie CleanJer+care (dla mocnego zabrudzenia), ale to nie usunęło przyczyny. Instrukcja jak zwykle odsyła: "zadzwoń do serwisu" - tyle, ze serwis to ja :) (tyle że nie firmowy). Przejrzałem już pompkę detergentu, zawór kulowy na odpływie - jeśli nikt nie pomoże to przyjdzie mi "pruć" cały system wodny - bo tam domniemuję jest przyczyna problemu.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam.
    CPC? \/
    Podaj wersje fw. piecyka. Poza tym zamiast ""Pruć"" jak to nazwałeś Wejdź w serwis i sprawdzaj krok po kroku. A co do błędu przyczyn jest 5 by ci wyświetliło 40. od PCB do blokady steam generator. Pozdrawiam. xor7ervice(malpa)gmail.com
  • PCBway
  • Poziom 12  
    E61SG10072222425 - info poszło na e-mail
  • Poziom 12  
    Na wstępie wielkie podziękowania dla Xor7 - pomoc okazała się nieoceniona. Małe sprostowanie - Przesłane informację tyczyły sie wersji Pieca Rational CPC - mój piec to SCC61E.
    Kod błędu to brak sygnału z czujnika ciśnienia P1.
    Przyczyną było zapieczenie się silnika pompy M12 - usterka właściwie została usunięta na wstępie moich działań. Piecyk "niestety" pamięta ostatni kod błędu dopóki nie przejdzie prawidłowo cyklu CleanJer+care. Po wykonaniu kompletnego cyklu czyszczenia piecyk nie zgłasza problemów.
    Temat zamykam