Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder TV N -ITI-2850ST - nie uruchamia się w pełni

ladro22 27 Sep 2013 10:46 29394 13
 • #1
  ladro22
  Level 9  
  Witam. Mam problem z odpaleniem dekodera tv N. ITI-2850ST. Próbowałem na siłę podłączyć internet przez ruter, aż w końcu dekoder padł. W chwili obecnej włączam dekoder jest strona startowa czyli "proszę nie wyłączać dekodera jest w trakcie uruchamiania" i po 3 min wyłącza się? Myślę że oprogramowanie wywaliło i dlatego poszukuję nowego softu. Z góry dziękuje za pomoc.
 • #2
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  ladro22 wrote:
  próbowałem na siłę podłączyć internet przez ruter,aż w końcu dekoder padł

  Niby jak można na siłę podłączać doń internet, albo wtyczka wchodzi, tuner wszystko ustawia, internet jest, albo, ja tu czegoś nie rozumiem?.
  ladro22 wrote:
  myślę ze oprogramowanie wywaliło i dlatego poszukuję nowego softu

  Ale tuner pobiera oprogramowanie z satelity....., więc, by to zrobić musi sam działać.
 • #3
  ladro22
  Level 9  
  tak wtyczka weszła, tylko ja w ustawieniach internetu- bramki, maska podsieci- zaczołem wpisywac przerózne adresy i od tamtej pory dekoder wyłączył sie i przestał działac? nie wiem co sie stało?
 • #4
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Zresetuj dekoder do ustawień fabrycznych, po odłączeniu wszystkich kabli od niego, zostaw tylko zasilanie i podłączenie do tv.
  Ale ze względu na brak jakichkolwiek przycisków na panelu przednim, reset możliwy jest tylko za pośrednictwem pilota, przyciskając klawisz: czerwony, czerwony, 73738, nastąpi wyłączenie się oraz ponowne uruchomienie dekodera.
 • #5
  ladro22
  Level 9  
  wszystko zrobiłem tak jak napisałes, dekoder wyłączył sie -kontrolka zielona zmieniła sie na kolor pomarańczowy i tak zostało - dekoder ponownie nie włączył się. i co ja mam zrobić?
 • #6
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  ladro22 wrote:
  i co ja mam zrobić?

  Podłączyć kabel z talerza, i zaprogramować go.
  W ogóle masz obraz na tv?.
 • Helpful post
  #8
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  A podłączyłeś odpowiednie kable, i ustawiłeś odpowiednie porty wyjścia obrazu w dekoderze, w tv też odpowiednie porty wejścia wybrałeś?.
  Jakim kablem to wszystko połączyłeś, czy kabel z talerza sat. też podłączony?.
 • #9
  ladro22
  Level 9  
  Tak wszystko podlaczylem dobrze. Tv-hdmi, satelite tez jest dobrze podlaczona. Tak jak pisalem wczesniej po włączeniu dekodera wyświetla sie komunikat w tv zeby nie wylaczac dekodera bo jest uruchamiany potem to znika z ekranu a kontronlka w dekoderze swieci na zielono
 • Helpful post
  #10
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  ladro22 wrote:
  Tak jak pisalem wczesniej po włączeniu dekodera wyświetla sie komunikat w tv zeby nie wylaczac dekodera bo jest uruchamiany potem to znika z ekranu a kontronlka w dekoderze swieci na zielono

  I co dalej się z tym dzieje,
  powinien być ekran aktywacyjny.
  Podłącz się do tv kablem euro-euro i do dekodera też, przestaw (pilotem) porty sygnału i wtedy zobacz co się będzie działo.
  Przeczytałeś w ogóle instrukcje obsługi od tego dekodera?.
 • #11
  ladro22
  Level 9  
  Oczywiście ze czytałem instrukcje. Dekoder wczesniej dzialal bez zarzutu nigdy go nie podlaczalem kablem euro-euro tylko hdmi. Wczesniej wlaczalem dekoder byl ten ekran aktywacyjny po 20 sekundach znikal dekoder wylaczal sie kontrolka czerwona. odpalilem go ponownie i wskakiwal na jakis kanal. Teraz po wlaczeniu ekran aktywacyjny jest 20 sekund poczym znika dekoder jest caly czas wlaczony i na nic nie reaguje pilot. W tym problem.
 • Helpful post
  #12
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  ladro22 wrote:
  Dekoder wczesniej dzialal bez zarzutu nigdy go nie podlaczalem kablem euro-euro tylko hdmi

  No to w czym problem...., próbuj coś wyeliminować, albo bez tv zostaniesz.
  ladro22 wrote:
  na nic nie reaguje pilot

  Gdyby tak było, to jak byś niby zrobił reset.
 • #13
  ladro22
  Level 9  
  wkońcu poszło. robiłem kilka razy ten reset czewony, czerwony 73738 i nic sie nie działo, wiec sprópowałem innego resetu- setup 0359157 dekoder zrestartował sie pojawił sie ekran do resetu-wcisnołem, wyskoczył ekran aktywacyjny.dalej poradziłem sobie bez problemu. dziekuje za pomoc.
 • #14
  emoemo
  Level 15  
  Witam miałem podobny problem i szukałem również rozwiązania na elektrodzie winą jest zmiana rozdzielczości ekranu ja przedstawie jaki miałem problem korzystam z tunera w dwóch różnych TV jeden na HDMI a drugi EURO SCART po podłączeniu tv na HDMI tv działa ok po podłączeniu na euro już nie działał, mamy na to rozwiązanie.
  Do tego musimy użyć kombinacji klawiszy ✰ i klawisze cyfr 1,2,3,4,7
  Rozdzielczości dla kabla EURO SCART:

  -SD1 - ✰ a następnie 1
  -SD2 - ✰ a następnie 2

  Rozdzielczości dla kabla Component:
  -720 - ✰ a następnie 4 - zalecane

  Rozdzielczości dla kabla HDMI:

  -1080 TV Full HD - ✰ a następnie 3
  -720 TV HD READY - ✰ a następnie 4

  Przypominam też o konieczności weryfikacji ustawienia właściwego źródła sygnału w TV.

  Jeżeli przy podłączeniu kablem HDMI nie ma głosu dodatkowo należy ustawić TRYB HDMI, to robimy za pomocą kombinacji klawiszy: - ✰ a następnie 7

  Dodatkowo w takiej sytuacji należy sprawdzić czy w menu dekodera: SET UP – USTAWIENIA – Dolby Digital jest ustawione na TAK, czy na NIE. Koniecznie ma być ustawione na NIE. Dolby Digital ustawiamy na TAK wyłącznie wtedy, gdy do dekodera podpięty jest zestaw KINA DOMOWEGO.

  pozdrawiam :)