Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gateway P-7811 FX - Zawiesza się, ekran się wyłącza

soulmaster123 13 Oct 2013 14:39 1131 3
    soulmaster123
    Level 2  
    Witam
    Mam problem z wymienionym wyżej laptopem. Wracając do problemu i na czym on polega. Gdy uruchamiam jakąś grę (obojętne czy to bardzo obciążającą komputer czy nie, starą czy nową) po kilku minutach (może to być 1 min a czasem 10 min czas jest różny) laptop zawiesza się - z głośników dochodzi dźwięk jaki towarzyszy zawieszeniu, ekran się wyłącza (czarny nic na nim nie widać) i dysk przestaje pracować. Po jakimś czasie komputer się odwiesza, dźwięk wraca do normy, dysk pracuje dalej ale na ekranie nic nie widać pozostaje czarny. I niestety muszę zrobić reset. Problem ten występuje tylko wtedy gdy komputer jest na zasilaczu (gdy komputer pracuje na baterii nic takiego nie ma miejsca można grać aż do wyczerpania baterii). Nic takiego nie ma miejsca przy korzystaniu z internetu, oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki czy używaniu jakiś programów tylko na grach. Dodatkowo zauważyłem że ostatnio długo ładuje się bios.
    SGoneill
    Level 17  
    kolego zapamiętaj jedną zasadę laptop nie jest do gier....
  • Helpful post
    remek002
    Level 16  
    Damian211200 wrote:
    kolego zapamiętaj jedną zasadę laptop nie jest do gier....

Dość "interesująca" zasada...
    Wracając do tematu, tylko wymiana układu powinna naprawić wyżej wymieniony problem z tak zwanym "BLACK SCREEN" lub wgraj ten zmodyfikowany bios
    Zmodyfikowany bios nie eliminuje całkowicie problem z "BLACK SCREEN", tylko obniża częstotliwość pracy GPU.
    soulmaster123
    Level 2  
    Próbowałem już zmniejszyć częstotliwość karty graficznej i było dobrze przez jakieś pół roku i problem powrócił znowu. Więc pozostaje mi tylko wymiana układu graficznego, utwierdziłeś mnie tylko w tym przekonaniu :)

Do kolegi Damian211200 pamiętaj zasadę jak nie masz nic mądrego do powiedzenia/napisania to milczy lub nie dotykaj klawiatury.