Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaciecie ekranu oraz dziwne buczenie.

26 Paź 2013 17:22 3408 31
  • Poziom 8  
    Witam chcialbym abyscie pomogli mi w sprawie mojego komputera. Ma on 6lat a od okolo 3miesiecy dzieje sie z nim cos dziwnego, mianowicie podczas grania w gre League of Legends lub ogladania jakichkolwiek filmow na youtube badz cda dzieje sie z nim cos dziwnego. Najpierw staje dzwiek i slychac buczenie (przypomina to zaciecie dzwieku w danym momencie) w glosnikach a na ekranie widac rozmazany obraz. Aby sie tego pozbyc potrzebny jest reset komputera nic innego nie pomaga bo nic w tym momencie nie dziala.
    Moj komputer ma aktualnie takie parametry:
    Windows Vista 32 home premium sp2
    2Gb Ramu
    Geforce HD 6670 2GB (warto dodac ze wymieniana z Radeona HD 2600 PRO 512Mb)
    Intel(R)Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz 2.40GHz

Bardzo prosze o pomoc :)
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wstaw screen z CrystalDiskInfo. Podaj temperatury podzespołów podczas normalnej pracy i w stresie.
  • Poziom 24  
    Geforce HD 6670 2GB (warto dodac ze wymieniana z Radeona HD 2600 PRO 512Mb) ?

Czemu ?

Nie podałeś zasilacza, co może być tu ważnym elementem i jeśli Ci padła karta graficzna to pewnie przez niego..
  • Poziom 8  

Zasilacz to Modecom Feel 620W
    Na początek zmień taśmę SATA od dysku - błędy w C7 co sugeruje jej uszkodzenie. Podaj też temperatury podzespołów w idle i stresie jak prosiłem.
    Zasilacz też nie należy do najlepszych.
  • Poziom 8  
    A co do temperatury to znam tylko karty graficznej ktora w stanie spoczynku 31C a w uzytku wzrosla do 35C

Dodano po 1 [minuty]:

Zmien tasme SATA?? Co mam z nia zrobic kupic nowa czy jak bo troche nie jestem obeznany w sprawach komputerowych.
    Louisi napisał:
    mien tasme SATA?? Co mam z nia zrobic kupic nowa czy jak bo troche nie jestem obeznany w sprawach komputerowych.

Tak nową.
  • Poziom 31  
    Louisi napisał:
    Zasilacz to Modecom Feel 620W
    CamerDisco napisał:
    co może być tu ważnym elementem i jeśli Ci padła karta graficzna to pewnie przez niego..
    No właśnie - jaki był powód wymiany starego Radeona na Radeona (nie: Geforce'a) HD 6670?
    Z innej beczki:
    Próbowałeś odinstalowania i zainstalowania na nowo - sterowników karty graficznej? Mogły się "posypać". A może problem wystąpił właśnie po jakiejś aktualizacji tych sterowników?
  • Poziom 8  
    Radeon wymieniony poniewaz temperatura starego radeona wynosila 125C. Co do sterownikow odinstalowywalem i wgrywalem nowe ale to napewno nie od sterow bo tak jak mowie dzieje sie tak od okolo 3 miesiecy. Moze zle mowie ale wydaje mi sie ze ten problem lezy w plycie glownej a nie moge jej przynajmniej narazie wymienic bo nie mam pieniedzy. Miejmy nadzieje ze to nie to. Sprobuje kupic ten kabelek sata bo widzialem ze tani, ale to dopiero w poniedzialek.
  • Poziom 24  
    Jak masz w domu jakiś MARKOWY zasilacz to spróbuj przetestować na nim, żeby wykluczyć problemy z zasilaczem.
  • Poziom 8  
    Niestety nie posiadam ale mysle ze to nie od zasilacza poniewaz takze byl wymieniany z feela 320W
  • Poziom 14  
    W raze czego zrób update sterowników, jeśli nie masz najnowszych. Wiele radków HD zachowuje się tak kiedy pociśniesz je mocniej na grach. Ostatnio gość miał nawet restarty kompa kiedy wchodził na wyższe rozdzielczości, czy załączając wszelkie tweaki zwiększające wydajność czy to w ustawieniach karty czy za pomocą softu zewnętrznego. Spójrz też w tym kierunku poza tym co napisał Ci wcześniej kolega.

Druga sugestia, co prawda masz mocny zasilacz i nie powinien przysparzać problemów, ale moc to nie znaczy stabilność, a wymieniłeś słabszą kartę na mocniejszą, więc mimo iż tutaj powinno być raczej wszystko ok, nie mniej jednak możesz sprawdzić Everestem napięcia +3,3, +5, i +12V, czy nie odbiegają od założonego marginesu.
    Jak już wymienisz taśmę, potestuj i daj znać, bo ona i tak jest do wymiany - 1051 błędów komunikacji między dyskiem a kontrolerem na płycie głównej.
  • Poziom 8  
    Ok zrobie tak jak mowisz mati. A powiedz mi czy taka tasma to drogi wydatek i czy sa rozne rodzaje czy uniwersalan ktora bedzie pasowac do mojego dysku.
    Kupujesz kabel SATA, jest to mały wydatek, do 10-15 zł maks.
  • Poziom 8  
    Mati mam pomysl ale niewiem czy wypali. Moge wziasc kabel Sata od starego komputera (dinozaura z 2000 roku). Myslisz ze by dzialal?
  • Poziom 24  
    Kolego, ja bym bardziej obstawiał ten zasilacz, obydwa które miałeś to tylko atrapy zasilacza, kup wreszcie coś markowego dla bezpieczeństwa komputera.
    Zawsze jednak lepiej wg mnie kupić nowy, sprawny i wiedzieć,że nie sprawia problemów.
    CamerDisco napisał:
    Kolego, ja bym bardziej obstawiał ten zasilacz, obydwa które miałeś to tylko atrapy zasilacza, kup wreszcie coś markowego dla bezpieczeństwa komputera.

Obie to atrapy zasilacza. Jak wykluczy się taśmę to wtedy trzeba będzie pomyśleć nad podstawieniem lepszego zasilacza do testów.
  • Poziom 8  
    A jakbym go podlaczyl i wrzucil screen z crystala to powiedzialbys mi czy jest w miare w porzadku?
    Louisi napisał:
    A jakbym go podlaczyl i wrzucil screen z crystala to powiedzialbys mi czy jest w miare w porzadku?

Trzeba by patrzeć czy nie rośnie liczba błędów w C7, w tej chwili 41B, czyli 1051.
  • Poziom 31  
    mati211p napisał:
    Kupujesz kabel SATA, jest to mały wydatek, do 10-15 zł maks.
    I poniżej 5 zł dostaniesz. Sprawdź tylko, z jaką końcówką u Ciebie potrzeba: prostą, czy kątową.
    Louisi napisał:
    Moge wziasc kabel Sata od starego komputera (dinozaura z 2000 roku). Myslisz ze by dzialal?
    Obawiam się, że w komputerze z 2000 r. nie znajdziesz urządzeń S-ATA, a więc i kabli do nich. ;)
    Pete_O napisał:
    I poniżej 5 zł dostaniesz.

Tak, ale też im tańsze tym mogą być gorszej jakości.
  • Poziom 8  
    Potrzebuje koncowki takiej jak na zdjeciu. Niestety pete dobrze mowil nie ma takiej koncowki w starym komputerze ;/. No nic trzeba czekac do poniedzialku. Odezwe sie wtedy jak juz zaloze nowa koncowke.
    Kurde troche glupio bedzie znow kupywac nowy zasilacz bo kupilem ten zasilacz razem z karta i kosztowal z karta 400zl. no ale jezeli to nie pomoze no to trudno trzeba bedzie kupic.
    Tak się właśnie zastanawiałem w jaki sposób ten PC ma mieć taki kabel :) No cóż trudno, miejmy nadzieję że pomoże wymiana kabla.
  • Poziom 8  
    Mati a wiec tak jak obiecalem nowa SATA zalozona, wrzucam screen z crystala zaraz to sobie zobaczysz, a tak pozatym to wydaje mi sie ze troche szybciej chodzi komputer oraz spadla temperatura dysku:

Jest ok, błędy nie rosną. Te 26 stopni to chyba ledwo po uruchomieniu PC ;).
  • Poziom 8  
    Narazie komputer sie nie zacina (mam nadzieje ze tak bedzie nadal), wrazie czego napisze.
    Louisi napisał:
    Narazie komputer sie nie zacina (mam nadzieje ze tak bedzie nadal), wrazie czego napisze.

Myślę że jednak to była przyczyna problemu, a jeżeli nie i problem wystąpi to co najmniej jedna z nich.
  • Poziom 8  
    Niestety przed chwila powtorzyla sie zacinka wymagajaca restartu aff... Jakies inne propozycje jak zwalczyc to g***o?

Dodano po 8 [minuty]:

Tak wyglada ekran podczas zaciecia. Warto wspomniec ze kiedys wyskakiwaly blue screeny a teraz juz nie ;/.
    Taki obraz pojawił się przy wychodzeniu z programu/gry czy po prostu w czasie przegadania stron np?