Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R470 HPI - Nie działa regulacja lusterek i podgrzewanie

30 Paź 2013 07:52 4989 11
  • Poziom 11  
    Witam. Problem jak wyżej. Bezpieczniki są w porządku. Na wtyczkach regulacji i podgrzewania nie ma napięcia.Włącznik grzałek nie świeci. Do wtyczki regulacji dochodzą dwa plusy i masa ale brak reakcji. Może macie schematy tych układów ?Podgrzewanie ma przekaźnik ? Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Winny jest przekaźnik, aktywowany w momencie rozpoczęcia ładowania alternatorem. Niestety, nie mam pod ręką schematu i nie powiem który. To pozwoli ci juz na pewne działania- np wzajemna zamiana przekaźników.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Raczej odpowiedzialny za te funkcje jest VIS, ale przekaźniki owszem do sprawdzenia no i wiązki w drzwiach szczególnie niehermetyczne kostki el. lusterek.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Skrzynka bezpieczników wymień przekaźnik RP3 (zasilanie 61). Nic poza tym.
  • Poziom 38  
    miler80 napisał:
    Raczej odpowiedzialny za te funkcje jest VIS, ale przekaźniki owszem do sprawdzenia no i wiązki w drzwiach szczególnie niehermetyczne kostki el. lusterek.

To jest 4-ka, tam nie ma vis.
    Pamiętaj, że te układy działają, gdy silnik pracuje.
  • Poziom 34  
    kwantor napisał:
    To jest 4-ka
    Luknij kwantor w tytuł tematu :)
  • Poziom 38  
    Jestem już stary i ślepy. Zwracam honor.
  • Poziom 11  
    Po wymianie tego przekaźnika,naprawie dwóch przewodów w lusterkach i wymianie wkładu podgrzewanie działa.Niestety regulacja milczy.Kostki oczyściłem ale nie ma w nich napięcia.Czy jesteście pewni ze to ten przekaźnik odpowiada też za regulację?Jak sprawdzić przełącznik regulacji?
  • Poziom 18  
    Sprawdź bezpiecznik nr. 4 - 2A zasilanie 15(kluczyk w pozycji jazdy) .
  • Poziom 11  
    Nie no bezpieczniki to podstawa.Przyjrzałem się przełącznikowi i chyba skądś się tam dostała woda bo widać zazieleniałe obwody.Pewnie okna ktoś nie domknął i napadało.Znalazłem elektryka który to naprawia,dziś powinienem wiedzieć coś
  • Poziom 11  
    Uszkodzony był przełącznik.Oprócz kurzu w środku na płytce odpadły trzy ścieżki.Przełącznik kupiłem nowy.Czekam tylko na kierowcę żeby zamontować bo jest w trasie.O efektach powiadomię
  • Poziom 11  
    Po wymianie przełącznika lusterka pracują.Dzieki wszystkim za pomoc