Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja domowa na 8 gniazd Sat+naziemna

31 Paź 2013 09:48 2346 4
  • Poziom 15  
    Witam
    Zwracam się z prośbą o pomoc.
    W domu jednorodzinnym mam gniazd. Chcę doprowadzić do nich sygnał z telewizji naziemnej,radia i SAT.
    Myślałem o takim rozwiązaniu

Czy mając 8 gniazd muszę do Multiswitch-a doprowadzić 8 przewodów z satelity ?
    Czyli zastosować taki konwerter ?
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 35  
    Na schemacie jest 8 przewodów, po 4 dla każdego z 2 odbieranych satelitów.
    Jeśli chcesz odbierać jednego satelitę to wystarczy 4 przewody i konwerter quatro.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 15  
    Czy łącząc instalację według tego schematu we wszystkich gniazdkach będę miał kanał włączony na tunerze ? Chodzi mi o sygnał powrotny z tunera przez modulator AV do sumatora ZA-4M

Obecnie mam zrobione tak, że od tunera Cyfrowego Polsatu idzie przewód euro do starego magnetowidu. Z magnetowidu z wyjścia antenowego poprzez kabel koncentryczny do drugiego gniazdka. Na drugim Tv mam obraz a poprzez przedłużacz pilota przełączam kanały. Tylko, że kabel koncentryczny do drugiego TV ma ok 35m i obraz lekko śnieży na drugim TV. Czy zastosować jakiś wzmacniacz ?
    Jeśli tak to jaki i gdzie go wpiąć ? zaraz za magnetowidem czy na wejściu drugiego TV ? Mam też pociągnięty przewód skrętka komputerowy. Myślałem, czy nie było by dobrze połączyć to prze gniazda chinch bezpośrednio z tunera omijając magnetowid. Tylko po pierwsze też duża odległość a po drugie kabel nie jest ekranowany. Czy jest szansa na wykorzystanie tej skrętki. Najlepiej było by zrobić tą instalacje ze schematu ale na razie kasy brak.
  • Poziom 35  
    Marcinj2 napisał:
    Witam
    Zwracam się z prośbą o pomoc.
    W domu jednorodzinnym mam gniazd. Chcę doprowadzić do nich sygnał z telewizji naziemnej,radia i SAT...

Ile tych gniazd?
  • Poziom 15  
    Zjadło mi :) 8 szt. gniazd końcowych