Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prezentacja numeru przez centralę KX-TD1232 (Panasonic)

maszy 31 Paź 2013 16:56 1518 3
  • #1 31 Paź 2013 16:56
    maszy
    Poziom 13  

Witam.
    Mam problem i chciałbym się poradzić fachowców.

W firmie mamy centralę KX-TD1232. Jest jeden telefon systemowy i połączony z nim przez xtra port telefon analogowy.
    Oprócz tego jest kilka telefonów hybrydowych (7030) i kilka analogowych (z wyświetlaczem i możliwością prezentacji numeru)

I teraz tak.
    Centrala ma DISA. Jest zapowiedź gdzie można wybrać nr wewn lub poczekać na zgłoszenie sekretariatu.
    I teraz scenariusz. Nie ważne czy ktoś wybierze od razu wewn czy sekretarka łączy z danym nr wewn widać na wyświetlaczu telefonu hybrydowego tylko linię CO (1 do 7)
    Na telefonach analogowych nic nie widać.
    Jaką funkcją programowania można to włączyć aby zarówno na hybrydowych i analogowych działała prezentacja nr przychodzącego.

Teraz inna sytuacja.
    Mam telefon hybrydowy o numerze wewn 105 i dzwonię na numer wewn (na inny tel. hybrydowy) i na nim widać (na wyświetlaczu) nr wewn z którego dzwonię.
    Gdy dzwonię na analogowy to na nim nie widać żadnego numeru wewn.
    Jaką funkcją programowania można to zmienić?

• #2 31 Paź 2013 18:48
    niewolno2
    Poziom 38  

Pytanie zasadnicze:
    Czy centrala "Panasonic-a" jest w stanie rozpoznać sygnał identyfikacji numeru jaki wysyła centrala miejska po linii analogowej?
    Na pewno działa ta funkcja po ISDN-nie.

• #3 31 Paź 2013 19:49
    maszy
    Poziom 13  

Oczywiście że na każdym z numerów jest prezentacja. Sprawdzałem podłączając pod każdy z nich analogowy aparat (omijając centralę).
    Dochodzą do nas 3 analogowe numery MSN.

• #4 31 Paź 2013 23:19
    instalatorPBS
    Poziom 26  

maszy napisał:
    ...Sprawdzałem podłączając pod każdy z nich analogowy aparat (omijając centralę). Dochodzą do nas 3 analogowe numery MSN.

I tu jest problem i niestety niedoskonałość tej starej już centrali Panasonica.
    Po "analogu na mieście" identyfikacji nie ma i nie będzie bo po prostu TD1232 jej nie obsługuje. Jeśli podepniesz się cyfrowo czyli poprzez kartę ISDN
    ( pod warunkiem, że posiadana przez Ciebie centrala jest w wersji obsługującej ISDN ) to już identyfikacja połączeń przychodzących się pojawi ale tylko na aparatach systemowych.
    Tak na KX-T7030 jak i innych np.KX-T7230 lub KX-T7433. Każda systemówka z wyświetlaczem pokaże wtedy numer a może i nazwę dzwoniącego jeśli dobrze centralę zaprogramować.
    Na wewnętrznych analogach identyfikacji nie ma i niestety nie będzie.
    RP

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson