Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neostrada do 10Mb/s - jaka maksymalna prędkość na tej lini?

30 Nov 2013 21:50 3336 10
  • Level 10  
    Witam,

Mam problem z prędkością Neostrady. W czwartek podłączono i aktywowano mi Neostradę w opcji 1-10Mb/s.
    Linia zsynchronizowała się na nowo i pojawiły się takie oto parametry w routerze:
    Mój router to ZTE ZXV10 W300. Wcześniej używałem go do Orange freedom ze zmienionym softem.
    Zmieniłem w moim routerze (ZTE ZXV10 W300) oprogramowanie na oryginalne od Neostrady, bo wczoraj jeszcze miałem wersję oprogramowania od ZTE (bez brandu).
    Wyniki z dzisiaj +/- różnią się w zależności za pomocą którego serwera bada się prędkość:

oraz test z innym serwerem (mniejszy ping):

Aha i zmienił się parametr uploadu (na wyższy) po zmianie softu w routerze.
    Czy jest ktoś w stanie powiedzieć na podstawie tych parametrów czy będę miał te 10Mb/s downloadu i 1Mb/s uploadu?
    Może to wina routera? Bo gdy zmieniłem soft to prędkość uploadu wzrosła z 0,5 do 0,7Mb/s. Słyszałem, że linia po podłączeniu Neostrady stabilizuje się przez ok. 10 dni...
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Pokaż statystyki błędu CRC (i inne) lini adsl.

Byc może ZTE ZXV10 W300 nie wspiera adsl2+ (a wspiera ?) przy g.dmt (adsl) 8mbs to jest max , więcej protokół nie wspiera.
  • Level 35  
    8128 to prędkość DLM-owa, ma chęć tak zostać - o ile nie będziesz mu przeszkadzać. Na 36dB tłumienia down można uzyskać synchronizację 12448Mbps ale musi to być bardzo stabilna, niezaszumiona linia. U ciebie automat ochoczo "podjął kroki" :D stabilizacyjne, może łaskawie się uspokoi. Masz modulację Gdmt - nie wiadomo czy taki port - czy to już robota DLM. Możesz to sprawdzić wymuszając w routerze ADSL2+. Jeżeli po zmianie nie uzyskasz synchronizacji to oznacza, że tak już musi być i to co jest to kres możliwości tego łącza.
    Przez okres stabilizacji (te 10 dni) raczej nic nie kombinuj, nie odłączaj linii, nie wyłączaj routera. DLM potraktuje to jako niestabilność linii i mocniej cię "ustabilizuje" :cry:
    Quote:
    Byc może ZTE ZXV10 W300 nie wspiera adsl2+ (a wspiera ?)
    tak źle z nim nie jest :D , chińczyk chińczykiem ale ADSL2+ ma.
  • Level 10  
    @bogiebog: O te screeny ci chodziło?:

Neostrada do 10Mb/s - jaka maksymalna prędkość na tej lini? Neostrada do 10Mb/s - jaka maksymalna prędkość na tej lini? Neostrada do 10Mb/s - jaka maksymalna prędkość na tej lini?

Jak coś to wrzucę jeszcze co trzeba, nie wiem czy o to ci dokładnie chodziło?

@andk1eltd: Co to znaczy, że to prędkość DLM-owa? Gdzie te prędkości ustawiają? Zdalnie z Warszawy, czy w danym mieście? Jak to jest z tymi centralkami są one polokowane w mieście po budynkach należących do TP? No wczoraj musiałem kilka razy zrestartować router, bo wgrywałem te oprogramowanie od neostrady. A właśnie po wgraniu softu wzrosła prędkość uploadu. Mozę to ma znaczenie? Ciekawe jakby podłączyć inny router jakby było z tą prędkością, ale nie mam niestety dostępu do innego routera...
  • Level 10  
    up.

Zastanawia mnie to że,gdy zmieniłem soft w routerze upload skoczył z ok. 640 kbps do 862-694 kbps nawet. Także myślę, że możliwości łącza są, ale download się nie zwiększył.
    Bo to raczej chyba nie jest wina routera?
  • Level 9  
    Z infolinii dowiedziałem sie iż szum wacha sie od 27-67 pan wyliczył 41db technologia Adsl2
    Status linii DSL
    2.1
    Stan połączenia DSL
    włączone
    2.2
    Tryb synchronizacji DSL
    Auto
    2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    28 listopada 2013, 13 h 34 m
    2.4
    Czas połączenia DSL
    00 d 20 g 11 m 40 s
    Prędkość i margines szumu
    2.5
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    318 Kb/s
    2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    2489 Kb/s
    2.7
    Margines szumu w dół
    13.0 dB
    Jakość linii (błędy)
    2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
    2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0

Mam tylko Takie Informacje z routera Livebox 2.0 jak myślicie da rade coś podbić moze chociaż do 3mb/s albo 4mb/s na infolinii mówią ze niby max 6 ale to tylko symulacja konsultantki a nie techników Odległość od centrali podobno 3.5km tak usłyszalem na infolinii
  • Level 10  
    up
    Może ktoś odpowiedzieć co od mojego wcześniejszego postu?
  • Level 28  
    kossa93 wrote:
    Co to znaczy, że to prędkość DLM-owa?

Prędkość ustawiana na sztywno poprzez system DLM

kossa93 wrote:
    Gdzie te prędkości ustawiają? Zdalnie z Warszawy, czy w danym mieście? Jak to jest z tymi centralkami są one polokowane w mieście po budynkach należących do TP?

Prędkością jak i całą konfiguracją sprzętu zajmuje się warszawa, robi się to zdalnie i w zasadzie nie ma potrzeby odwiedzać centrali chyba że jest konieczność zmiany portu.

kossa93 wrote:
    No wczoraj musiałem kilka razy zrestartować router, bo wgrywałem te oprogramowanie od neostrady. A właśnie po wgraniu softu wzrosła prędkość uploadu. Mozę to ma znaczenie? Ciekawe jakby podłączyć inny router jakby było z tą prędkością, ale nie mam niestety dostępu do innego routera...

Pierwsza sprawa nic nie ruszaj i nie kombinuj, parametry linii są na granicy przyjętego minimum szansa że takie zostaną jest bardzo mała, przy takich kombinacjach praktycznie zerowa. Upload czy Download tutaj margines jest bardzo mały DLM i tak będzie oczekiwałem go na poziomie co najmniej powyżej 10ciu więc nie ma to znaczenia że skoczyła prędkość.
  • Level 10  
    @seb235: Czyli co, mówisz że mam narazie czekać parę dni i będzie te 10 Mb/s? Tylko oni muszą zmienić modulację z G.DMT na ADSL2+, bo inaczej 10 Mb/s nie pójdzie. G.DMT dobija tylko do 8Mb/s.
  • Level 28  
    kossa93 wrote:
    @seb235: Czyli co, mówisz że mam narazie czekać parę dni i będzie te 10 Mb/s? Tylko oni muszą zmienić modulację z G.DMT na ADSL2+, bo inaczej 10 Mb/s nie pójdzie. G.DMT dobija tylko do 8Mb/s.

Nie będzie, na ADSL2+ przy twoim tłumieniu oraz idealnych warunkach uzyskuje się synchronizacje na 11168 kbps co realnie daje prędkość na poziomie 9884kbps. Także na 10Mbit/s nawet przy idealnych założeniach szans nie masz, w praktyce idealnie nie jest do tego dochodzi jakość linii, zaszumienie, no i DLM który stabilizuje co się da.

Tak więc podsumowując, na ADSL2+ w mojej opinii nie masz szans bo nie ma żadnych podstaw do takiego działania, znacznie bardziej przyda się ten port komuś z krótszą linią i opcją do 20Mbit/s. Ciesz się z tego co masz, bo pewnie szybko transfer zostanie przycięty :)