Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] Drukarkę do użyku domowego - tania eksploatacja - LAN

towerone 04 Dec 2013 10:41 2799 10
    towerone
    Level 15  
    Witam,
    rozglądam się za drukarką i potrzebuje porady co wybrać. Drukuje niewiele, na pewno nie więcej niż 80 stron na miesiąc.
    Kiedyś użytkowałem wielofunkcyjnego HP f380, tusze dopełniałem strzykawką i różnie z tym było. Często jakieś błędy się pojawiały, tusze zasychały (szczególnie mniej używany kolor). Potem, za Waszą poradą, użytkowałem kyocera fs 1010 z której byłem bardzo zadowolony, ale przeprowadziłem się a drukarkę zostawiłem rodzince. W związku z czym chyba nadal wolałbym pozostać przy drukarce laserowej, bo ta będzie tańsza i pewniejsza w użytkowaniu.
    Główne kryteria jakie musi spełnić nowa drukarka, to:
    - wifi
    - maksymalnie tania eksploatacja
    - koszt zakupu ~330zł

Na dzień dzisiejszy moim faworytem jest HP P1102w, tuż za nim jest Brother HL-2135W. Zastanawiałem się jeszcze nad tanim w zakupie Samsungiem ML-2165W, ale on ponoć drogi w eksploatacji. Na znanym serwisie aukcyjnym można kupić ten model Samsunga już z wiecznym chipem, warto? Dosypka tonera jest w nim wówczas bezproblemowa?
    Wiem, że HP P1102w nie wymaga wiecznego chipa, a czy dosypka tonera jest jakaś skomplikowana?

Czy oprócz w/w modeli jeszcze coś spełniającego kryteria znajdę?
    Jest szansa, że po nowym roku ceny tych modeli spadną, bo z zakupem mi się bardzo nie śpieszy więc mógłbym poczekać te parę tygodni.

...:::ZMIANA KONCEPCJI:::...

Przestawiłem router w związku z czym drukarka, którą zamierzam kupić nie musi posiadać już wifi, uznałem że wolę kupić coś starszego i tańszego (do 160zł) z kartą sieciową i wtedy połączę ją przewodowo z routerem.
    Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem kilka pozycji, które teoretycznie spełniają moją kryteria i chciałbym Was prosić o pomoc co z tego będzie najlepsze:

1. Brother HL-5170DN - przebieg 5196, toner 50-60%, cena 139zł, 2 miesiące gwarancji.
    2. Brother HL-6050DN - przebieg 14666, toner 40-50%, cena 139zł, 2 miesiące gwarancji.
    3. Lexmark E342n - przebieg 4638, toner 90%, cena 139zł, 2 miesiące gwarancji.
    4. OKI B4350N - pełny toner i nowy bęben, cena 149,99zł, 12 miesięcy gwarancji.
    5. Lexmark e352DN - Regenerowany toner w drukarce(różna zawartość- nie wybieramy zawartości tonera). Niskie przebiegi (nie wybieramy drukarek względem przebiegu), cena 100zł, 3 miesiące gwarancji.

Co z wyżej wymienionych byłoby najlepsze? Czy wszystkie te drukarki będą bez problemu współpracować w sieci z komputerem z Windows Vista?
    Jakie są przybliżone koszty regeneracji? Czy do każdej z nich można w łatwy sposób dosypać tonera?
    tracer_as
    Level 19  
    Z tych co podałeś najbezpieczniej bedzie Hp 1102W, Samsung spadł na psy jeśli chodzi o jakość wykonania choć przy tej ilości co zakładasz posłużyłby Ci. Do Hp żeby się nie bawić w zasypki to i tak opłaca Ci się kupować gotowy zamiennik.
    User removed account
    Level 1  
    towerone
    Level 15  
    ...:::ZMIANA KONCEPCJI:::...

Przestawiłem router w związku z czym drukarka, którą zamierzam kupić nie musi posiadać już wifi, uznałem że wolę kupić coś starszego i tańszego (do 160zł) z kartą sieciową i wtedy połączę ją przewodowo z routerem.
    Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem kilka pozycji, które teoretycznie spełniają moją kryteria i chciałbym Was prosić o pomoc co z tego będzie najlepsze:

1. Brother HL-5170DN - przebieg 5196, toner 50-60%, cena 139zł, 2 miesiące gwarancji.
    2. Brother HL-6050DN - przebieg 14666, toner 40-50%, cena 139zł, 2 miesiące gwarancji.
    3. Lexmark E342n - przebieg 4638, toner 90%, cena 139zł, 2 miesiące gwarancji.
    4. OKI B4350N - pełny toner i nowy bęben, cena 149,99zł, 12 miesięcy gwarancji.
    5. Lexmark e352DN - Regenerowany toner w drukarce(różna zawartość- nie wybieramy zawartości tonera). Niskie przebiegi (nie wybieramy drukarek względem przebiegu), cena 100zł, 3 miesiące gwarancji.

Co z wyżej wymienionych byłoby najlepsze? Czy wszystkie te drukarki będą bez problemu współpracować w sieci z komputerem z Windows Vista?
    Jakie są przybliżone koszty regeneracji? Czy do każdej z nich można w łatwy sposób dosypać tonera?
    User removed account
    Level 1  
    towerone
    Level 15  
    Czytałem o tym Lexmarku, którego polecasz na pierwszym miejscu. Wydają się być fajny no i ma duplex tylko właśnie ta niska cena też budzi u mnie pewne obawy. Nie wiadomo jakie one mają przebiegi, bo określenie "niskie" to dość względne pojęcie.
    Sprzedający sprzedał już 4 sztuki tego modelu na tej aukcji, za jeden zdążył już dostać pozytywny komentarz.

A co sądzisz o
    Quote:
    Lexmark E342n - przebieg 4638, toner 90%, cena 139zł, 2 miesiące gwarancji.
    User removed account
    Level 1  
    towerone
    Level 15  
    Wziąłem tego Lexmarka za 100zł.
    Jak do mnie dotrze, to dam znać w jakim stanie jest.
    towerone
    Level 15  
    Kilka dni temu dotarła do mnie drukarka.
    Wizualnie wygląda fajnie, a technicznie też nie jest najgorzej.
    Poziom tonera to 70%, kaseta na 9000 stron przy 5% pokryciu.
    Zestaw fotoprzewodnika - pozostało: 32%. Tylko nie wiem na ile to mniej więcej stron wystarczy. Ten fotoprzewodnik to jest bęben? Jaki byłby koszt jego wymiany/regeneracji?
    User removed account
    Level 1  
    towerone
    Level 15  
    my41s wrote:
    towerone wrote:
    Zestaw fotoprzewodnika - pozostało: 32%

Czyli zostało na ok. 10000 stron

10000 stron? To przy moim drukowaniu starczy mi to na kilka lat :D
    Dzięki za pomoc w wyborze, na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.