Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ACZ 3105 włącznik oświetlenia

sl25e 12 Gru 2013 19:27 1791 8
  • #1 12 Gru 2013 19:27
    sl25e
    Poziom 11  

W chłodziarce Amica ACZ 3105 przestało działać oświetlenie. Zmieniłem żarówkę ale nadal nie świeci. Sprawdziłem - nie dochodzi do niej napięcie. Szukałem jakiegoś włącznika ale nie widzę. Mam pytani:
    - Gdzie znajduje się właśnie kontakt włączający oświetlenie?
    - Jak otworzyć panel sterowania ( miejsce podważenia wkrętaka ) aby nic nie uszkodzić. Dziękuję za pomoc.

0 8
  • #2 14 Gru 2013 18:35
    tom71
    Poziom 19  

Witam! Wyłącznik oświetlenia , jest widoczny po otwarciu drzwiczek chłodziarki, u góry pod panelem sterowania. Widać go rownież przy zamkniętych drzwiach w szczelinie między panelem , a drzwiczkami. Miejsca podważenia widoczne sa w dolnej części panela w trzech punktach. Dodam również , że wyłącznik jest na zatrzaskach i wymienisz go bez wyjmowania panela. Jeżeli odbija dobrze ,to wyjmij i przemyj kontakt sprayem, bo prawdopodobnie wilgoć zrobiła swoje. Mam taki sam model i tez miałem taki problem. Powodzenia.

Moderowany przez skryn:

Jeżeli nie mamy pojęcia, to nie piszemy! W tej lodówce jest kontaktron do załączenia oświetlenia, a nie zwykły włącznik. Następnym razem poleci ostrzeżenie za wprowadzanie w błąd użytkowników.

1
  • #3 15 Gru 2013 10:24
    sl25e
    Poziom 11  

Nie widzę żadnego wyłącznika. Proszę o wiadomość co to jest kontaktron, gdzie się znajduje i jak działa. Jak się do niego dostać i sprawdzić oświetlenie.

0
  • #5 15 Gru 2013 10:47
    sl25e
    Poziom 11  

Do poprzedniego pytania - już wiem co to kontaktron. Pytanie - gdzie się znajduje w tym modelu i jak się do niego dostać? Podejrzewam, że w panelu sterowania ale jak go wyjąć? Podważałem wkrętakiem ale już na granicy wyłamania i dałem spokój.

0
  • #6 15 Gru 2013 12:15
    skryn
    Admin grupy AGD

sl25e napisał:
    już wiem co to kontaktron. Pytanie - gdzie się znajduje w tym modelu i jak się do niego dostać?

Tego nie wiedzą nawet w samej Amice, choć jest to część dostępna, jako zamienna...:(
    Oznaczona na poniższym rysunku o nr 2143:

A tak w rzeczywistości wygląda:

-1
  • #7 15 Gru 2013 13:07
    tom71
    Poziom 19  

Przepraszam w szczególności autora za wprowadzenie w błąd, oraz wszystkich forumowiczów. Sprawdziłem dokładnie i rzeczywiście w tym modelu jest kontaktron, ale można było napisać - niezorientowany , a nie że nie mam pojęcia. Trochę powściagliwości w określeniach, bo nikt nie jest idealny, nawet w dziedzinie w której uważa ,że jest najlepszy. Ja w zawodzie pracuję lat ponad dwadzieścia, a bez szkoleń, kursów mógłbym teraz odwiedzać Urząd Pracy. Przepraszam jeszcze raz i autora i moderatora.

0
  • #8 15 Gru 2013 16:37
    skryn
    Admin grupy AGD

tom71 napisał:
    można było napisać - niezorientowany , a nie że nie mam pojęcia. Trochę powściagliwości w określeniach, bo nikt nie jest idealny, nawet w dziedzinie w której uważa ,że jest najlepszy.

Dlatego też Kolega nie dostał ostrzeżenia.
    Wystarczy powściągliwości z mojej strony?
    Koniec offtopicu.

0
  • #9 15 Gru 2013 18:52
    sl25e
    Poziom 11  

Dzięki - skryn -. Byłbym wdzięczny gdybyś mi podpowiedział jeszcze, w których miejscach podważyć panel aby go wyciągnąć.

0