Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lenovo Yoga 2 Pro - włączanie i wyłączanie ekranu dotykowego

rysyl 22 Dec 2013 12:04 20157 9
 • #1
  rysyl
  Level 10  
  Nie wiem jakim cudem wyłączyła się funkcja ekranu dotykowego. Nie potrafię go włączyć a w sieci nie ma żadnej instrukcji obsługi. Czy ktoś może mi pomóc odzyskać "klikanie na ekranie"?
 • #2
  braviamidi
  Level 12  
  Odłącz wszystkie urządzenia usb itd. odłącz również zasilacz. Przytrzymaj przycisk power 10 sekund, po ponownym uruchomieniu powinno zadziałać.
 • #3
  rysyl
  Level 10  
  :) jasne... - zważywszy na to, że system (win 8.1) uruchamia się 8,4 sekundy (do pełnego uruchomienia), to przytrzymanie startu przez 10 sekund czemu ma służyć???
  - Niestety to nie zadziałało. Brak obsługi ekranu dotykowego - wszystko inne działa!

  Ps. Komputer mam od 4 dni i nie potrafię jeszcze wszystkiego ogarnąć, bo nie ma dostępnej żadnej szczegółowej instrukcji w j. polskim.

  Może ktoś mi pomóc?
 • #4
  boro1234567
  IT specialist
  rysyl wrote:
  bo nie ma dostępnej żadnej szczegółowej instrukcji w j. polskim.


  A w angielskim masz?
 • #5
  rysyl
  Level 10  
  Tylko coś takiego: http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_yoga_2_pro_hmm.pdf

  ale tu nic nie ma na ten temat (chyba)

  kurcze... sprzęt na prawdę świetny, dostępny od jakiegoś czasu w pl a brak jakichkolwiek opisów funkcji, do wszystkiego trzeba dochodzić intuicyjnie. Ogólnie jak działa jako komputer, to wszystko chodzi bez zarzutów, ale czasem przydaje się funkcja tabletu - po odwróceniu go do funkcji tabletu klawiatura automatycznie się wyłącza (i to normalne, bo jest pod spodem) a ekran dotykowy nie działa :( a na początku śmigał! (musiałem coś przypadkowo przestawić, ale nie wiem co i gdzie) Może jakieś ustawienia zaawansowane ekranu? Nic nie znalazłem w standardowych ustawieniach!
  Może ktoś ma podobny sprzęt i pomoże?
 • #6
  braviamidi
  Level 12  
  Przycisk PoweON jest do włączania i wyłączania. Przytrzymaj go 10 sekund, bazuje na zagranicznych forach gdzie dla Paru użytkowników Yogi z tym samym problemem to zadziałało. Inna opcja to oddanie Yogi do "świetnego" serwisu Lenovo.
 • #7
  mikomission
  Level 10  
  Czy problem został rozwiązany ? Od dzisiaj mam to samo !!!
  Stało się to po aktualizacji sterowników karty wi fi ! Ekran dotykowy przestał działać !
  Proszę o pomoc
 • #8
  amk123
  Level 1  
  ja mam odwrotnie, czasem piszę coś na lapku i nagle włącza się wkran dotykowy - tak jakby ktoś po nim bez ładu i skladu jeździł paluchami. Uruchamiają mi się od tego różne fukcje albo np wysyła wiadomość. Ktoś wie jak temu zapobiedz? ja bym chętnie to gó...o wyłaczył
 • #9
  bond2013
  Level 2  
  miałem dziś właśnie taki problem z ekranem dotykowym i przeszło, jak na razie, po przytrzymaniu przycisku poweron przez ok 10 s. trzymałem przy wy- jak i włączaniu
 • #10
  rysyl
  Level 10  
  Wystarczy przytrzymać ten przycisk 10 sekund i już! :)