Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 2730 classic - "Pamiec na wiadomości niegotowa".

Ewa 20 Sty 2014 09:42 1404 3
 • #1 20 Sty 2014 09:42
  Ewa
  Poziom 8  

  Witam,
  przy kasowaniu sms-ów pojawił się problem.
  Kasowałam ręcznie (jest ich wysłanych i otrzymanych ok 6,4 Mb) przy pozostałej wolnej pamięci w telefonie 4,8 MB)
  Po skasowaniu np 15 sms-ów telefon zawieszał się ( z informacją że wiadomość usunięta). Wtedy jedynym wyjściem było wyjecie baterii, włożenie z powrotem i włączenie.
  W pewnym momencie jednak telefon w zakresie wiadomości odmówił współpracy. Obojętnie czy chce utworzyć nowa wiadomość, czy otworzyć wysłane czy otrzymane pojawia się komunikat "Pamięć na wiadomości niegotowa".

  Jeżeli to możliwe nie chciałabym stracić sms-ów a zależałoby mi aby je odzyskać. Niestety nie mam od paru miesięcy zrobionych kopii wiadomości.
  Jak patrzyłam na listę gdzie ile MB jest to podane jest ze w sumie wiadomości zajmują 6,4 Mb (czyli jakby były nadal w pamięci, która jak na złość nie chce się otworzyć).

  Pozostałe funkcje działają.

  Co zrobić?

  na marginesie: korzystam z tego telefonu jak z modemu wiec.... może to jakaś podpowiedz będzie która umożliwi rozwiązanie problemu bez tracenia wiadomości smsowych

  0 3
 • #3 20 Sty 2014 10:23
  Ewa
  Poziom 8  

  1/ A może uda się bez nowego softu?

  2/ A jeżeli już trzeba nowy soft to czy jestem wstanie sama to zrobić? W najbliższych dniach nie miałabym dostępu do specjalistycznego punktu. Nie jestem informatykiem ani elektronikiem.

  3/ Jak nowy soft to rozumiem że tracę wiadomości?

  4/ Może jest mniej drastyczny sposób. W innym aparacie miałam inny problem. Powiedziano że musi być nowy soft a okazało się że wystarczyło od nowa poustawiać ustawienia.

  0