Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PHILIPS 32PFL4258K - Nie działa - martwy

gameserv 01 Feb 2014 19:46 2685 4
    gameserv
    Level 13  
    Witam posiadam TV LED PHILIPS 32PFL4258K który jest "martwy". (nie można go załączyć wcale - nawet dioda LED na panelu przednim też nie świeci.)

Zasilacz
    715G5793-P01-000-002M

napięcia które są na nim podane na wyjściu (druk) pokrywają się z mierzonymi

Płyta główna
    715G5713-M0E-00-005K (WK.1239)

Matryca LED

Sprawdziłem wszystkie zabezpieczenia znalezione na płycie głównej ale bezpieczniki są dobre . Niestety nie mam schematu i ciężko mi jest coś dokładniej sprawdzić

Mam pytanie wraz z sugestią co mogę sprawdzić według kolegów - może któryś dysponuje schematem (wzrok już nie ten :D )

P.S Proszę nie odpisywać tematów typu oddać do serwisu - jak większość tutejszych postów
    Dziękuje
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mailo
    Level 26  
    A można napisać byś zaniósł do naprawy RTV ?
    gameserv
    Level 13  
    Potrzebuje bardziej schemat (na ten moment by mnie uszczęśliwił)

Dodam, że na płycie głównej mam napięcia prawidłowe:
    3.3V
    1,5V
    5V
    stawiam bardziej na ten moment na jej uszkodzenie - ale chwila prawdy będzie po jej dokładnej diagnozie

Dzięki koledze lis..

Prawdopodobnie
    chassis TPM10.1E LA

Zabieram się do diagnozy :D
    gameserv
    Level 13  
    Wymiana Main Board 715G5713 pomogła - telewizor ruszył z jej lekką przeróbką.

Dziękuje koledze lisek za podpowiedź (e-mail) i koledze Mirex za link.

Pytanie do kolegów z innej beczki - zakupiona nowa płyta główna ma dodatkowe kpl. wyjście do podłączenia ambient light (tylko ma wyłączoną tą funkcję w ustawieniu serwisowym) - ale powiem szczerze, że mało jest na ten temat jego podłączenia (mówię tu konkretnie o płytkach LED) czy któryś z kolegów ma jakieś oryginalne dane na temat tych płytek LED?