Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentagram 6367 Huawei 3131 - nie wykrywa modemu, brak połączenia z Aero2, konfig

pasiek 17 Lut 2014 06:49 2598 1
  • #1 17 Lut 2014 06:49
    pasiek
    Poziom 9  

Po dłuższej walce z routerem Pentagram Cerberus 6367, który rzekomo miał bez problemu współpracować z modemem Huawei 3131, rozwiązałem problem:
    1. nie wykrywania modemu
    2. nie łączenia się z Aero2
    3. zrywania połączenia wifi z PC

Rozwiązanie jest następujące: trzeba wgrać najnowsze firmware ze strony Tenda
    oto link: http://www.tenda.cn/tendacn/DownLoads/show.aspx?productid=374..
    Odpowiednikiem Pentagramu 6367 jest Tenda 3G150M i należy zamienić po prostu posiadany router Pentagram na router Tenda. Jest to proces odwracalny, choć lepiej wszelkie takie zmiany robic już po kresie gwarancji i należy pamiętać o zasadach wgrywania nowego firmware do routera wifi (nie przez wifi, nie odłączać zasilania itd.) Każdy też zrobi to na własną odpowiedzialność! Po wgraniu firmware, router dopiero po chwili "wstanie", jako tenda, z hasłem dostępu typowym dla pentagramu. Dobrze jest sciągnąc sobie manual do tendy 3gm150. Modem powinien być wykryty od razu, w ISP dobrze jest wpisać PLUS, APN darmowy i musi hulać. Jako bonus mamy opcje automatycznego wznawiania połączeń, wskaźnik mocy sygnału i parę innych, do tej pory nieistniejących opcji. Sprawdzone i działa, mam nadzieję, że ten wpis przyda się tym, którzy mieli podobne problemy jak ja.

• #2 15 Maj 2014 19:05
    Atomow
    Poziom 2  

Dzięki, operacja się udała i wszystko działa; "cały" internet przeszukałem w poszukiwaniu rozwiązania. Pentagram nie wykrywał mi modemu Huawei 3131-s2 od orange.

W moim przypadku po wgraniu firmware ze strony Tenda, musiałem jeszcze przywrócić router do ustawień fabrycznych.

Wspomnę jeszcze o dwóch rzeczach.
    Po pierwsze zmienił się adres routera (bramy domyślnej) z 192.168.1.100 (oryginalny firmware) na 192.168.0.1 (Tenda)
    Po drugie, login pozostał bez zmian (tj.admin), ale hasło zmieniło się z "pentagram" na "admin"

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME