Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Goodram Edge 32gb - Uszkodzony pendrive?

kemsi 23 Feb 2014 19:32 1665 5
    kemsi
    Level 2  
    Mam pendrive Goodram Edge 3.0 32gb. Mam go od około 4 miesięcy. Nigdy nie miałem z nim problemów, aż do dzisiaj. Rano jeszcze normalnie działał, a godzinę później gdy go włożyłem pod usb to go nie pokazuje w eksplorerze. Słychać dźwięk jakby urządzenie było wykryte, ale nic nie pokazuje. Czasem zdarzy się, że wykryje pendrive, ale nic z nim nie można zrobić, ani formatować, a gdy klikam na właściwości to pokazuje pojemność na 0. Czy to znaczy, że pendrive jest uszkodzony? Jeśli tak to dlaczego to mogło się tak nagle stać? Nigdy mi nie spadł na ziemię.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Do czego go podłączasz?
    Czym zasilany sprzęt?
    kemsi
    Level 2  
    Pendrive podłączam pod usb do laptopa(Samsung R522), który jest podłączony kablem do prądu, bateria jest cały czas włożona do laptopa.

Zapomniałem dopisać, że pendrive sprawdzałem na innym laptopie i jest ta sama sytuacja.
    jacu1234567890
    Level 12  
    Dioda mruga, świeci? Sprawdź czy pendrive wykrywa w Partition Magic
  • Helpful post
    czarny244
    Level 27  
    kemsi wrote:
    Pendrive podłączam pod usb do laptopa(Samsung R522), który jest podłączony kablem do prądu, bateria jest cały czas włożona do laptopa.

Zapomniałem dopisać, że pendrive sprawdzałem na innym laptopie i jest ta sama sytuacja.
    To problem jest po stronie Pendriva i nie obejdzie się bez rozebrania i diagnostyki pomiarowej.Skoro nie reaguje i jest " martwy" po podłączeniu.Ewentualnie możesz spróbować tej opcji przedstawionym w tym temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2713225.html . Jak to nie zda egzaminu to usterka hardware.
    kemsi
    Level 2  
    czarny244 wrote:
    kemsi wrote:

To problem jest po stronie Pendriva i nie obejdzie się bez rozebrania i diagnostyki pomiarowej.Skoro nie reaguje i jest " martwy" po podłączeniu.Ewentualnie możesz spróbować tej opcji przedstawionym w tym temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2713225.html . Jak to nie zda egzaminu to usterka hardware.

Wielkie dzięki za podrzucenie tego linka. Jeden z ostatnich postów z tamtego tematu pomógł. A dokładnie użycie programu Silicon Power Low Level Formatter. Póki co pendrive działa.