Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

an-wud 630 - połączenie laptopa z TV przez wifi

tadaam 09 Kwi 2014 17:43 4638 23
  • #1 09 Kwi 2014 17:43
    tadaam
    Poziom 10  

Cześć.
    Mam Sharpa Aquosa LC 40Le540e, zakupiłam adapter WIFI an-wud 630, podłączyłam go, test sieci siępowiódł, mam dostęp do Aquos Neta.
    Przy zakupie adaptera chodziło mi głównie o to, żeby uzyskać dostęp do telewizyjnego monitora z laptopa, jak za pomocą HDMI, tyle, że bez kabla. Sprzedawcy mówili, że się da.

Teraz widze, że mam dostęp z TV bezpośrednio do sieci - ale tylko wybrane aplikacje. Zupełnie mnie nie interesujące, na dodatek.

A ja chciałam np. odpalić youtube w lapku, i wrzucić dzieciom bajkę na duzy ekran, czyli TV.

Da się tak? Żeby to, co mam na ekranie w lapku, pokazywało się na TV? Na zasadzie wyboru ekranu?

Help, bo w Sharpie i UPC nie bardzo wiedzieli jak pomóc (a każdy twierdził, że ten drugi powinien)...

0 23
  • #2 09 Kwi 2014 19:49
    LXT
    Poziom 26  

tadaam napisał:
    Sprzedawcy mówili, że się da.

Czego oni nie mówią aby coś sprzedać. Swoją drogą
    skoro tak mówili to może potrafią. ;)

1
  • #3 09 Kwi 2014 20:08
    grubs
    Poziom 32  

Nie ma takiej możliwości jeżeli laptop i tv musiały by obsługiwać jakąś wspólną technologię do przesyłania obrazu na żywo typu WiDi, miracast czy jakieś inne.
    Jak chcesz puścić bajkę z youtube to puść przez aplikację w TV - jest tam youtube na pewno.

0
  • #4 09 Kwi 2014 20:10
    tadaam
    Poziom 10  

Nie ma, jest ipla.

To po co właściwie jest ten adapter, czemu ma służyć?

0
  • #5 09 Kwi 2014 20:18
    LXT
    Poziom 26  

Masz dostęp do Aquos Neta. Gdyby nie on to byś nie miała.

0
  • #6 09 Kwi 2014 20:21
    tadaam
    Poziom 10  

Kurczę, to naprawdę za to się płaci 170zł?
    Przecież tam jest 9 aplikacji na krzyż. Żadne, na dodatek....

A jakiś folder założyć na lapku, i dać do niego dostęp telewizorowi, żeby zdjęcia tam wrzucone widział, czy coś... na zasadzie sieci domowej? Czy mówię sajens fikszyn? ;)

A to, o co mi chodzi, to tylko kablem???

0
  • #9 09 Kwi 2014 21:30
    tadaam
    Poziom 10  

Unfortunately, the requested product does not exists. Alternatively, please use the search function or one of the mentioned links below.

Wiesz, gdybym wiedziała, jak to osiągnąć, nie pytałabym tutaj :D

I tak jestem z siebie dumna, że przeszłam te instalacje - wszystko inaczej, niż w instrukcjach (włóż do USB z boku - a USB jest z dołu/ zainstaluje się samo - trzeba ręcznie, na dodatek znalezione w mało logicznym miejscu... itd).

Pomożecie?

Mam w tym Aquos Necie 33 ikonki, żadna nie jest jutjubem... w opcji szukania włączają się tylko niektóre z nich (kilka z tych 33), posegregowane tematycznie czy a do z...

Jest web browser, nie znajduje youtube. Właściwie to nic nie znajduje. Ale jest :|

edit: za to znalazłam specyfikację samego adaptera:

AN-WUD630

Bezprzewodowy moduł USB WLAN (WLAN, WiFi)
    Połącz telewizor z bezprzewodową siecią! Oglądaj filmy i zdjęcia on-line z łatwością pobierając je z komputera w dowolnym momencie.
    Kabel przedłużający w zestawie
    Zgodność ze standardami sieciowymi IEEE 802.11 b/g/n
    Certyfikat WiFi
    Zabezpieczona konfiguracja Wi-Fi
    USB 2.0
    Współpracuje z następującymi modelami telewizorów LCD Sharp: LC39LE650, LC50LE650, LC60LE650, LC39LE651, LC50LE651, LC60LE651, LC39LE652, LC50LE652, LC60LE652, LC40LE540, LC46LE540, LC40LE542, LC46LE542, LC40LE730, LC46LE730, LC40LE732, LC46LE732

0
  • #10 09 Kwi 2014 21:52
    LXT
    Poziom 26  

Expert: TV Tech1 replied
    Well, I went looking...I didn't find Amazon or YouTube listed as applications. Sharp isn't the one that actually creates the apps, it's Amazon and You Tube that does. Sharp just disperses the app on it's Aquos Net network when it's developed.

To słowa "eksperta" Sharpa z przed około roku.

0
  • #12 09 Kwi 2014 22:05
    tadaam
    Poziom 10  

A to wyboldowane powyżej?
    Jak byk - pobierasz z kompa online w dowolnym momencie.....

0
  • #13 09 Kwi 2014 22:10
    LXT
    Poziom 26  

Przecież tam nie jest napisane : Połącz telewizor Sharp, tylko telewizor ogólnie- niektóre współpracują z YouTube.

0
  • #14 09 Kwi 2014 22:12
    tadaam
    Poziom 10  

Ejno, wymienili kompatybilne Sharpy....

0
  • #15 09 Kwi 2014 22:26
    LXT
    Poziom 26  

No to też internet jako taki "złapałaś". Ale Ytube to co innego. Koleś z Szarpa zwala właśnie na nich, że jeszcze aplikacji nie napisali, tak przynajmniej ja zrozumiałem ale jest to odp. z przed roku, więc może coś się zmieniło. Zadzwoń na jakąś infolinię Szarpa jeśli istnieje i zapytaj.

0
  • #16 10 Kwi 2014 06:25
    grubs
    Poziom 32  

To pogrubione oznacza że możesz udostepnić film z dysku lub zdjęcia w sieci w której jest i komputer i tv.
    Ty natomiast chcesz mieć podgląd niejako na żywo. Gdybyś ściągnęła film zapisała na dysku to nie powinno być problemu z odtworzeniem. Co do aplikacji to zgodnie z opisem na stronie powinnaś ją mieć.
    Jeżeli nie znajduje przez opcję szukaj to zadzwonienie na infolinię sharpa to dobra droga. Pewnie każą zaktualizować oprogramowanie.
    A jak wyszukujesz w wyszukiwarce youtube to co się pokazuje?

0
  • #17 10 Kwi 2014 08:56
    tadaam
    Poziom 10  

Żebym sprawdziła połączenie z netem. Tak, wiem, bez sensu.

Filmy zgrane na dysk to jest inna bajka, mam na stałe podłączonego HDD, nie jest mi do ich oglądania potrzebny laptop i wifi, kurde no :|

I jeszcze - jesli macie rację, to świństwem jest uzycie przez producenta adaptera sformułowania "on-line" w tym wyboldowanym....

0
  • Pomocny post
    #18 10 Kwi 2014 09:42
    grubs
    Poziom 32  

No wiesz, zobacz definicję słowa on-line. :) To raczej niekompetencja ludzi sprzedających tu ma znaczenie o ile dobrze im tłumaczyłaś co chcesz osiągnąć.
    Jeżeli jest napisane - sprawdź połączenie z netem - to coś jest nie tak. Albo adapter się wiesza, albo jest źle skonfigurowany. Czy jak wchodzisz w jakiś widget typu pogoda czy ipla czy jakikolwiek to on działa?
    Jeżeli nie to znaczy że musisz zacząć od konfiguracji adaptera.
    Z doświadczenia wiem że ze smart TV różnie bywa, sam mam połączenie kablowe a są problemy typu właśnie sprawdź połączenie a za chwilę wszytko działa. Niektóre aplikacje się nie wczytują i wszystko "wisi", a na następny dzień nie ma większych problemów. Nadmienię że nawet jeżeli już znajdziesz widgeta youtube to wpisanie nazwy z pilota to droga przez mękę. Można tu inwestować w klawiatury i myszki ale to kolejne koszty a efekt może być mizerny.
    Jeżeli masz możliwość to zwróć ten adapter. Internet w TV na nie wiele się zdaje. Najlepiej jak podłączysz laptopa czy komputer kablem HDMI lub VGA. Do 15 metrów HDMI powinien działać bez problemu. Wiem że czasem jest to trudne do wykonania ale może warto to zrobić.

0
  • #19 10 Kwi 2014 11:00
    tadaam
    Poziom 10  

No jak Wam wytłumaczyłam, to zrozumieliście :D

Ok, zwrot to najrozsądniejsze wyjście - nie o to mi chodziło, zupełnie nie o to.

Dziekuje.

PS Kabel HDMI to kabel HDMI, czy sa lepsze i gorsze?

0
  • Pomocny post
    #20 10 Kwi 2014 11:12
    grubs
    Poziom 32  

Raczej nie, kup te z niskiej półki cenowej. Nie warto przepłacać w przypadku kabli cyfrowych.
    Sam mam 10 m za ok 30 zł ze znanego portalu i działa bez zarzutu.

0
  • #21 10 Cze 2014 23:33
    poncho666
    Poziom 12  

Nie chcę zakładać kolejnego wątku o tym adapterze więc zapytam tutaj.

Mam TV Sharp LC-60LE651 i chciałbym połączyć go z internetem.Brałem pod uwagę dedykowany modem ANWUD630.Lecz z tego co tu wyczytałem to otwiera on drogę tylko do kilku byle jakich aplikacji.

Czy kupno innego modemu zapewni mi normalne surfowanie po sieci, oglądanie filmów na YouTube,cda.pl i inne???

Jeśli tak to jaki modem jest godny polecenia??

0
  • #22 11 Cze 2014 00:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

poncho666 napisał:
    Lecz z tego co tu wyczytałem to otwiera on drogę tylko do kilku byle jakich aplikacji.

Bzdura, to tylko "antena" do wifi, czyli taka antena na usb.

poncho666 napisał:
    Czy kupno innego modemu zapewni mi normalne surfowanie po sieci, oglądanie filmów na YouTube,cda.pl i inne???

Nie, bo to zależy tylko i wyłącznie od tv!.

0
  • #23 11 Cze 2014 00:16
    poncho666
    Poziom 12  

Czyli ten adapter albo sztywno na kablu to to samo.A co będę mógł robić to tylko zależy od softu w TV?

0
  • #24 11 Cze 2014 00:21
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

poncho666 napisał:
    Czyli ten adapter albo sztywno na kablu to to samo

Finalnie - tak.
    poncho666 napisał:
    A co będę mógł robić to tylko zależy od softu w TV?

Niestety.
    A dokładnie, od tego, co umieścił producent w swoim oprogramowaniu, jeśli dał YT, to będzie, choć wpisanie tego o co nam chodzi, to będzie mordęga, a jeśli nie dał, no to sobie nic nie obejrzysz z tego portalu, itd., itp...

0