Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 - Światła długie włączają się przy migaczu w prawo

daywalker_pl 19 Apr 2014 10:28 8049 6
Relpol
    daywalker_pl
    Level 9  
    Witam.

Od pewnego czasu pojawił się problem w moim samochodzie z funkcjonowaniem świateł. Nie zawsze, głównie po dłuższej jeździe przy włączeniu kierunkowskazu w prawo zapalają się światła długie, przy wyłączeniu kierunkowskazu manualnie lub automatycznie, światła długie (drogowe) zostają włączone lub ponownie zapalają się światła mijania. Czy przyczyną tej usterki może być zwarcie na przełącznikach przy kierownicy czy może jakiś przekaźnik?
  • Relpol
    predator25
    Level 14  
    Witam.
    Kiedyś miałem ten sam problem. W moim samochodzie (Vectra b) i okazało się że, przełącznik jest uszkodzony. W środku wyrobiły się blaszki na stykach. Naprawa polegała na rozkręceniu przełącznika na części pierwsze i dogięciu odpowiednich blaszek. Instrukcję znalazłem na necie.
    emeryt2
    Level 42  
    Tak , prawdopodobnie tam.
    daywalker_pl
    Level 9  
    Tak też obstawiałem to. Rozkręciłem obudowę stacyjki, niestety aby wyjąć cały kontroler do którego przymocowane są przełączniki świateł oraz wycieraczek, należało zdemontować airbag oraz kierownice. Kontroler ten wygląda jak jedna wielka jednorazówka, bez śrubek, pewnie są tylko zatrzaski. Nie rozbierałem tego z obawy, że coś uszkodzę bardziej. Czy ktoś już rozbierał taki kontroler w tym modelu samochodu?
    User removed account
    User removed account  
    daywalker_pl
    Level 9  
    Dziękuję bardzo za pomoc. Podaję link dla osób jak rozebrać COM2000 czyli cały kontroler przełączników świateł oraz wycieraczek. Spróbuję to sam naprawić, jak to nic nie da to można kupić używany za około 170 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=9udz8_klUdM
    User removed account
    User removed account