Witam.
Możliwe, że temat powielany ale nie znalazłem odpowiedzi w żadnym z obecnych na forum.
Pewnego dnia drukarka zaczęła po wciągnięciu ok 3cm kartki "skręcać" ją powodując tym samym blokowanie się papieru.
Po obejrzeniu drukarki wynikało, że jedna z czarnych małych rolek się nie kręci powodując tym samym objaw opisany powyżej.
Po wprawieniu w ruch rolki (demontaż, przeczyszczenie jej) pojawił się problem...
Włączenie drukarki powoduje przemieszczanie się głowicy oraz "skanera". W chwili gdy skaner przemieści się na drugą stronę tacy wszystkie 3 diody zaczynają jednakowo pulsować a drukarka dosłownie zatrzymuję się w miejscu.
Dodatkowo pojawił się problem z tuszem niebieskim gdyż wymiana na 2 nowe zawsze skutkuje komunikatem w status monitor o braku tuszu). Tusze raczej sprawdzone, gdyż od kilku lat kupuję te same zamienniki w tej samej firmie.
Jeśli ktoś wie co dalej z tym zrobić.... Szkoda mi wyrzucać tego "sprzętu"
Możliwe, że temat powielany ale nie znalazłem odpowiedzi w żadnym z obecnych na forum.
Pewnego dnia drukarka zaczęła po wciągnięciu ok 3cm kartki "skręcać" ją powodując tym samym blokowanie się papieru.
Po obejrzeniu drukarki wynikało, że jedna z czarnych małych rolek się nie kręci powodując tym samym objaw opisany powyżej.
Po wprawieniu w ruch rolki (demontaż, przeczyszczenie jej) pojawił się problem...
Włączenie drukarki powoduje przemieszczanie się głowicy oraz "skanera". W chwili gdy skaner przemieści się na drugą stronę tacy wszystkie 3 diody zaczynają jednakowo pulsować a drukarka dosłownie zatrzymuję się w miejscu.
Dodatkowo pojawił się problem z tuszem niebieskim gdyż wymiana na 2 nowe zawsze skutkuje komunikatem w status monitor o braku tuszu). Tusze raczej sprawdzone, gdyż od kilku lat kupuję te same zamienniki w tej samej firmie.
Jeśli ktoś wie co dalej z tym zrobić.... Szkoda mi wyrzucać tego "sprzętu"