logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Potrzebny schemat kabela do monitora (?)

maras132 11 Kwi 2005 20:55 1044 6

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy schematu połączenia kabla monitora Sony CPD 200 GST 17 cali Trinitron, którego wtyczka została odcięta. Wskazano, że bez rozkręcenia monitora trudno będzie jednoznacznie zidentyfikować przewody. Kabel RGB jest ekranowany, a sygnały synchronizacji poziomej (H) i pionowej (V) mają osobne przewody, zwykle H jest koloru białego, a V żółtego lub brązowego, choć zdarzają się wyjątki. Masa jest wspólna dla sygnałów. Podano link do schematu połączenia 9-pinowego do 15-pinowego VGA, gdzie kolory przewodów odpowiadają sygnałom R (czerwony), G (zielony), B (niebieski). Połączenie przewodów synchronizacji i masy nie powinno uszkodzić monitora, a w razie problemów można je zamienić miejscami. Po podłączeniu monitor działa, choć menu nie działa poprawnie, a obraz lekko drga na bieli, co wymaga dalszej diagnostyki.
REKLAMA