Nie pomyślałem i na szybko bez zastanowienia usunąłem partycje z dysku, nie zwróciłem uwagi że to nie ten dysk. Zastosowałem Ranish Partition Menager oczywiście delete potem na dole w MBR Executable code : wybrałem standard i F2 save, nie robiłem formatu, czasami jak dysk robi problem to go w ten sposób „czyszcze” Teraz pytanie czy da rade odzyskać w prosty sposób partycje i ustawienie „bootujące” Dane odzyskam pewnie bez problemu chociażby DMDE ale bardziej mi zależy na tym by wrócił do początku przed niefortunnym kasowaniem. Dysk Maxtor 250GB dwie partycje na nim Windows XP, troszkę się znam na komputerach ale nie bardzo z odzyskiem danych. Zacząłem próby z EASEUS Partition Recovery 5 znalazł partycje ale druga jakaś pusta , mogę prosić o podpowiedź, przeglądnąłem forum są informacje ale zastanawia mnie to czy za bardzo nie namieszałem z tym MBRem.