Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFL1200PL01 - nie wiruje. Nie szczotki.

05 Maj 2014 13:01 3750 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    jakiś czas temu zepsuła się 14 letnia pralka, używana raczej niezbyt często.
    Nie znam się na AGD, ale środek wygląda jak nowy niemalże, z wyjątkiem zacieków przy miejscu na proszek.

Pralka pierze, grzeje, przechodzi cały program ale nie wiruje.
    Pas od silnika ani drgnie, na początku był hurgot ale w filtrze znalazłem 2 monety, po wyciągnięciu nic się nie zmieniło poza tym, że brak churgotu.

Szczotki wyglądają bardzo dobrze, 3cm długości więc mało zużyte. Pompka działa, hydrostat też. Płytki sterującej nie potrafię zdemontować (jak to zrobić? znalazłem zatrzaski ale mimo odblokowania nie wychodzi z miejsca). Grzałka grzeje ale nie wyciągałem jej.

Co może nie działać? Wymienić i tak szczotki? ;/
  • Poziom 29  
    Jeśli szczotki poruszają się w prowadnicach swobodnie i dolegają do komutatora, to daj im spokój.

Obstawiałbym uszkodzenie sterownika.
  • Poziom 9  
    Programator teoretycznie startuje - może ktoś doradzić na co zwracać uwagę?
    Wykręcić jakoś cały panel przedni czy też da się jakoś płytkę wydobyć w prosty sposób?

Mam problem z wymontowaniem płytki, kurcze.;/
  • Poziom 17  
    Witam..
    Sprawdź drożność węża odprowadzającego wodę (może być przytkany). Jeśli jest drożyny sprawdź pompę spustu wody. Pralka zanim zacznie wirować wcześniej spuszcza ze zbiornika wodę wodę. Po spuszczeniu wody hydrostat przełącza na wirowanie. Bez spuszczenia wody nie nastąpi wirowanie. Sprawdź także wężyk dochodzący do hydrostatu (czynie jest przytkany).

Dodano po 5 [minuty]:

Miałem dokładnie taki przypadek. Udrożnienie przewodu odprowadzającego wodę pomogło. Pralka zaczęła wirować.