Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Z IPS - Tablet z jakim ekranem wybrać /IPS LCD /VS/ IPS LED /

06 Maj 2014 16:21 1650 3
  • Poziom 16  
    Witam ostatnio wizę dziwne opisy np.

Matryca LCD IPS LED (Co to ma być połączenie led'a z lcd ?)

Czym różni się IPS LCD od IPS LED ?

Na oku mam do kupienia trzy tablety:

Dell Venue 7,Navroad Nexo 7,Asus Nexus 7

I teraz pytanko jakie one mają ekrany ? Chodzi mi o jakiś bardziej zbliżony wyświetlaniem obrazu do E-INK
  • PCBway
  • Poziom 13  
    Ja jakiś czas temu stałam się posiadaczką tego tabletu:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/5617291 - jak sobie możesz zobaczyć Asus Nexus 7 i jestem osobiście bardzo z niego zadowolona. Praktyczny sprzęt i ma bardzo dobrą jakość obrazu na czym zresztą najbardziej mi zależało.
    Tak więc jeśli się zastanawiasz to możesz sobie sprawić.
  • PCBway
  • Poziom 9  
    LED od LCD różni się głównie tym że ekran lcd to poprostu ekran ciekłokrystaliczny, a led to także ekran ciekłokrystaliczny, który po prostu posiada podświetlenie diodami led. Zaletami LED jest lepszy kontrast, lepsza czerń obrazu, lepsze podświetlenie i mniejszy pobór prądu. Za to LCD jest tańsze. Do urządzeń mobilnych najlepsze powinny być ekrany IPS+.
  • Poziom 8  
    Tak jak wyżej napisane, oba to ekrany LCD, a nazwa LED to marketingowy bełkot, mający sprawiać wrażenie nowej technologii. Tymczasem wszystko opiera się o typ podświetlenia - standardowe CCFL albo diody LED.
    Co do wyświetlaczy elektroforetycznych, w sprzedaży są już chyba nawet urządzenia z kolorowym ekranem, ale przeznaczone są raczej do wyświetlania treści statycznej (książki, gazety) niźli dynamicznej.