Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32 - Flashowanie przez USB

milion 07 Maj 2014 10:39 1269 4
  • #1 07 Maj 2014 10:39
    milion
    Poziom 8  

Witam,
    nie wiem jak wgrać program do mojej płytki:
    http://arduinosolutions.com/pl/p/HY-Mini-plyta-z-STM32F103VCT6-LCD-3,2/100
    za pomocą portu USB, korzystam ze środowiska Keil. Spróbowałem tego programu:
    http://www.st.com/web/catalog/tools/FM147/CL1794/SC961/SS1533/PF257916
    ale nie mogę znaleźć sterowników, dzięki którym program wykryje przez port USB moją płytkę. Jest może inny program, sposób, albo driver?

0 4
  • #2 08 Maj 2014 01:03
    McMonster
    Poziom 32  

Na schemacie jest przycisk oznaczony jako BOOT0, musisz go przytrzymać przy resetowaniu, żeby uaktywnił się wbudowany bootloader.

0
  • #3 08 Maj 2014 02:44
    milion
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź. Niestety dalej nie mam sterownika, który wykrywałby moją płytkę. Wgrałeś coś przez USB? mógłbyś mnie przez to poprowadzić?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Maj 2014 10:02
    szczywronek
    Poziom 27  

Przypuszczam, że nie chodzi Ci o flashowanie stricte przez USB ;> ? Może być przez wbudowaną w zestaw przejściówkę USB-UART?

Do poczytania. W załączniku archiwum ze sterownikiem do przejściówki USB<->UART (PL2303). Profilaktycznie możesz sprawdzić czy w Twoim zestawie nie ma czasem innego układu.
    Po zainstalowaniu sterownika system Windows ma wykrywać coś w stylu "Prolific USB to serial com port". Uwaga - musisz podłączać się do gniazda USB oznaczonego CN3 na płytce.

Program do flashowania -> "Flash Loader Demonstrator" - ściągasz ze strony ST.

Jeśli korzystasz z linuksa to driver do przejściówki raczej nie będzie potrzebny, a zamiast Flash Loader Demonstratora możesz wykorzystać stm32flash.
    Żeby uaktywnić bootloader postępujesz tak jak napisał McMonster.

Ten mikrokontroler nie ma bootloadera DFU, więc program "dfuse" nie zadziała. Jeśli chcesz korzystać z flashowania bezpośrednio przez USB i program "dfuse" to musisz zaprogramować mikrokontroler odpowiednim wsadem. ST pewnie udostępnia gotowca w bibliotece USB.

0
  • #5 08 Maj 2014 19:01
    milion
    Poziom 8  

Dzięki wielkie! działa!

0