Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi Magnifica ESAM 3000 - zblokowany zaparzacz po złym założeniu

13 Maj 2014 11:50 7320 3
  • Poziom 7  
    Witam, pierwszy raz zadaję tu pytanie. Wcześniej forum bardzo pomogło mi w rozwiązaniu problemu z ekspresem, który zaraz po kupieniu zawieszał się. Problem ten jednak z Waszą pomocą udało się rozwiązać. Niestety znów mam problem i tym razem jest to wynik mojej głupoty. Nie wiem czy przez pośpiech, czy z innego powodu źle założyłam zaparzacz. Czyściłam wnętrze ekspresu, wyciągnęłam wszystko co tylko można, by je wyczyścić- robiłam to już wielokrotnie. Niestety wczoraj chciałam po wyczyszczeniu założyć zaparzacz i nie udało mi się. Pomyślałam, że pewnie źle go wykładam, próbowałam więc naciskając czerwone guziczki po bokach. Nigdy nie było z tym problemu, więc zdziwiłam się, że nie chce wejść. Pomyślałam, że być może ta część, która podjeżdża do góry powinna się przemieścić, żeby zrobić miejsce zaparzaczowi. Niestety po włączeniu ekspresu zapaliła się czerwona lampka ostrzegawcza. Szybko wyłączyłam ekspres. Niestety zaparzacz jest zablokowany i w żaden sposób nie mogę go wyjąć. Bardzo proszę o pomoc. Ekspres nie ma nawet roku. Wiem, że sama sobie jestem winna:(
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Odłącz ekspres od prądu, odkręć tylną ściankę, i palcami musisz kręcić za pasek silnika aż zjedzie na dół ,jest to trochę nie wygodnie , powoli ale idzie zrobić.
  • Poziom 7  
    Wielkie dzięki za ekspresową odpowiedź. Trochę boję się zrobić to sama, zaczekam na męską pomoc. Sobie po tej akcji zupełnie nie wierzę;) Napiszę później jak poszło. Mam nadzieję, że się uda.
  • Poziom 7  
    Bardzo dziękuję za pomoc! Wszystko się udało! Ekspres chodzi bez zarzutu. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!!