Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vag-Com Bluetooth - Czy połączenie interfejsu Vag-com+moduł bluetooth zadziała ?

18 Maj 2014 19:48 9342 1
  • Poziom 11  
    Witam.
    Szukam sposobu na uruchomienie programu Torqe , lub innego tego typu w samochodach z grupy VAG, ale tych które nie są zgodne ze standardem OBD2 (w moim przypadku Golf 3 rocznik 95 silnik ABD 1.4)
    W tym samochodzie do diagnostyki używam standardowy interfejs VAG pod USB. Interfejs ten wykorzystuje do komunikacji protokół KW 1281, i tu zaczyna się sedno problemu-program Torqe działa z interfejsami OBD2 bluetooth opartych m.in na ELM 327, a ten nie obsługuje protokołu KW1281, więc potrzebny jest interfejs obslugujący KW1281 po bluetooth.

Podczas przeglądania aplikacji Torqe znalazłem opcję zmiany protokołu komunikacji:VW/Audi Native(Non-OBD2), po jej uruchomieniu program oczekuje podłączenia interfejsu o tej nazwie WBH-BT4. Znalazłem bardzo ciekawą stronę o tym interfejsie:

http://www.blafusel.de/obd/wbh_bt4.html#8

oraz o konfiguracji programu Toriqe pod ten interfejs:

http://www.blafusel.de/obd/wbhdiagpro_bt.html#7

zainteresował mnie też pomysł kolegi pietras81:

Vag-Com Bluetooth - Czy połączenie interfejsu Vag-com+moduł bluetooth zadziała ?

Ciekaw jestem czy zrealizował swój pomysł.

Mam zamiar wykonać interfejs z tej strony, ale jak mam zaprogramować AVR-a i czy udostępniają wsad do niego??

Do tej pory napisałem kilka programów w Bascom-ie i zaprogramowałem kilka Atmel-i przy pomocy różnych programatorów z wykorzystaniem ISP, lecz z BOOTLOADER-em nie miałem odczynienia.

Czy może ktoś już wykonał ten interfejs i podzieli się swoim doświadczeniem podczas jego uruchamiania oraz konfigurowania z programami na androida.

Proszę nie proponujcie mi zakupu interfejsu który niedawno znalazłem na znanym portalu za kwotę 200zł bo nie przeznaczę takiej kwoty tylko na to żeby móc "diagnozować" swojego VW na urządzeniu jakim jest tablet.

Tablet w dalszym projekcie ma na stałe zostać zabudowany do samochodu i spełniać rolę nawigacji, odtwarzacza muzyki , telefonu(ma wbudowany) , telewizora i coś jeszcze się wymyśli:)
    Myślę że temat dość ciekawy i nie jedna osoba zechce wykonać taki "bajer" w swoim nieraz wiekowym samochodzie.

Ps.Wszyscy którzy szukają odpowiedzi na pytanie : Czy samochód VW golf 3 1.4 współpracuje z interfejsem ELM 327 / ELM 327 Bluetooth odpowiadam że: nie łączą się gdyż komunikują się innym protokołem tj. KW1281 (KWP1281) a tego ten interfejs nie obsługuje.Podobno z Golf 3 i silnikiem TDI działa ale nie potwierdzam.
  • Poziom 10  
    Witam:)
    Jak rozwinął się projekt? udało stworzyć się jakiś własny interfejs pod protokół kw 1281?
    pozdrawiam :D