Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Sencor SLE 22F51M4 - wsad do pamięci potrzebny

Snikers 26 May 2014 15:06 5883 5
    Snikers
    Level 24  
    Mam telewizor Sencor na płycie głównej T.MT5310.65B. Objawia się świeceniem czerwonej diody STby i brakiem możliwości włączenia. Napięcia zasilacza i lokalnych regulatorów są prawidłowe. Poszukuje wsadu do pamięci 25Q64.
    mirex
    Level 43  
    Co chyba nie zmienia faktu, że i jedno i drugie w takich wypadkach tym bardziej powinno się znaleźć i tytule tematu, i w jego treści.
    Mało tego! Przydałoby się jeszcze dużo więcej informacji o modelu!
    Ale to przecież nadmiar pracy dla potrzebujących pomocy. ;)
    Snikers wrote:
    25Q64

Naprawdę nie można podać normalnej, pełnej nazwy układu??
    Snikers
    Level 24  
    mirex wrote:

Snikers wrote:
    25Q64

Naprawdę nie można podać normalnej, pełnej nazwy układu??

Bez przesady, winbond podobnie jak większość producentów literki za oznaczeniem wykorzystuje do kodowania tak ważnych parametrów jak przedział temperatury pracy układu, napięcia (aż jedno możliwe) i rozstawu nóżek od 208 do 300 milsów.

Więc jak proszę o pomoc profesjonalistów to nie po to żeby czytać, że nazwa układu jest niepełna. I nikt tu nie wspominał "że nie ma czasu podać nazwy". Temat jest krótki i nie wymaga filozofii. W internecie nie znalazłem do tego main'a wsadu i proszę o pomoc kogoś kto ma zgrany lub może zgrać.

Ja mam tylko dostępny
    Quote:
    Sencor SLE 3251M4 Titanium
    Main Board-T.MT5310.87B 12126
    FLASH- GD25Q64BSIG
    SDRAM- NT5CB64AE
    Tuner-TDTK-G941D
    DVB T/CI dem- MT5135AE
    HDMI switch- PS331AI
    DC/DC- AIC2857F
    którym mogę się podzielić
    mirex
    Level 43  
    Ten Winbond (a nie winbond) nazywa się jednak konkretnie. I jeśli jednak Winbond, to chyba W25Q64xxxx.
    Ciekawe, że koledzy na innych, całkiem poważnych forach, jednak potrafią, a przede wszystkim (na ogół) chcą poprawnie zapodać. Tylko Elektroda tak ma .... daj, daj, daj ... ale od siebie to już się nie wymaga! Byle na skróty. ;)

Snikers wrote:
    Ja mam tylko dostępny ....

I co? Dokładnie takie samo zachowanie na nim?
    Czy nie masz odwagi załadować?

To pewnie na T.MT5310.61B również będzie źle. ;)
    Snikers
    Level 24  
    Załadowałem na drugiej kości ten wsad z innej płyty i objaw jest taki sam. TV trafił do mnie już z lutowanym flashem więc nie wiem co było w nim wcześniej ani co jest tam wgrane teraz. Możliwe że nawet ten sam wsad co mam. Nie chciałem oryginalnej kości ruszać, ale widzę że będę musiał porównać oba wsady.

mirex wrote:
    Tylko Elektroda tak ma .... daj, daj, daj ... ale od siebie to już się nie wymaga! Byle na skróty.

Bez przesady, "zapodają" to w działach z wsadami tak jak i u nas, a tu jest dział "daj" gdzie chyba można się zapytać o wsad.
    mirex
    Level 43  
    Snikers wrote:
    Bez przesady, "zapodają" to w działach z wsadami tak jak i u nas, a tu jest dział "daj" gdzie chyba można się zapytać o wsad.

Ale ja wcale nie o tym przecież!

Jak nie było, tak nie ma informacji o tym TV - zasilacz, matryca .... a może by się komuś przydało.
    Nadal, jak widzę, uważasz, że nie mam racji, oczekując i propagując poprawny pełny zapis nazw zarówno sprzętu, jak również podzespołów i poszczególnych elementów.

Pełno w starych tematach różności, w tym wsadów pamięci, ale nie znajdziesz przez wyszukiwarkę, bo zamiast konkretnych danych w nazwie pliku, w jego opisie - nr układu scalonego, jego nazwa, model TV czy płyty - mamy na przykład 12345.bin.

Jak widać bywasz gdzie indziej i widzisz jak zaczynają się tematy!
    http://remont-aud.net/forum/61-34167-1#309610
    http://remont-aud.net/forum/61-32744-296815-16-1391512369
    http://monitor.net.ru/forum/viewtopic.php?t=503416
    http://monitor.net.ru/forum/viewtopic.php?t=503284
    To pierwsze z brzegu przykłady! Da się.

A tutaj? Nawet śrubek nie odkręcił, nie mówiąc o jakichś podstawach diagnostyki, ale żąda "pomocy".
    "Bo przecież od tego jest te forum".

To oczywiście o tych jeszcze gorszych od ciebie, a nie wprost o tobie. :)